Fürst verliest ook zonder coach Thomas Dekker maakt belofte waar in de Ronde van Romandië Ducati Casey Stoner veel te snel voor Yamaha Valentino Rossi 30 1 Maandag 7 mei 2007 pzc Li Jiao kon Fürst zaterdag niet aan de Champions League helpen. foto anp Angelique Hoorn voor tweede keer kampioen mierlo - Angelique Hoorn is in Mierlo met O'Brien nationaal kam pioene bij de springruiters gewor den. Ze werd voor de tweede keer kampioen. In 2001 won ze ook al eens, met Hascal. Bij aanvang van de laatste rubriek stond de amazone uit Wanneper- veen nog vierde. Tweede werd Ger- co Schroder, de winnaar van vorig jaar. Het brons was voor Eric van der Vleuten. Kohlschreiber wint toernooi München münchen - Het tennistoernooi van München heeft weer eens een Duitse winnaar. Philipp Kohl schreiber versloeg in de finale de favoriete Rus Michail Joezjni: 2-6 6-3 6-4. Hij is de opvolger van Mi chael Stich, die in 1994 zegevierde. Elders was een Duitse tennisster succesvol. Greta Arn won het toer nooi in Estoril (Portugal) door de Wit-Russische Viktoria Asarenka te verschalken: 2-6 6-17-6 (3). Willemsen op weg naar zesde wereldtitel zabok - Het WK in de zijspan- cross begint een eentonige oefe ning te worden. Vijfvoudig wereldkampioen Da niël Willemsen reed ook in de der de WK-race van dit seizoen onbe dreigd naar de zege. Met bakkenist Reto Grütter won hij beide man ches op het circuit van Zabok en daarmee de Grote Prijs van Kroa tië. Jarno van den Boomen en Henry van de Wiel werden vijfde. Karateka's vallen zwaar tegen op het EK bratislava - De Europese karate- kampioenschappen in Bratislava hebben Nederland niet gebracht wat ervan werd verwacht. De bond vaardigde een kleine, maar kansrijk geachte ploeg af naar het titeltoernooi in Slowakije. Oranje haalde er echter geen enke le podiumplaats. De karatebond wacht een stevige evaluatie, met slechts twee vijfde plaatsen. Wielrenner Lars Boom blijft maar winnen veldhoven - Lars Boom heeft de Omloop der Kempen op zijn naam gebracht. De wielrenner van het Rabobank Continental Team liet op 15 kilometer van de meet Bobbie Traksel en Janek Tombak uit Estland achter en arriveerde so lo in finishplaats Veldhoven. Eer der deze week won Boom twee rit ten en het eindklassement van de Ronde van Bretagne. Rallyracer Loeb heeft de smaak te pakken cordoba - Sébastien Loeb heeft in Cordoba de Rally van Argentinië gewonnen. De drievoudige Franse wereldkam pioen bleef in de zesde autorally van het seizoen de Fin Marcus Grönholm voor. Diens landgenoot Mikko Hirvonen werd derde. Citroën-rijder Loeb boekte zijn vierde zege in het WK van 2007. Eerder won hij de Rally's van Mexico, Monte Carlo en Portugal. Hans Lingen zet zichzelf op de tribune in finale Europa Cup. door Koen de Vries heerlen - Enige creativiteit kan trainers niet ontzegd worden, maar de beslissing die Hans Lin gen zaterdag nam was wel heel bij zonder. In zijn ijver om met de ta feltennissters van Fürst uit Heer len de finale van de Champions League te winnen, zette de Rotter dammer zichzelf naast het team. Niet vanaf de bank maar vanaf de tribune zag hij echter dat zijn ploeg de in Italië opgelopen 3-2-achterstand tegen Castel Goff- redo niet kon repareren. Het werd weer 2-3. Een dag na de verloren finale, giste ren bij het duel Fürst-Den Helder Jonge Rabo-renner (22) slaat toe in de afsluitende tijdrit. door onze sportredactie lausanne - Thomas Dekker heeft de 61e editie van de Ronde van Ro- mandië, onderdeel van de ProT- our, op zijn naam gebracht. De 22-jarige Raborenner zegevierde in de afsluitende tijdrit in Lausanne en nam de gele trui over van de Amerikaan Chris Horner. Dekker, die zich in het verleden al vaker onderscheidde als specialist in het rijden tegen de klok, finish te na 26 minuten en 36 seconden. Daarmee voldeed hij ruimschoots aan de opdacht: 9 tellen goedma ken op Horner en 2 op de Span jaard Igor Anton Hernandez. Bei met de Nederlandse titel als inzet, zat Hans Lingen gewoon weer op de bank. „Omdat de omstandighe den heel anders waren", gaf hij aan. In zijn ploeg was de Chinese Gao Jun vervangen door de Duitse Bollmeier. Lingen nam zijn beslissing nadat zijn drie Chinese speelsters vorige week zondag