Kimmeke verkiest de rust Yvonne Wisse in Lisse Justitie mild als Basso meewerkt Blangé vertrekt bij Nesselande Rutger Smith en Melissa Boekelman fweG d@rdG DlckkCfl winnaars van Ter Specke Bokaal pzc Maandag 7 mei 2007 29 Kim Clijsters Geboren: 8 juni 1983. Woonplaats: Bree (België). Debuut als prof: 1997. Aantal titels in enkelspel: 34, één grandslamtitel US Open 2005. Aantal titels in dubbelspel: 11, twee grandslamtitels Ro land Garros (2003), Wimble don (2003). Aantal titels Masters: 2. Eindzege Fed Cup: 1 Finales grandslamtoernooi en kelspel: 5. Nummer één van de wereld: 19 weken augustus 2003. Huidige klassering wereld ranglijst: 4. Kim Clijsters speelde In februari haar laatste wedstrijd in Antwerpen, al wist ze dat toen nog niet. foto anp Kim Clijsters beïndigt haar tenniscarrière met onmiddellijke ingang. door Fardau Wagenaar den haac - Het lijkt nog maar zo kort geleden dat Kim Clijsters de tenniswereld bestormde. Een jon ge, fanatieke blondine die heel Vlaanderen in extase bracht met haar krachtige slagen. Gisteren kondigde 'Kimmeke' haar afscheid aan. Ze is nog maar 24, maar klaar met het leven op de tennistour. „Het is meer dan mooi geweest. De rackets gaan aan de haak", schrijft ze op haar website. De bles sures die haar blijven kwellen, de Atleet plaatst zich in Lisse op twee onderdelen voor WK. door onze sportredactie lisse - De atleten Rutger Smith en Melissa Boekelman hebben zater dag in Lisse bij de opening van het Nederlandse baanseizoen de Ter Specke Bokaal gewonnen. Smith, die Lisse aanvankelijk hele maal niet in zijn seizoensplanning had opgenomen, voldeed aan twee limieten voor de wereldkam pioenschappen in Osaka. Met de discus noteerde hij met 66,08 me ter een persoonlijk record. De ko gel stootte de noorderling naar 20,41 meter. De eisen voor de WK in Osaka waren respectievelijk 62,50 en 20,09 meter. Melissa Boekelman won het kogel stoten bij de vrouwen met de af stand van 17,12 meter. Dat deed ze in haar zesde en laatste poging. Smith volgde in Lisse sprinter (er- spieren die strammer worden en de voorbereidingen op haar huwe lijk met basketballer Brian op 14 juli zijn voor haar de belangrijkste redenen om te stoppen met ten nis. Begin dit seizoen zei ze nog tot het einde van 2007 door te gaan, maar ze kan het niet meer opbrengen. Het verlangen naar een rustig leven met haar toekom stige echtgenoot is te groot. In februari speelde ze haar laatste wedstrijd in Antwerpen, al wist ze dat toen nog niet. Ze kreeg een ontroerende ovatie van haar land genoten en besefte temidden van het applaus dat dit haar echte af scheid al was. „De veer was gebro ken, het was zo ontroerend. Ik rel Feller op, Boekelman nam de trofee over van de Tsjechische hoogspringster Romana Dubnova. Rutger Smith kende een slechte winterperiode. Bij EK indoor in Birmingham (maart) liep niets naar wens en bleef hij ver van de medailles verwijderd (negende). De winnaar van het zilver met de kogel bij laatste WK in Helsinki (2005) had achteraf het idee dat hij de hal beter had kunnen mij den. Zaterdag zag hij ook het positieve in van de tegenvallende winter maanden. „Dat het zo slecht ging, is misschien het beste dat me is overkomen. Ik had wat mentale en fysieke dingen verwaarloosd." Direct na het indoorseizoen zat hij met trainer Gert Damkat aan tafel om enkele zaken recht te zetten. De discus werd op het tweede plan gezet. De focus lag weer bij de kogel. „En dan is het mooi dat ik hier in Lisse met de discus een persoonlijk record neerzet." wist daar in Antwerpen dat het ge noeg was." De tenniswereld zal haar ongetwijfeld missen. Clijsters staat bekend om haar vriendelijk heid. Ze is een van de weinige speelster die vriendinnen heeft ge maakt op de tour. Als hoogtepunt noemt ze ook niet eens haar titel op de US Open in 2005, ook niet haar officieuze wereldtitel of haar 33 WTA-titels. „De contacten met andere mensen vond ik het leuk ste van alles." Overigens kwam ze Tennisster Kim Clijsters kan het niet meer opbrengen het huidige tennisseizoen af te maken. De Belgische topper gaat trouwen