Sport Arnemuiden heeft dip weggetraind Wolfaartsdijk zet belangrijke stap Veere blijft op remise steken m Piei Voskamp 32 Maandag 7 mei 2007 PZCW Matchwinnaar Leon van Belzen torent hoog boven de Sliedrecht-defensie uit. Zijn kopbal zou dit keer geen doel treffen. Cor Schroevers (6) en Jarco Siere- veld (10) volgen de situatie. foto Lex de Meester Aanvoerder Leon van Belzen kopt zijn ploeg naar i-o-thuiszege. door Rudy Boogert arnemuiden - De kater van het ge miste kampioenschap heeft Arne muiden achter zich gelaten. De za terdag-tweedeklasser opende de nacompetitie zaterdag met een i-o-overwinning op Sliedrecht. Aanvoerder Leon van Belzen kop te de winnende treffer vlak voor tijd binnen. De matchwinnaar: „We wilden dit seizoen kampioen worden, maar dat is GPC verdiend geworden. Na ons gelijkspel tegen Bruse Boys za ten we in een dip. Die teleurstel ling hebben we verwerkt door fa natiek te trainen. We hebben nu nog een tweede kans om terug te keren in de eerste klasse. Vijf keer winnen en we zijn er." De grootste winst van Van Bel- zens goals was, dat tegenstander Sliedrecht komende zaterdag in de terugwedstrijd de verdedigende stellingen zal moeten verlaten. In Arnemuiden presenteerde de Zuid-Hollanders zich als een coun- terploeg, maar op eigen veld zal het nu meer risico's moeten ne men om de achterstand te nivelle ren. Dat betekent dat Arnemuiden in Sliedrecht meer ruimte zal krijgen. Zaterdag kreeg het dat nauwelijks. Met zeven louter verdedigend inge stelde spelers had Sliedrecht een bastion gebouwd. Het spijkerhar de veld met meer gele dan groene sprieten verhinderde dat Arnemui den dat bouwwerk met snel circu- latievóetbal kon slechten. Met name in het eerste uur kwam Arnemuiden via de flanken een aantal keren voor het doel van Slie drecht. Een harde, lage voorzet van Corné van Belzen werd ge mist door Cor Schroevers en Jarco fWI Arnemuiden is de nacompetitie gestart met een 1-O-zege op Slie drecht. Aanvoerder Leon van Bel zen kopte de winnende treffer vlak voor tijd binnen. Siereveld en vroeg in de tweede helft volleerde invaller Leon van Belzen 2 een voorzet van Siereveld hard in; de keeper pareerde echter knap. Arnemuiden kreeg verder nog een aantal kleine kansen (schoten van Marvin Meerman, Marinus Baas en een kopbal van Leon van Bel zen maar een o-o lag in het ver schiet. Sliedrecht creëerde alleen in de eerste helft twee scoringskan sen. Een kopbal van de sterke spits Timo Brouwer en een lob van de snelle Antonie Malawauw gingen net naast. In de 88e minuut gaf aanvoerder Leon van Belzen zijn ploeg echter alsnog een winnende start van de nacompetitie. Hij kopte een vrije trap van Marvin Meerman tegen draads langs doelman Stefan Lob- bezoo. „Ik bleef erin geloven dat het doelpunt zou vallen", zei Van Belzen achteraf „We waren de be tere ploeg en zijn blijven voetbal len." In blessuretijd kreeg topscorer Ma rinus Baas de kans om de klus in Sliedrecht nog iets makkelijker te maken. Hij kwam één-op-één te staan met doelman Lobbezoo (Zeeuwse familie en een vriendin in Goes), maar hij draalde iets te lang en kon de meegelopen Leon van Belzen 2 niet meer bereiken. Arnemuiden-Sliedrecht 1-0 (0-0). 