Kloetinge flikt het toch weer Verloren middag voor Hoek SSV'65 lijkt het seizoen zonder zege af te sluiten pzc Maandag 7 mei 2007 31 Karakteristieken Kloetinge-Nunspeet 2-0 (0-0). 68. Cornë Schilperoort 1-0 (strafschop), 70. Corné Schilperoort 2-0. Scheidsrech ter: R. van der Werff (Drunen). Rode kaart: 66. Frank Diender (Nunspeet), 80. Pedro van de Bunte (Nunspeet, 2x geel). Ge le kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Maurice Pot (Nunspeet). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Niels Kole, Giovanni Siereveld, Steven Vis ser (64. Jarno Vermeulen); Jaap Esser, Daan Esser (88. Aleksan- der Veljanovski), Corné Schil peroort, Ronald Zwager (64. Joel Manusama); Regilio Pinas en John Schot. GVVV-Hoek 4-0 (3-0). 13. Ri chard Beekink 1-0, 34. Antonio Aguilar Aguilera 2-0 (straf schop), 44. Rudy van Doorn 3-0, 60. Richard Beekink 4-0. Scheidsrechter: H.H. Slager (Staphorst). Gele kaart: Kar- sten Wierenga, Peter Straver (beiden GVVV), Ferry Alfons, Thomas Ragut, Stefan van Den der, Mamadouba Gueye, Sam Ysebaert en Ramazan Kesikbas (allen Hoek). Aantal toeschou wers: 350. Bijzonderheid: 63. Ferry Alfons (Hoek) mist een strafschop. Hoek: Robbie de Moor; Tho mas Ragut (46. Ramazan Kesik bas), Mamadouba Gueye, Thijs Binnerts, Stefan van Dender; Peter Reijn (46. Niels Domini- cus), Björn Langeveld, Ferry Alf ons; Wilco de Valk, Jan Huy- gens (69. Sam Ysebaert) en Ist- van Bakx. VVOG-SSV'65 2-1 (1-0). 45+2. Marco Roelofsen 1-0, 78. Niels Paardekooper 1-1, 84. Edwin van Egteren 2-1. Scheidsrechter: R. Landman (Hengelo). Aantal toeschou wers: 500. SSV65: Christol van Campen- hout; Michel de Groote, Me- vlud Eryürük (68. Pito Bernardi- na), Bram Plomp, Ronnie Hille- brand; Jaimy Tims (55. Man- sour Gader), Marcel Kole, Niels Paardekooper, Robert Stols (55. Jorden Takiddine); Ar jan Koopmans en Christiaan Boon. Bevelandse club blijft in de hoofdklasse na 2-o-zege op Nunspeet. door Jan Dagevos KLOETINGE - De spelers dronken een glaasje bier en de trainer rook te een sigaret. Kloetinge werd za terdag op de voorlaatste speeldag van de voetbalcompetitie verlost van de spanning. De Bevelandse club verzekerde zich via een 2-0-ze- ge op Nunspeet van weer een jaar hoofdklasse en dus was het tijd voor een moment van genot. Dat was er de laatste weken niet van gekomen. Een slechte serie, met zware nederlagen tegen Spa kenburg en Sparta Nijkerk, brach ten de ploeg aan het wankelen. De veilige middenmootpositie kwam in het gedrang. „De tank was ei genlijk leeg", bekende trainer Die- derik Hiensch zaterdag. Hetgeen niet zo vreemd was voor een ploeg die het ook dit seizoen voor al van de strijdlust moest heb- ben.Zaterdag kon Kloetinge zich in elk geval nog één keer opladen. De technische staf bedacht de tac tiek, de spelers zorgden voor de uitvoering en de bezieling. Niels Kole, normaliter aanvallende mid denvelder, was bij afwezigheid van Erwin van der Woerdt nu vrije verdediger. Het bleek achteraf een prima zet. Kole was zowel over de grond als door de lucht een rots in de branding. Kloetinge week tegen Nunspeet iets van de huisstijl af door slechts twee spelers (John Schot en Regi lio Pinas) voorin te posteren. Bij balbezit echter zorgden de midden velders voor ondersteuning. De te genstander werd hierdoor nogal eens in verwarring gebracht. Toch duurde het tot de 66e mi nuut, voordat de ban werd gebro ken. De even daarvoor ingevallen Joel Manusama reageerde alert op een dieptepass van Daan Esser. Op een moment dat hij keeper Frank Diender wilde omspelen, werd hij echter aangetikt. Scheidsrechter van De Werff gaf de goalie rood en Kloetinge mocht ook nog eens van elf meter aanleggen. Corné Schilperoort schoot na veel oponthoud (Nunspeet protesteer de heftig) beheerst in: 1-0. Twee minuten later werd het duel be slist, toen Manusama het ander maal op zijn heupen had. Bij de achterlijn speelde hij twee man uit en bezorgde de bal vervolgens bij Schilperoort. Die zorgde met een geplaatst schot voor 2-0. „Deze wedstrijd was karakteristiek voor het hele seizoen", zei Hiensch. De trainer doelde op de enorme werklust en het geringe scorend vermogen. Kloetinge kreeg zaterdag bijvoorbeeld zeven goede kansen en had uiteindelijk een strafschop nodig om op voor sprong te komen. „We hebben de ze competitie vaak gelijkgespeeld", besefte Hiensch. „Als we meer had den gescoord, hadden we al veel eerder veilig kunnen zijn, maar uit eindelijk flikken we het toch wel weer met deze groep." Na de rentree op het hoogste ni veau vorig seizoen mag Kloetinge zich dus een blijvertje noemen. Het streven is om ooit een stabiele hoofdklasser te worden. Het linker rijtje lijkt echter een utopie. De Be velandse club heeft niet de midde len van een gemiddelde subtopper in de hoofdklasse, kan dus nooit de beste spelers