en kiest voor de huiselijke rust. Vlissingse atlete test zich tijdens wedstrijd om Ter Specke Bokaal. door Roeland van Vliet goes - Bij de traditionele opening van het buitenseizoen, de strijd om de Ter Specke Bokaal, heeft Yvonne Wisse twee bronzen me dailles behaald. De uit Vlissingen afkomstige atlete werd tijdens de wedstrijd van haar vereniging De Spartaan derde op de 100 meter horden en bij het hoogspringen. Wisse (24) keerde enkele dagen voor de Ter Specke Bokaal terug van een trainingsstage in Zuid- Spanje. De meerkampster verbleef daar twee weken om zich onder aangename omstandigheden en in alle rust te kunnen voorbereiden op een belangrijk seizoen. Het is haar doel om zich te plaat sen voor het wereldkampioen- er niet altijd goed van af in de me dia, Clijsters zou ruzie hebben ge maakt met die andere Belgische topper, Justine Henin. „Onzin", zegt ze daar over. En ook haar rela tie en latere breuk met tennisser Lleyton Hewitt ging flink over de tong. „Ik ben blij dat ik van dat ge roddel en de leugens in de media af ben." Clijsters klinkt gelukkig en opgelucht als ze haar toekomst beeld schetst. „Ik heb alle tijd. Tijd voor kinderen. Tijd voor kokkerel len en met mijn hondjes te spelen. En vooral veel tijd voor mijn fami lie en vrienden. Niet meer reizen. Geen vliegtuigen meer in en uit. Geen jetlag meer en geen koffers meer in- en uitpakken..." schap, dat in september in Osaka is. Dan zal Wisse in het weekeinde van 26 en 27 in het Oostenrijkse Götzis de limiet van 6000 punten moeten halen. Tot nu toe ging ze één keer door die barrière: ze zette haar pr in 2005 op 6026. De wedstrijd van zaterdag was een eerste test. In Lisse deed ze drie onderdelen. Met deelname op de 100 meter horden (13,65), het hoogspringen (1 meter 73) en het kogelstoten (11 meter 70) bootste ze min of meer de eerste dag van een zevenkamp na. In de buurt van haar persoonlijke records kwam ze nog niet. Naast Wisse deden nog twee Zeeuwen mee in Lisse. De Goese Marije lansen werd zevende op de 100 meter horden (14,70) en klas seerde zich met 5 meter 42 als acht ste bij het verspringen. Hulstenaar Alex Ward finishte op de incouran te 150 meter als zevende: 16,14. rome - Als Ivan Basso meewerkt met justitie en de sportautoritei- ten, kan de geplaagde Italiaanse wielrenner strafvermindering tege moet zien. Dat heeft openbaar aanklager Ma ria Cristina Rota gisteren beves tigd. De Italiaanse Rota bereidt de strafzaak voor tegen de renner die wordt verdacht van gebruik van doping. Basso is eerder deze week ver hoord door het Italiaans Olym pisch Comité. De winnaar van de Ronde van Italië heeft vragen be antwoord, maar tot dusver ont kend dat hij banden heeft onder houden met de Spaanse arts Fuen- tes. In het lab van Fuentes zijn bloedzakjes gevonden die aan hem zouden toebehoren. Wegens gebrek aan bewijs verviel vorig jaar de aanklacht tegen Basso (29) in de Spaanse dopingzaak Operacion Puerto, maar zijn naam keerde vorige week terug. Het leidde vorige week maandag tot zijn ontslag bij zijn Amerikaan se werkgever Discovery Channel. rotterdam - Peter Blangé vertrekt als coach bij Nesselande. De voor malige volleybalinternational maakte dit gisteren na afloop van de finale van de play-offs bekend. Blangés ploeg raakte de landstitel kwijt aan Dynamo. De ploeg uit Apeldoorn won de zevende en laatste wedstrijd van de finale van de play-offs in Rotterdam met 3-1 (20-25 25-19 25-23 25-12). Blangé gaat zich binnen Team Hol land volledig op zijn functie als bondscoach van de Nederlandse mannen richten. Het bestuur van Nesselande heeft ingestemd met een voortijdig vertrek. Alle truien voor Marianne Vos san marino - Marianne Vos heeft de concurrentie in de Ronde van San Marino alleen de troostprijzen gelaten. De wereldkampioene die zaterdag de Omloop van Borsele rijdt, won na de proloog van vrij dag en de etappe van zaterdag ook de afsluitende rit van gisteren. Daarna werd ze achtereenvolgens gehuldigd als winnares van het al gemeen-, jongeren-, punten- en bergklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31