Vlissingen viert de Cohen: samenleving staat De krant 4 weken voor €9,9S! PZC Kok dekenaal coördinator 2 Maandag 7 mei 2007 PZC WIM HOFMAN m m Jr e ziet ze niet heel vaak, punkmeisjes, maar daar had je er twee, het hoofd kaal opgeschoren met erop een stel bleke I pieken. Dekenspelden door het oor, kapotte netkousen, mi- irok, riem met geweerkogels, jack met tekst: too drunk to fuck. Het was op spoor 6 van Rotterdam centraal. Ze moesten naar een feest in Zuid. De een wilde gaan lopen, maar dat vond de ander onzin. Ze keken naar de borden waarop treintijden staan. „Als je de stoptrein naar Dordrecht wil hebben dan moet je op een ander bord kijken", zei ik behulpzaam. Ze begonnen zich zorgen te maken over hoe ze terug zouden komen. „Fuck, waarom rijden er 's nachts geen treinen Ze gaan pas weer tegen vijf uur." Na wat discussie vonden ze vijf uur toch zo gek nog niet. „Zijn we om half zes weer terug", zei den ze. „En waar moet jij heen?" Ik vertelde dat ik naar Vlissingen moest. „Vlissingen is kut." zei de ene. „Daar had ik een vreselijk vriendje, echt kut." Ik vind het altijd wat vreemd als meisjes of vrouwen het woord kut oneigenlijk gebruiken. Ze bedoelen er vaak iets on aardigs mee, terwijl het toch wel een bruikbaar woord is. Het heeft, volgens sommige etymologen oorspronkelijk iets te ma ken met het woord kot, maar dan wat deftiger en meer verdoe zeld uitgesproken, zoals sömmige mensen ook gut zeggen, om het woordje god wat te omzeilen. Kut betekent zo dan ook hokje en heeft dezelfde wortel als het Engelse cod (wieg), cote en cottage (huisje). En is zo, in zekere zin nog goed gevonden ook. Jammer dat het woord soms zo verwrongen gebruikt wordt. De twee stapten op de stoptrein naar Dordrecht en zwaaiden vriendelijk naar me, ook al moest ik naar Vlissingen. Jammer dat 't woord soms zo verwrongen gebruikt wordt COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Het vrijheidsvuur wordt Vlissingen binnengebracht. foto's Lex de Meester Tienduizenden bezoekers genieten naar eigen keus van muziek, zon, discussies drank en spijs tijdens Bevrijdingsfestival Zeeland. door Ali Pankow Krezip hangt letterlijk al in de lucht, maar de Scheldestad lijkt zaterda gochtend zelfs luttele mi nuten voor opening van het Bevrij dingsfestival Zeeland door wethou der Conny Seijbel van Vlissingen nog wat ingedut. Het Bellamypark is maar nauwelijks voor de helft ge vuld, maar Jacqueline Govaert (zang), haar zus Anne (gitaar) en Annelies Kuijsters (keyboard), de mooie meiden van Krezip, weten de meute wel wakker te krijgen. I am not just anyone laat de lead- zangeres het publiek weten en krijgt instemming. „Nog negen nachtjes slapen voor onze nieuwe cd uitkomt. We laten jullie hier al het openingsnummer horen", kon digt Govaert aan. Een tel later spet tert ze over het podium met Plug it in Turn me on. Het publiek zorgt met zeepbellen voor een sfeervolle omlijsting. De kleurrijke bollen lijken symbool voor vrijheid: mooi, maar fragiel en moeilijk te bewaren. Ze verwij zen hier echter naar de zeephel- ling van Vluchtelingenwerk even verderop. Sjouwend met een kof fer vol 'grondrechten, vrijheid en veiligheid' moet dat obstakel wor den genomen als voorbeeld voor de weg die asielzoekers hebben af te leggen. Zonder zeep overigens toch maar. „Het wordt anders zo smerig en het is al moeilijk ge noeg", verklaart een vrijwilliger. Op de opblaasvuist van Mensen in Nood kunnen passanten melden waar zij persoonlijk een vuist voor maken. De meeste vuisten worden gebald voor 'Vrede voor altijd' en 'Vrijheid voor iedereen'. In de spiegeltent op het Arsenaal plein discussiëren burgemeester Job Cohen van Amsterdam en ge deputeerde Harry van Waveren in middels al met het publiek over de eerste stelling in het kader van Re- Jlexionz of Freedom. Vrijheid en po litiek bespreekbaar maken voor jongeren is het doel van dit pro gramma. Mede afhankelijk van de optredens elders in de stad lukt dat bij de ene stelling beter dan bij de andere. Presentator Prem Rad- hakishun moet soms stevig prikke len om discussies op gang te krij gen. Een uitspraak van de zestiende- eeuwse filosoof Francis Bacon luidt de eerste discussieronde in: 'Hoe meer de overheid van de bur gers weet, hoe meer macht ze over Burgemeester Job Cohen van Amsterdam praat met me vrouw Van Randwijk. Even relaxen op het Bellamypark. Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: D een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 54,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuurde bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713. 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om r net persoonsgegevens. In het colofon tieft u nadere informatie BREDA - G. Kok (48) is benoemd tot dekenaal coördinator voor het dekenaat Zeeland. Zijn benoeming gaat in op 15 mei. Hij begint met één dag in de week in het deke naat Zeeland. Vanaf 1 oktober zal hij voltijds het werk als dekenaal coördinator op zich nemen, onder leiding van en samen met de de ken van Zeeland P. Verbeek. Kok is nu als pastoraal werker en team leider werkzaam in de Naza- reth-parochie in Breda. Hij is ge trouwd en verhuist naar Zeeland. Burgemeester Cohen pleit voor tolerantie in Van Randwijklezing. door Ernst Jan Rozendaal en Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De Amsterdamse burge meester Job Cohen heeft zaterdag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen Geert Wilders de oren gewassen. Hij noemde zijn naam in de Van Randwijklezing niet, maar het was duidelijk wie hij bedoelde toen hij zei dat 'onder de vlag van vrijheid' sommigen erop aansturen 'allocht onen, en dan vooral moslims' hun eigenheid te ontnemen. De titel van Cohens lezing luidde 'Vrijheid en Identiteit'. Begrippen waarvan de inhoud naar tijd en plaats ver anderen, betoogde hij. In het ver zuilde Nederland tot aan de jaren zestig betekende vrijheid niet al leen dat iedereen zichzelf kon zijn, maar ook dat degenen die anders waren werden getolereerd. Overi gens niet zozeer uit respect, maar vooral uit eigenbelang. Geen enke le maatschappelijke stroming kon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2