Zeeland Oplossing voor verkeer Tuindorpen René Brasser GRATIS k A Eerste officiële Zeeuwse fietsdag Een cadeau voor Panta Rhei Probeer maar eens wakker te blijven s in een échte Hastens! Hastens 7^ PZC Maandag 7 mei 2007 I 1 7 Verkeersschool SBBVAG MOTORRIJLES: i 20 motorrijlessen examen J voertuigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Theoricless AUTORULES: le 10 autolessen €225,- Autorijles Opfriscursus (cat. A en B) Aanhanger (EAB) RIS (rijden in slappen) Motorrijles Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cal. A) VUSSINGEN - „Ik heb heel veel vrienden denk ik", geloos op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. een geluidsinstallatie. Het is een cadeau." Buijs zei Willem-Buijs, eigenaar van de afgebrande „Panta Rhei heeft heel veel voor bands gedaan", liet het allemaal over zich heenkomen. „Nodig is strandtent Panta Rhei met een blik op het pu- zei Ruud Aerssens, coördinator van het concert, het niet, maar het is wel supertof." bliek bij de benefiet. Gisteren traden bands belan- „Nu doen we iets terug. Van het geld kopen we foto Lex de Meester Bouw van nieuwe wijk bij West-Souburg start begin volgend jaar. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Bewoners van de nieuwe tuindorpen ten noorden van West-Souburg mogen straks niet met hun auto via de Vrijburg straat naar de Nieuwe Vlissingse- weg rijden. Auto's worden de an dere kant op gestuurd. Bouwver- keer wordt via een tijdelijke weg via het bedrijventerrein Vrijburg gedirigeerd. Dat staat in een infor matiefolder over de nieuwe wijk Tuindorp-Oost. Die wijk komt tussen de Vrijburg straat en de Nieuwe Vlissingseweg te liggen, op de plaats van het oude kassencomplex. In de wijk worden onder de naam Villapark Vrijburgh 42 woningen gebouwd. Het zijn overigens niet alleen vil la's: er komen ook twéé-on- der-één-kap-woningen. De Vlissingse gemeenteraad heeft onlangs ingestemd met de plan nen. Omwonenden en andere be langhebbenden krijgen nog de mo gelijkheid om in te spreken. Eer der hadden omwonenden al aange geven dat ze zich zorgen maakten om de afwikkeling van het ver keer, vooral in het zuidelijke deel van de Vrijburgstraat. De nieuwe wijk wordt gebouwd door een projectontwikkelaar. De woningen gaan binnenkort in de verkoop. Aan de andere kant van de Vrijburgstraat, richting West- HEINKENSZAND - Gefietst wordt er in Zeeland al volop, maar een offi ciële Zeeuwse Fietsdag ontbrak nog. De eerste editie beleefde giste ren de vuurdoop in Heinkens- zand. De opzet van de Fietsdag is om mensen kennis te laten maken Souburg worden nog eens 230 wo ningen gebouwd. Die wijk krijgt de naam Tuindorp-West. In Tuindorp-Oost wordt ruimte gemaakt voor water. Dat is nodig omdat de grond er laag ligt. De slo ten worden verbreed en er komt een strook die bij hevige regenval onder kan lopen. Reageren op de plannen kan vanaf 10 mei. Dan wordt de nieuwe wijk gepresenteerd bij speeltuinvereni ging Lammerenburg aan de Zuid- beekseweg 16, van 16.00-20.00 uur. met verschillende facetten van de recreatieve fietssport. Diverse orga nisaties, zoals onder meer het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets, het Routebureau, en SportZeeland hebben de handen daarvoor in el kaar geslagen. Wibi Soerjadi treedt op in atrium Ter Reede vlissingen - Pianist Wibi Soerjadi geeft morgen een concert in het atrium van zorgcentrum Ter Ree- de in Vlissingen. Het optreden is het hoogtepunt in de reeks van concerten die bij Ter Reede worden gehouden. Soerjadi is de ster onder de klassieke musi ci. Hij is - voor een pianist - onge kend populair bij het grote pu bliek. Soerjadi werd vorige week nog benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau. Het concert in Ter Reede begint om 14.00 uur. Vijftig optredens op dag van de muziek VLISSINGEN - De stichting Lost Key houdt op 22 juni de dag van de muziek in Zeeland. Vijftig Zeeuw se bands treden op in voorlopig zes plaatsen. Tot nu toe doen Vlissingen, Mid delburg, Zierikzee, Rilland, Tholen en Sint-Annaland mee aan het ini tiatief. Er zijn beginnende bands te zien, maar ook ervaren acts. Lost Key is een stichting die zich inzet voor de popmuziek in Zee land. Het programma in Vlissingen is rond: er zijn optredens in de Walk-Inn en de cafés Groen Licht, de Branding, Fraggles, Michieltje, de Concurrent en de Hoppit. Politie doet onderzoek naar dood van duikster SCHARENDIJKE - De Belgische duik ster (30) uit Dendermonde, die vo rige week verdronk in het Grevelin- genmeer, is zaterdag in besloten kring herdacht in Scharendijke. Het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) onderzoekt momen teel waardoor de vrouw is verdron ken. „We denken daar nog wel een week mee bezig te zijn", meldde een woordvoerster gisteren. Het lichaam van de vrouw werd vrijdagavond geborgen door de Ko ninklijke Marine. De duikster werd sinds dinsdag vermist. Ze was samen met een buddy aan het duiken in het Grevelingenmeer. WOLPHAARTSDIJK - Groene, rode, oranje, blauwe en grijze; het was een bonte stoet die zaterdag door Midden-Zeeland knorde. Leden van de Oldti mer Trekker en Motoren Club hadden hun ouderwetse gerestaureerde trac toren weer van stal gehaald voor de jaarlijkse rondrit. Doel is om de trac tor-geschiedenis in stand te houden. En gaan de tractoren nu weer een jaar de schuur in tot de volgende rondrit? „Nee hoor", zegt bestuurslid Rinus Knuit, „We hebben dertien evenementen dit jaar!" foto Willem Mieras 100% natuurlijke materialen... Terwijl |e er ontspannen in ligt te slapen ademt |e Hastensbed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol since 1852

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17