T roostprijs Feyenoord vestigt hoop op Don Leo Verlies in bekerfinale komt heel hard aan bij spelers van AZ 5 pO 1*1» Middenvelder Van der Leegte in beeld bij PSV Edgar Davids: 'Het maakt iets goed' 26 Maandag 7 mei 2007 PZC Karakteristieken KNVB-Beker. Finale. AZ - Ajax 1-1 (1-0) (Ajax wint na strafschoppen). 4. Dembélé 1-0, 50. Huntelaar 1 -1Scheidsrechter: Van Eg- mond. Rode kaart: 90. Gabri (Ajax). Gele kaart: Sneijder, Huntelaar, Heitinga (Ajax). Aan tal toeschouwers: 42.000. Strafschoppenreeks: 7-8, Ar- veladze 1-0, Perez 1-1, Boukha- ri 2-1, Huntelaar 2-2, Steinsson 3-2, Vermaelen 3-3, De Cler 4-3, Lindenbergh 4-4, Jenner 5-4, Heitinga 5-5, Dembélé 6-5, De Mul 6-6, Molhoek 7-6, Ogararu 7-7, Donk mist, Da vids 7-8. AZ: Sinouh; Steinsson, Jaliens, Donk en De Cler; Jenner, De Zeeuw (102. Molhoek), Cziom- mer (71. Koevermans) en Mar tens (65. Boukhari); Dembélé en Arveladze. Ajax: Stekelenburg; Ogararu, Stam, Vermaelen en Ema- nuelson (76. De Mul); Gabri, Heitinga, Sneijder (87. Perez) en Davids; Babel (120. Linden bergh) en Huntelaar. Jupiier League. Play-offs om promotie/degradatie. Eerste ronde, tweede wedstrijd: Go Ahead Eagles - Veendam 2-0(2-0). 34. Schoenmakers 1 -0, 42. Ars 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Janssen. Rode kaart: 60. Schoenmakers (Go Ahead Eagles). Gele kaart: Jon gen, Göbel, Brugge (Go Ahead Eagles), Wiekens, Krstev (Veen- dam). Aantal toeschouwers: 2800. Eerste wedstrijd: 1-5, Veendam door naar tweede ronde play-offs. FC Dordrecht - FC Zwolle 1-1 (1-0). 20. Muhamadu 1-0,87. Ossemer 1-1. Scheidsrechter: Blom. Aantal toeschouwers: 3100. Eerste wedstrijd: 1-0, FC Dordrecht door naar tweede ronde play-offs. Speler van Wolfsburg keert mogelijk terug op het oude nest. EINDHOVEN - Voetballer Tommie van der Leegte keert volgend sei zoen waarschijnlijk terug op het oude honk. PSV wil de dertigjari ge middenvelder van VfL Wolfs burg aantrekken en hoopt op kor te termijn de onderhandelingen af te ronden. Van der Leegte, die in eerste in stantie als een versterking voor de breedte moet worden gezien, is een goede bekende in Eindhoven. Hij doorliep de jeugdopleiding van PSV en speelde tussen 1994 en 1997 zo'n dertig competitiewed strijden in de hoofdmacht. Tot een echte doorbraak kwam het nooit, waarna Van der Leegte verkaste naar RKC Waalwijk. Via FC Twente, opnieuw RKC en ADO Den Haag kwam hij in de winter van vorig seizoen terecht bij VfL Wolfsburg. Daar is hij snel uitgegroeid tot een van de dragen de krachten. Van der Leegte is nu nog met Wolfsburg verwikkeld in een degradatiestrijd. De ploeg ver loor zaterdag in eigen huis met 0-2 van Borussia Dortmund en móet j komend weekeinde van Aleman- nia Aachen winnen. Doelman Sinouh wilde graag afscheid nemen met een echte prijs. door Thijs Smeenk ROTTERDAM - Een kleine maand ge leden droomden de spelers van AZ nog stiekem van drie prijzen. Maar na het verspelen van de titel en de Uefa Cup, ging het gisteren ook mis in de finale van de KNVB-beker. „Ik ben wel een beetje gebroken", moest ook de nuchtere internatio nal Demy de Zeeuw na afloop er kennen. „Deze klap komt weer heel hard aan. Vooral de manier waarop. We waren twee keer zo dichtbij." De middenvelder was al gewisseld toen de strafschoppenserie begon. „Je voelt je ontzettend machteloos op zo'n moment en bent veel ze nuwachtiger. Het is sneu dat Ryan Donk mist. Dit is weer een leermo ment voor hem, en eigenlijk voor ons allemaal. We waren dit sei zoen een stuk dichter bij de prij zen dan vorig seizoen, daar moe ten we moed uit putten. Hoe moeilijk dat ook is voor een jonge ploeg." De Zeeuw verwacht woensdag in de play-offs tegen FC Twente op nieuw een lastige klus. „Dat wordt Interim-trainer moet voor ommekeer