88. Leon van Belzen 1 1-0. Scheidsrechter: H.A. Blom (Leerdam). Aantal toeschou wers: 600. Eerste zege is voorbode Arnemuiden is nog nooit uitge schakeld in de nacompetitie als het zijn eerste wedstrijd win nend afsloot. Vier keer eerder opende de ploeg met een zege, even zo veel keren bereikte het dan de tweede ronde. Met zijn doelpunt achterhaalde Leon van Belzen nacompetitie- topscorer van Arnemuiden Jack de Smit. Beiden hebben nu vier keer gescoord. raamsdonksveer - Voor Veere komt het er volgende week op aan. De Walcherse derdeklasser kwam in de eerste nacompetitie- wedstrijd tegen Good Luck niet verder dan een gelijkspel. Het werd in Raamsdonksveer o-o. Veere speelt komende zaterdag in eigen huis de return. De gelijkopgaande wedstrijd in Raamsdonksveer eindigde terecht in o-o. Als er echter een team had moeten winnen, had dat gezien het niveau van de kansen de Wal cherse formatie moeten zijn. De verdedigend sterke thuisclub, die in de gehele voetbalcompetitie maar 17 treffers moest incasseren, creëerde in de gehele wedstrijd een paar kleine kansjes. Namens Veere kreeg Wilco de Keuning voor rust tot twee keer toe een goe de mogelijkheid kreeg om de score te openen. Hij faalde echter oog in oog met de goalie, terwijl Theo van Tatenhove een fraai schot eveneens door de uitblinkende doelman zag worden gepareerd. In de tweede helft was er nog een prima kans voor Joachim Cornelis- se, maar ook nu bleek de doelman niet te verschalken. Titelstrijd futsal in Sportpunt Zeeland goes - In Sportpunt Zeeland wordt vandaag gestreden om de Zeeuwse titels futsal. Zowel de be kerwinnaars als de kampioenen uit de verschillende rayons komen in actie. Bij de bekerwinnaars zijn IB Wijnstekers, Groene Ster, Tence/Zaman Sport en Messina/Ciooo Clement present. Van Oeveren/WIK, MO de Schuur, Aktion en long Azië/De Groene Vinger strijden bij de com petitieteams om de titel. De eerste wedstrijd begint om 19.30 uur. Reserves van Hoek in de bekerfinale hoek - De reserves van hoofdklas ser Hoek plaatsten zich zaterdag overtuigend voor de finale van de districtsbekercompetitie voor reser ve-elftallen. Op eigen veld liet de ploeg van trainer Piet de Vries Zwaluwe 2 met 6-0 kansloos. Voor Hoek scoorden Peter Hame link (2x), Gert-Jan Hamelink, Thijs de Blaeij (2x) en Tijn Tielemans. Volgende week speelt Hoek 2 de fi nale tegen Roosendaal 2, dat Zee- landia Middelburg 3 versloeg (7-2). Voetbalelftal begint nacompetitie met winst op Wemeldinge. door Kevin van Boxel wemeldinge - Wolfaartsdijk heeft zaterdagmiddag zijn eerste wed strijd in de nacompetitie van de vierde klasse A gewonnen. Het elf tal van trainer Peter Groenewegen zegevierde in de uitwedstrijd over Wemeldinge met 0-3. De eerste helft van de wedstrijd was het aanzien amper waard. Bei de ploegen leden veel onnodig bal verlies en slaagden er aanvankelijk niet in om ook maar in de buurt van het vijandelijk doelgebied te komen. Zo matig als de eerste helft was, zo aardig was het tweede-bedrijf. Wolfaartsdijk nam zeven minuten na rust de leiding. Daar hadden ze wel de hulp van de thuisclub bij nodig. Chris Kole kopte in eigen doel. Drie minuten later besliste Harm Fluijt de wedstrijd. Hij zette de bezoekers met een rake kopbal op een o-2-voorsprong. Een kwar tier voor tijd maakte |an Wijn horst het feestje compleet. Wemel dinge raakte nog wel de lat. Maar met één enkele tegengoal was de thuisploeg niet geholpen. Peter Groenewegen, trainer van Wolf- In de eerste helft houden Wemel dinge en Wolfaartsdijk gelijke tred, maar in de tweede helft ko men de gasten op stoom. Het duel eindigt in 0-3. aartsdijk was na afloop tevreden. „Het was vooral belangrijk om niet te verliezen", zei de oefen- meester. „De eerste stap is gezet. We hebben alles nog in eigen han den, al moeten we ook niet weet te vroeg juichen." Wemeldinge-Wolfaartsdijk 0-3 (0-0). 52. Chris Kole 0-1, 55. Harm Fluijt 0-2, 72. Jan Wijnhorst 0-3. Scheidsrechter: J. van Stigt (Ciessen). Gele kaart: Johan Lu- kasse (Wolfaartsdijk). Aantal toeschou wers: 150. www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34