behouden en moet elk seizoen weer op zoek naar nieuw Zeeuws talent (Robin de Pagter en Mervin Niemantsver- driet). „Volgend seizoen moeten we in derdaad opnieuw beginnen", zei Hiensch. „Maar daar zit ook weer een uitdaging in. En of je dan het linkerrijtje haalt, hangt af van het feit hoe snel we het achterin klop pend kunnen krijgen. Verder heeft het te maken met creativiteit en scorend vermogen. Je moet hopen dat Regilio Pinas verder doorgroeit en meer gaat scoren. We hebben in elk geval een jong team, dat zich nog verder kan ontwikkelen." Kloetinge speelt zich op de voor- laatste dag van de voetbalcompe titie in veiligheid. De Bevelandse formatie wint met 2-0 van Nunspeet. Kloetinge-verdediger Giovanni Siereveld voorkomt dat Arie Smit gevaarlijk kan worden. foto Willem Mieras Ongeïnspireerde ploeg krijgt in Veenendaal klop van GVW: 4-0. door Barry van der Hooft veenendaal - In zijn stem klonk de teleurstelling en het ongenoe gen door. Cees Houtepen is aan zijn laatste weken als trainer van Hoek bezig en echt verheffend kan hij het niet meer noemen. Za terdag ging zijn ploeg in Veenen daal met 4-0 onderuit tegen GVW. „Ik hoop nu maar één ding", zei Houtepen. „Dat we het seizoen volgende week thuis tegen Quick Boys fatsoenlijk af kunnen sluiten." Dat lijkt op voorhand haast uitge sloten, omdat het nog een hele klus wordt een representatief elftal op de been te brengen. Want Hoek scoorde zaterdag dan geen goals, het pakte wel zes kaarten. Ferry Alfons, Thomas Ragut, Ste fan van Dender, Mamadouba Gueye, Sam Ysebaert, Ramazan Ke sikbas, ze kregen allemaal de gele kaart. En dus kan de middenmo ter in de hoofdklasse B nog een paar schorsingen tegemoet zien. Houtepen wees naar de scheids rechter, die wel erg makkelijk met kaarten had lopen zwaaien. Toch weet de trainer ook, dat hij nu niet over een mentaal ijzersterk team beschikt. Dat bleek in Veenendaal ook maar weer eens. Nadat Hoek enkele kan sen had laten liggen, sloeg GVW na dertien minuten toe via Ri chard Beekink. „Zij krijgen één kans, die er meteen ingaat", aldus Houtepen. „Op dat moment knak te er iets." Antonio Aguilar Aguilera (straf schop) en Rudy van Doorn (vlak Hoek verliest in Veenendaal met 4-0 van GVVV, na een 3-0-achter- stand bij de rust. De Zeeuws- Vlaamse ploeg krijgt daarnaast ook zes gele kaarten. voor rust) zetten GVW op een comfortabele 3-0-voorsprong. Met het inbrengen van Niels Domini- cus en Ramazan Kesikbas probeer de Houtepen het tij te keren, maar het doelpunt viel opnieuw voor de thuisploeg. Opnieuw Beekink zorgde voor 4-0. Ferry Alfons kreeg daarna vanaf elf meter de mogelijkheid iets te rug te doen, maar de specialist op het gebied van strafschoppen mis te. „Dit valt echt tegen", verwoordde Houtepen zijn teleurstelling. „De spelers van GVW waren veel fel ler en dat doet zeer. Je wilt altijd winnen, zeker ook omdat we nog zo hoog mogelijk willen eindigen. Maar het gaat er losser aan toe en ik heb het gevoel dat het voor veel jongens wel klaar mag zijn. Ik hoop alleen dat we ons nog één keer op kunnen laden. Thuis tegen Quick Boys moeten we het sei zoen zaterdag op een fatsoenlijke manier afsluiten." door onze sportredactie harderwijk - Hij had het dit sei zoen nog niet vaak kunnen zeg gen, maar zaterdag wist hij het ze ker. „Wij waren hier de betere ploeg", vertelde Marco Groeneveld na afloop van het uitduel met WOG. Toch leverde het SSV'65 wéér niet de eerste zege van dit sei zoen op. Het duel in Harderwijk eindigde in een 2-1-nederlaag. Op de beslissende momenten liet zijn ploeg het - zoals wel vaker de ze jaargang - afweten. Tegen het opportunistisch spelende WOG kreeg de Goese formatie voldoen de kansen om de score te openen. Zo mocht Arjan Koopmans na een half uur alleen op het vijandelijke doel afgaan. De aanvaller twijfelde en zag zijn inzet via het been van de WOG-doelman naast rollen. In de blessuretijd van de eerste helft viel het doelpunt vervolgens aan de andere kant. Marco Roelof sen, ex-prof van onder meer FC Zwolle, kopte binnen: 1-0. De tegen degradatie strijdende thuisploeg nam meteen na rust het doel van SSV'65 onder vuur, maar Christol van Campenhout hield zijn ploeg op de been. De be zoekers maakten een klein kwar tier voor het einde gelijk. Invaller lorden Takiddine bediende Niels Paardekooper, die de verdiende ge lijkmaker binnenschoot: ï-r. Met nog slechts twee échte verde digers op het veld ging SSV'65 op zoek naar meer. Koopmans en Christiaan Boon kregen kansen op de volle winst, maar misten. De boomlange invaller Edwin van Egt eren zorgde vervolgens voor de be slissing. Amper een minuut na zijn entree bracht hij de winnende treffer op zijn naam: 2-1. WOG steeg daardoor naar de twaalfde plek, die recht geeft op een promotie/degradatiewedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33