De Oase drijft op zee en strand KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 1^eoo^detiu0 pe imcM S( Raymond PZC Zaterdag 5 mei 2007 3 7 In de Smaak van Edithen Raymond staan deze maand met de zomer in aantocht de strandpaviljoens cen traal. Edith Ramakers ging naar de Oase in Domburg. Op één na zijn alle tafeltjes aan het raam bezet in strandpaviljoen de Oase. Nie mand kijkt op als we binnenkomen, ook de bediening niet. De blikken zijn strak gericht op de vurige, ondergaande zon. De zee is als een spiegel zo glad. Met moeite vangen we de ogen van een per soneelslid, wijzen naar het vrije tafeltje en schuiven zachtjes aan om het indruk wekkende natuurlijke schouwspel niet te verstoren. Strandpaviljoens hebben een streepje voor op de restaurants in dorps- of stads kernen. Wie wil er nu niet de zon in de zee zien zakken, paarden langs de vloed lijn zien lopen of jongeren voldaan van een dag surfen met de plank onder de arm weg zien lopen? Op en rond het strand heerst het ultieme vakantiegevoel. Van de mooie plek kan misbruik ge maakt worden, want de locaties maken het overbodig om aandacht aan het eten te besteden. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Prettige afstand tussen de tafels onderling. De tafels staan goed gerangschikt. Overal is te zien hoe de ondergaande zon onder gaat. Het buitenterras is intiem. Conclusie: Bij de Oase zit je aange naam, maar de keuken is niet origi neel. Het uitzicht en de entourage ver goeden veel, niet alles. Meer afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende We hopen dat dit een misplaatst vooroor deel is én zien ernaar uit om ook op culi nair gebied verrast te worden bij de Oa se, onze eerste aflevering in de strandpa viljoenenserie. Het interieur is smaakvol en degelijk tegelijk, in elk geval zijn de ta fels, stoelen en accessoires niet doorsnee. Daarop is niet bezuinigd. De menukaart van de Oase is niet specta culair. Voor kinderen is de keuze royaal, met kipfmgers en allerlei kleine snacks. Voor de groten staan er op de kaart de ge rechten die je verwacht in een strandpa viljoen, zoals schnitzels, frikadellen, sa tés, spareribs, scholletjes, zeetong, var kenshaas, mixed grill van kip, biefstuk en vistrio. We zijn met zijn vieren en willen de scholletjes (14,90), de zeetong (18,90) en spareribs (15,90 euro) proeven. Vooraf kiezen we de mosterd-zalmsoep (4,50), uiensoep (4,50), gegratineerde mosselen (8,90) en een salade geitenkaas (6,30 eu ro). De uiensoep en geitenkaas vallen re delijk in de smaak. De mosterd-zalm- soep is eigenzinnig. Daar houden we van. De gegratineerde mosselen van de Oase kunnen tippen aan die van menig brasserie. Een teleurstelling volgt, als we géén karaf plat water krijgen bij onze bestelling van vier alcoholische drankjes. „We kunnen u Spa rood of Spa blauw aanbieden. Gra tis kraanwater serveren we niet", zegt een personeelslid beslist. Hij verklaart: „We moeten een lijn trek ken. De vraag naar gewoon water liep de spuigaten uit. U moest eens weten hoe veel gezinnen er zijn die hooguit twee drankjes bestellen en een karaf gratis wa ter voor hun kinderen. Daarvan kunnen Strandpaviljoen De Oase in Domburg. foto Ruben Oreel we niet leven. We maken alleen uitzon deringen voor degene die water nodig heeft voor zijn medicijnen." We hadden juist in deze aangename am biance een creatieve oplossing voor het probleem verwacht. Als even later de spa reribs worden gebracht (ze zijn mals en sappig), de scholfilets (hadden krokanter gebakken moeten worden) en de zee tong, die goed van smaak is, verontschul digt het personeel zich nog een keer voor het 'inderdaad strenge waterbeleid'. We vertrekken desondanks met gemeng de gevoelens. De strandwandeling in de heerlijke zilte zeelucht en onder een rij ke sterrenhemel poetst de ergernis weg. Maar toch, dat water, dat was een koude douche. Strandpaviljoen de OaseDuinstraat 23, 4357AG Domburg, Zeeland. Roken toege staan. Moeilijk toegankelijk voor rolstoelge bruikers. Tel: 0118-582190 www.strandpavil- joen-oase.nl vanaf waarom zou je verder zoeken 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! Super voordelig KRAS maakt cruisen betaalbaar... Cruiseliefhebbers opgelet! KRAS biedt u de mogelijkheid om vanaf slechts 399 een zeer complete cruise te maken over de slingerende Duitse waterwegen inclusief ontbijt, lunch en diner. Stap aan boord en vaar mee! MS VICTORIA CRUZIANA***+ Aan boord van dit comfortabele riviercruiseschip vindt u onder meer een bar, restaurant, lounge met dansvloer, zonnedek en een verwarmd zwembad. De hutten beschikken over een dou che, toilet, airco, huistelefoon en radio. Aan boord zijn ontbijt, lunch en diner inbegrepen. 8 dgn DUITSLANDCRUISE v.a.€399 Vertrekdatum: 13/5. Maak nu supervoordelig kennis met de talloze hoogtepunten aan de oevers van de Rijn en Moezel! Het oude Andernach, de pittoreske wijnstadjes Cochem en Rüdesheim, het popu laire Koblenz, Keulen met haar imposante Dom... dit alles en nog veel meer passeert de revue tijdens deze cruise. We hebben slechts één vertrekdatum voor deze zeer scherpe prijs, dus zorg dat u er bij bent. VOL VOL! Inclusief: 7 x ontbijt, lunch en diner. Reisnr. CRUZ 25.353, zie www.kras.nl/25353 7 dgn RIJN- MOEZELCRUISE v.a. 459 Vertrekdata: 3-17/6,29/7 en 26/8 In 7 dagen tijd naar tal van gezellige wijnstadjes aan de oevers van de Rijn en de Moezel... is dat geen fijn vooruitzicht? Het begin- en eindpunt voor deze cruise is het prachtige Keulen met de imposante Dom. Onderweg bewonderen we onder meer het eeuwenoude Andernach, wijn centrum Koblenz, het pittoreske Rüdesheim, het werkelijk schitterend gelegen Cochem en de beroemde en beruchte Lorelei rots. Inclusief: 6 x ontbijt, lunch en diner. Reisnr. CRUZ 25.352, zie www.kras.nl/25352 9 dgn RIJN- MAINCRUISE v.a. 549 Vertrekdata: 18/8 en 22-30/9. Een heerlijke cruise langs de mooie wijn gaarden, lieflijke dorpen, gezellige steden, eeuwenoude burchten en romantische kaste len aan de Rijnoever... Dit is uw cruise! Na tallo ze hoogtepunten langs de machtige Rijn, bezoekt u ook nog de wereldstad Frankfurt aan de fascinerende rivier de Main. Van hieruit kunt u deelnemen aan de excursie naar het middel eeuwse Heidelberg. Gaat u mee genieten? Inclusief: 8 x ontbijt, lunch en diner. Reisnr. CRUZ 25.354, zie www.kras.nl/25354

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99