in de heenwedstrijd in Italië een-2-i-voorsprong onno dig hadden prijsgegeven. De drie Chinezen luisterden in de slotfase niet meer naar Lingen. Ze gaven el kaar in het chinees tactische tips en degradeerden hun coach tot buitenstaander. „Bij gewone wedstrijden functio neert het team goed. Als het span nend wordt, is het rendement met mij op de bank minder. Ik ben niet belangrijk. Het team is belang rijk. Vandaar mijn beslissing", ver den kwamen in de slotrit in het stuk niet voor. De Italiaanse Paolo Savoldelli werd tweede op 5 secon den. De Kazachstaan Andrej Kas- jetsjkin gaf als nummer drie 12 tel len toe. Horner arriveerde met bijna een minuut achterstand op de eindstreep. Dekker bewees zaterdag al dat er de komende jaren rekening met hem moet worden gehouden als ronderenner. Hij reed onder barre omstandigheden met de besten mee omhoog naar Morgins. De Spaanse klimmer Igor Anton Her nandez kon hem alleen door een slinger aan zijn stuur te geven van de etappezege afhouden. Een pro test tegen snijden haalde niets uit. „Dan moet ik maar de tijdrit van mijn leven rijden", keek Dekker meteen vooruit. Hij hield woord. klaarde Lingen achteraf Hij werd daarbij gesteund door teammana ger Herman Friskes. „We hadden vandaag één doel en dat was het winnen van de Champions Lea gue. Al het andere was onderge schikt. Ook de ophef rond Hans Lingen." De drie Chinese wereldtoppers Li Jiao, Ni Xia Lian en Gao lun de den het zonder Lingen niet beter. De Limburgse topfavoriet moest het opnieuw afleggen tegen het fa natisme en de teamgeest van Cas tel Goffredo, dat al twee jaar onge slagen is. De Roemeense Michaèla Steff maakte het grote verschil. Ze W* De tafeltennissters van Fürst heb- ben naast de zege in de Cham pions League gegrepen. Coach Hans Lingen koos ervoor tijdens de finale op de tribune te zitten. Australische motorracer rijdt naar zijn derde zege in vierde MotoGP. shanghai - Vijfvoudig wereldkam pioen MotoGP Valentino Rossi is in de Grote Prijs van China op snelheid afgetroefd. Hoe virtuoos de 28-jarige Italiaan zijn Yamaha ook door de bochten duwde op het circuit van Shang hai, zijn 8oocc-motor kon niet tip pen aan de Ducati van Casey Sto ner. De 21-jarige Australiër reed op de rechte stukken weg van Rossi. Stoner vierde in China al zijn der de triomf in vier races en leidt nu soeverein in het wereldkampioen schap. Hij heeft 15 punten meer dan Rossi, die zondag wel als twee de finishte. Rossi startte vanaf poleposition en was aanvankelijk Stoner op tech niek de baas. Maar Stoner nam al snel de leiding over en vanaf dat moment kon Rossi eigenlijk alleen won twee keer haar beide partijen. Friskes pakte in 2002 met De Tref fers uit Klazinaveen wel de Cham pions League. Toen bestond zijn ploeg uit twee Chinezen en Betti- ne Vriesekoop. „Als je de Cham pions League wilt winnen heb je Chinezen nodig", stelde hij toen vast. Hij weet nu dat te veel Chinezen ook niet goed is. Gao Jun mag daar om terug naar Shanghai. Voor de duurbetaalde nummer tien van de wereld wordt onder meer in Japan gezocht naar een vervanger. En Hans Lingen mag gewoon blij ven. Met twee Chinezen en een Ja panse denkt hij zijn ei vanaf de bank wel weer goed kwijt te kun nen. Volgend seizoen gaat hij ge woon opnieuw op jacht naar de hoofdprijs in de Champions Lea gue. maar volgen. Stoner joeg zijn Du cati op het lange rechte eind met een topsnelheid van 333 kilometer per uur over het asfalt. Rossi was op dat stuk bijna 8 kilometer per uur langzamer. De Tsjech Lukas Pesek (Derbi) bracht de Grote Prijs van China op zijn naam in de lichte 125 cc-klasse. Het was zijn allereerste zege in een WK-race. De Spanjaarden Hec tor Faubel (Aprilia) en Esteve Ra bat (Honda) werden respectieve lijk tweede en derde. De Nederlandse rijders speelden geen rol van betekenis in de vierde race van het seizoen. Joey Litjens finishte als 22e, Hugo van den Berg als 25e. Litjens ervoer dat zijn Honda snelheid tekort kwam op de rechte stukken. Regerend wereldkampioen Jorge Lorenzo was onnavolgbaar in de kwartliters. De 20-jarige Spanjaard reed op zijn Aprilia 250CC naar zijn derde overwinning van het sei zoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32