Nog steeds tekort op Stromenwijk PZCIl3 Alleen hier vind je Russische kunstboeken Uitgaansgeweld in Vlissingen Garnaal Maandag 7 mei 2007 Tip? redwaich@pzc.nl Kennismaken met je eigen leefomgeving tijdens publieksdag Galerie T biedt breed vertaalde schoonheid Ondernemers wachten op officieel bericht sloop winkelcentrum. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Voor de bouw van een nieuw winkelcentrum in de Stromenwijk heeft de gemeente nog steeds ruim twee miljoen eu ro tekort. Het college van B en W rekent op geld van het Rijk. Tot dat geld er is, vult Middelburg het tekort aan met de opbrengst van de verkoop van woningen elders in de wijk. Voorschieten moet wel, stelt wethouder A. de Vries. „An ders krijg je een groot plan als dit nooit voor elkaar." Voordat met de bouw kan worden begonnen, moet er overeenstem ming zijn met de winkeliers. „Die moeten bereid zijn om hun win kel te verkopen en een winkel in het nieuwe centrum te huren." Volgens De Vries verlopen die on derhandelingen goed. Ook vanuit de omgeving verwacht hij niet veel weerstand. „Mensen vragen me vaker wanneer we nou eens gaan beginnen." Winkeliers zelf zeggen dat de on derhandelingen nog helemaal niet zijn begonnen. „Ik heb officieel nog niets gehoord", zegt C. Beeke van de Spar. „Niet van de gemeen te en niet van de projectontwikke laar. Dat vind ik typisch, want we zijn samen met de Aldi toch de grootsten in het centrum. Hoe het met de Aldi zit, weet ik niet, dat is nogal een gesloten organisatie." Bij Aldi was afgelopen week niemand bereikbaar voor een toelichting. M. de Vos van Martin's dierenspe- Het geld voor de nieuwbouw van het winkelcentrum Stromenwijk is nog niet binnen. De gemeente Middelburg schiet voor. Onderne mers verkeren in onzekerheid. ciaalzaak heeft wel contact gehad met de projectontwikkelaar. Een adviseur voert voor hem de onder handelingen. „Maar officieel we ten we nog niets. We hebben wel gehoord dat het nieuwe centrum op 1 januari 2010 open moet." De Vos maakt zich zorgen over de ko mende periode. „De winkel hier naast is verkocht, daar schijnt ook niets meer te komen. Er staan ook al woningen leeg." J. van de Ven van In-Vesta planont wikkeling bevestigt dat het niet snel gaat. „Er is heel veel tijd be steed aan de overeenkomst tussen de gemeente en Woongoed. Die overeenkomst is er pas sinds een paar maanden." In-Vesta heeft ook voor Woongoed de onderhandelin gen voor het winkelcentrum in de Magistraatwijk gedaan. „We doen ons best om het succes van de Magistraatwijk te evena ren", zegt Van de Ven. „We gaan proberen om te zorgen dat ieder een op de goede plek terecht komt." Voor de bouw van het win kelcentrum moeten woningen aan de Sloestraat worden gesloopt. Pas als het centrum klaar is, gaan de bestaande winkels tegen de vlakte. Op de plaats waar nu winkels zijn, komen straks parkeerplaatsen. MIDDELBURG - Altijd al op zoek geweest naar de maal te koop op de grote Middelburgse boeken- te wachten. „Russische kunstboeken mevrouw, Zeeuwse streekroman Jikkemien? Of het ultieme markt die gisteren werd gehouden. Het slangen- die vind je nergens", spoorde een boekverkoper boek over de kanosport? Naar Verhandelingen boek van J. van Lier - oorspronkelijk uit 1781 en een twijfelaar aan. „Nee serieus, die heb ik ai over Drentsche Slangen en Adders? Ze waren alle- in 1976 herdrukt, lag voor 35 euro op een koper leen." foto Lex de Meester Man zwaargewond bij val in loods Arnestein middelburg - Twee mannen zijn zaterdagmorgen gewond geraakt bij een ongeval in een loods aan de Ampereweg op bedrijventer rein Arnestein in Middelburg. Een 