zorgen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Hij heeft alles al mee gemaakt. En als een oude liefde dan om een gunst vraagt, kan Leo Beenhakker geen nee zeggen. De 64-jarige bondscoach van Polen is tijdens de komende play-offs inte rim-trainer bij Feyenoord. De op dracht is duidelijk: Don Leo moet de Rotterdammers naar Europees voetbal leiden. Een eenvoudige klus is dat niet, omdat Feyenoord eerst een dubbe le ontmoeting met FC Groningen positief moet afsluiten. De num mer zeven van de eredivisie ver loor dit seizoen twee keer kans loos van de formatie van Ron |ans. een heel andere wedstrijd. De spe lers van TWente zijn uitgerust, ter wijl wij vandaag een slijtageslag moesten leveren." „Bijna iedereen ging met kramp van het veld. De tijd is kort, maar we moeten ons zien te herpakken. Ik hoop wel dat we nog iets win nen dit seizoen. Het zou wel heel zuur zijn als we ook de play-offs verliezen." Ook doelman Khalid Sinouh maakte een aangeslagen indruk. „Voor mij komt deze nederlaag misschien nog wel harder aan dan voor de andere spelers. Ik moet na dit seizoen vertrekken bij AZ. Ik had de club bij mijn afscheid graag een prijs geschonken en daarvoor kreeg ik een uitgelezen mogelijk heid in de strafschoppenserie. He laas kon ik me niet onderscheiden. Maar ik heb al genoeg klappen in mijn carrière gehad, dit kan er nog wel bij. Ik heb brede schouders." De Marokkaanse doelman ziet de play-offs met vertrouwen tege moet. „We moeten moed putten uit ons veldspel", aldus Sinouh. „We hebben ons snel hersteld van de klap na het verspelen van de landstitel. Ons veldspel was goed. Deze jonge ploeg gaat de komende jaren nog wel prijzen pakken. Dat is de laatste stap die AZ nog moet maken op weg naar de top." In Groningen werd het 3-0, in de eigen Kuip zelfs 0-4. Dat moeiza me vooruitzicht is één van de rede nen waarom het management van Feyenoord bij Beenhakker terecht is gekomen. Na het vertrek van Erwin Koeman zocht Feyenoord een trainer die bekend is met de club én in korte tijd voor een ommekeer kan zor gen. Beenhakker paste uitstekend in die profielschets, waarna zater dagochtend de laatste details wer den afgerond. „Dit kan ik niet wei geren", reageerde Beenhakker. „We moeten die play-offs winnen en ik ga ervan uit dat ik hier niet langer dan twee weken werk." Op 28 mei moet Beenhakker zich weer in Polen melden, omdat het land in het kader van de EK-kwali- ficatie op 2 juni tegen Azerbeid- Ajax wint de beker na een intensieve strafschoppenserie. door Hans Leber ROTTERDAM - Er waren pruillipjes na de deceptie van het seizoensein de, het gemiste kampioenschap van zowel AZ als Ajax. Een 'troost finale', heette de eindstrijd om de Nederlandse beker daarom te zijn. Daar was gisteravond niets van te merken. In een heroïsche veldslag, mooi van de spanning, met alles erop en eraan, won Ajax na straf schoppen. Na 120 minuten voetbal was het duel in 1-1 geëindigd. Zelden is voor een troostprijs zo hard gevochten. Jammer genoeg af en toe ook letterlijk. Als er dan toch iets minder mooi was giste ren, was het de agressie op het veld, vooral bij de Ajax-spelers. De Noord-Hollandse twisten, voortko mend uit Alkmaars-Amsterdamse animositeit, werden op het scherp van de snede uitgevochten. De Spanjaard Gabri van Ajax was de enige die daarbij écht over de schreef ging. In de 87e minuut sloeg hij Demy de Zeeuw neer en kreeg rood. Het was een dure rode kaart. Om dat het direct rood was, en niet twee keer geel, geldt de aanstaan de schorsing van zeker enkele wed strijden óók voor de play-offs. Ajax-trainer Henk ten Cate, die zich samen met Louis van Gaal al beklaagde over de korte herstelpe riode tussen de bekerfinale en de eerste play-offsontmoeting, heeft er een probleem bij. De 120 minuten durende uitput