59-jarige man viel met ladder en al drie meter naar beneden. Hij kwam met zijn hoofd op een sta len balk terecht. Zijn 23-jarige zoon brak zijn voet toen hij naar beneden sprong om zijn vader te kunnen helpen. Het 59-jarige slachtoffer is met de traumahelikopter naar het zieken huis in Antwerpen gebracht. Terneuzenaar doet aangifte van bedreiging middelburg - Een 52-jarige Terneu zenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van bedreiging. De man was als grensrechter aanwezig bij een jeugdwedstrijd tussen FC Dau- wendaele en Zaamslag. Een 18-jari- ge speler van Dauwendaele werd uit het veld gestuurd, omdat hij een tegenstander in het gezicht had geslagen. De jongen schold vervolgens de scheids- en de grensrechter uit na dat hij was weggestuurd. De grens rechter heeft aangifte gedaan van bedreiging. Man beroofd van geld en mobiele telefoon vlissingen - In de Hobeinstraat in Vlissingen is in de nacht van zater dag op zondag een 21-jarige man beroofd. De man liep naar zijn wo ning toen hij van achteren door een man werd aangevallen. Hij werd in zijn nek gestompt en kreeg nog meer klappen toen hij zich omdraaide. Op het moment dat hij in elkaar dook om de klap pen te ontwijken, werd zijn porte monnee en zijn mobiele telefoon gestolen. De aanvaller ging er te voet vandoor. De man raakte ge wond aan zijn hoofd, neus en lip. Geen misdrijf in het spel bij dood man middelburg - De man die vrijdaga vond dood in een vijver in de wijk Veldzigt in Middelburg is gevon den, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat heeft de politie zaterdagmiddag bekendge maakt. Kinderen vonden de man vrijdagavond rond een uur of acht in het water van de vijver bij de Hans Lipperheijstraat. Volgens een politiewoordvoerster is vast ko men te staan dat er geen derden betrokken waren bij het overlijden van de man, een 62-jarige Middel burger. vlissingen - De politie heeft zater dagavond en in de nacht erna twaalf mensen aangehouden in Vlissingen. Twee mensen werden gearresteerd wegens vechten op de Smallekade, drie mensen nadat ze mot kregen met de politie over een identiteits controle bij cafés op het Bel- lamypark, een jongen werd aange houden vanwege het vernielen van een fiets, een ander vanwege het slopen van een pinautomaat. Vier jongens zijn aangehouden na een vechtpartij op de Oranjedijk. In de Lange Zelke is een 24-jarige Vlissinger zonder aanleiding in zijn gezicht geslagen. Een 39-jarige Vlissinger die was aangehouden vanwege bedreiging van de uitbater van een café, pro beerde tijdens het transport naar Torentijd te ontsnappen via het luik in het dak van de bus. Hij pro beerde op de A58 op het dak te klimmen. De man verklaarde later dat hij zich niets van het incident kon herinneren. Tip? redactie@pzc.nl Bing van vijf uit Vlissingen is niet zo'n eter. Als er harde stuk jes in zijn voedsel zitten, trekt hij een vies gezicht, en korstjes.... daar moet hij al helemaaaal niks van hebben. Hij laat ze wijselijk op zijn bord achter, tenzij hij ze dooreen flinke lik nutella mag halen. Rozenbotteljam daarentegen gaat er in als koek, en natuurlijk is Bing verder dol op alles wat zacht en zoet is. Afgelopen week einde hadden zijn mama en pa pa Chinees besteld. Bing at, voor zijn doen, dapper mee. Hij peu zelde zelfs een grote gefrituurde Chinese garnaal met smaak op. Toen het tijd was voor het toetje vroeg mama hem: was het lek ker, je garnaaljammie', ant woordde Bing vergenoegd, daar bij tevreden wijzend op zijn lege bord. Hij had de hele garnaal op gegeten. Zonder een kik. Met staart en al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13