tingsslag zal bij SC Heerenveen, woensdag tegenstander van Ajax, en bij FC Twente, tegenstander van AZ in de play-offs, met plezier zijn bekeken. De Ajax-spelers la- zjan speelt. Het is uitgesloten dat Don Leo ook komend seizoen trai ner van Feyenoord is. De Poolse bond verleende de afge lopen dagen alle medewerking aan Beenhakker, die vrijdagavond werd benaderd door technisch ma nager Peter Bosz. De aanstelling Leo Beenhakker: 'Dit kan ik niet weigeren' van Beenhakker leidde wel tot wat rumoer onder de fanatieke aan hang. Hij is weliswaar de laatste trainer die met Feyenoord kam pioen werd (1999), maar stapte ver volgens in 2000 over naar Ajax om daar technisch directeur te wor den. De negatieve geluiden zullen gen al vanaf de laatste tien minu ten van de reguliere speeltijd vaak met kramp op de grond. Wesley Sneijder moest er zelfs de wed strijd door verlaten. Ten Cate: „Eigenlijk is het onmoge lijk om de ploeg in twee dagen weer fit te krijgen. We.zaten er he lemaal doorheen." Voor het AZ van Louis van Gaal was het de tweede grote teleurstel ling binnen een week. De ploeg speelde zeker de eerste helft beter en ook in de eindfase van de twee de helft. Moussa Dembele maakte het laap Stam erg moeilijk, alleen al de gevechten tussen deze twee sterke mannen maakte de finale de moeite van het bekijken waard. Het negentienjarige Belgische ta lent scoorde al in de vierde mi nuut de 1-0, nadat zijn landgenoot Thomas Vermaelen was uitgegle den. Vijf minuten na rust maakte Klaas-Jan Huntelaar koel de gelijk maker na een prachtige pass van Sneijder. Louis van Gaal noemde het een „knotsgekke wedstrijd". Voor de neutrale toeschouwer was vooral het onderuithalen van Simon Cziommer in de eerste helft door John Heitinga penaltywaardig, als ook het aan zijn shirt naar bene den trekken van de koppende Kew Jaliens door Jaap Stam. Van Gaal zag er de boze hand van Van Egmond in: „Hij floot gemid deld drie keer tegen ons en één keer tegen Ajax." Maar hoewel de gerechtigheid AZ inderdaad misschien als winnaar had moeten aanwijzen in de penal ty-loterij, waarin Ryan Donk de achtste miste en Edgar Davids daarna de winnende binnen schoot, was de cupfinale van 2007 van grote schoonheid. Misschien ook wel door het drama gehalte. echter snel verdwijnen, wanneer Beenhakker erin slaagt zijn zoveel ste kunstje te flikken. Naast de aanstelling van Beenhak ker maakte Feyenoord ook bekend welke zeven spelers worden opge nomen in het nieuwe spelers- fonds. Jonathan De Guzman, Royston Drenthe, Luigi Bruins, Di ego Biseswar, Georginio Wijnal- dum, Tim Vincken en doelman Er- win Mulder vormen samen de 'Feyenoord Talent Pool'. Deelne mers aan het investeringsproject beleggen minimaal 250.000 euro in het fonds. Ze verwerven op die manier 25 procent van de transfer rechten van de zeven talenten. Feyenoord hoopt daar zes miljoen euro mee binnen te halen. Dat geld wordt in de selectie geïnves teerd. Ryan Donk loopt langs de KNVB-beker en wordt getroost door Kew Jaliens (rechts). Donk miste als enige een penalty. foto Hans van Weel/CPD ROTTERDAM - Ajacied Edgar Da vids genoot gisteravond in De Kuip ingetogen van de beker triomf op AZ. „We kunnen niet helemaal los gaan nu. Woensdag moeten we weer aantreden voor de eerste wedstrijd in de play-offs tegen Heerenveen. Daar moeten we ons nu op richten", zei de man die de beslissende strafschop in schoot. Davids refereerde nog even aan de gemiste landstitel. „Dit maakt wel iets goed, ja. Het was een echte slijtageslag tussen twee goed voetballende ploegen. Het ging hard tegen hard. Op die strafschop had ik de laatste weken een beetje geoefend. 'Als het moet, sta ik er', zei ik tegen de jongens en zo heeft het moeten zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28