Plan vakantiepark verbaast fracties Zeilers zien zeejachthaven Westkapelle niet zo zitten hi mtratuin Meno Totaal: 3 halen 2 betalen! Met Meno Totaal blijf je in balans. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN \TJ Schip voor autistische kinderen w PZC Zaterdag 5 mei 2007 33 Leefbaar Reimerswaal en CU stellen vragen over project Yerseke. door Luc Oggel kruiningen - De fracties Leefbaar Reimerswaal en Christenunie in Reimerswaal willen van het colle ge van burgemeester en wethou ders opheldering over plannen voor een reformatorisch vakantie park bij Yerseke. Beide partijen wil len weten waarom de raad niet is geïnformeerd over het project van Casa Familia BV in Rijswijk. Wet door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Hier zou-ie dus kunnen komen, de zeejachthaven van Westkapelle. Vanaf de duintop bij de strandovergang Joossesweg is de locatie goed te overzien. Het kustgedeelte tussen hier en de radartoren is volgens twee studenten van de Hoge school Zeeland geschikt voor de aanleg van een zeejachthaven. De ze week presenteerden ze hun plan tijdens de vergadering van de dorpsraad Westkapelle. Dorps raad, gemeente Veere en bouwbe drijf Boskalis reageerden positief, maar er zijn ook andere geluiden. Volgens de Breskense wedstrijd en zeezeiler Roy van Aller is er on- houder J. Sinke vindt de ophef voorbarig. De eenmansfractie van de Christe nunie heeft een waslijst aan vra gen. A. Jumelet schrijft dat hem bij het lezen van de website van Casa Familia een 'zeer onaangenaam ge voel' bekruipt. Hij wil dan ook we ten wat er allemaal al 'beklonken' is. Dat er volgens de website van de initiatiefnemers al medio 2008 gebouwd gaat worden, verontrust hem. Ook stelt Jumelet dat het plan, onder meer vanwege de grootschaligheid, in strijd is met het raadsprogramma. der zeilers geen behoefte aan een jachthaven bij Westkapelle. Het is geen goeie plek gezien de routes die gevaren worden en het is ook een moeilijke locatie, zegt hij. „Het water stroomt daar hard. Vooral bij noordwestenwind en hoge golven zal het moeilijk zijn de haven binnen te komen. En dan komt ook nog de scheepvaart vlak langs." Van Aller heeft, voor Zeeland, genoeg aan de havens van Breskens, Vlissingen en Room pot, al mag van hem het aantal lig plaatsen daar worden uitgebreid. Henk Botterweg, regiovertegen woordiger van het Watersportver- bond en zeiler, noemt een signale ringssysteem ('zoals bij Oos- Wethouder J. Sinke spreekt van een 'storm in een glas water'. „Om dat het om een principe-verzoek van Casa Familia ging, hebben wij geen aanleiding gezien om dat voor te leggen aan de raad. Princi pe-verzoeken krijgen we hier we kelijks, we wilden eerst wachten tot er meer zekerheid zou zijn." Sinke benadrukt dat de plannen zich pas in het beginstadium be vinden. „Dat Jumelet verbaasd is over die website snap ik wel, maar wat daarop staat is niet onze ver antwoordelijkheid. Wij zijn nog lang niet zover, er moet nog van al tende') als oplossing voor het pro bleem met de beroepsvaart, maar ziet verder dezelfde nadelen als Van Aller. Hij voegt eraan toe dat het 'verschrikkelijk duur' is om zo'n jachthaven aan te leggen. Ook aan de andere kant van het duin wordt het plan niet enthou siast ontvangen. Adri en Saskia Dronkers-Provoost van camping Zuiderduin aan de Joossesweg den ken dat een jachthaven een hoop drukte met zich mee zal brengen en dan bedoelen ze niet voor hun camping. „Je krijgt een gigantisch parkeerprobleem. En ook een an der soort publiek in je straat. Toch meer kak. En misschien wel weer meer drugstransporten." les gebeuren. Ik betwijfel ook of het waar te maken is wat Casa Fa milia allemaal wil." Wat betreft de grootschaligheid voert Sinke aan dat momenteel ge werkt wordt aan een toekomstvi sie voor Yerseke, waar bijvoor beeld ook de oesterputten in zijn opgenomen. „Dit plan zou ook een bouwsteen kunnen zijn." Twee Reimerswaalse fracties vin- den dat het college de raad beter had moeten informeren over plannen voor een reformatorisch vakantiepark bij Yerseke. Op stap met de herder en zijn schaapskudde HEINKENSZAND - De stichting Zeeuwse Schaapskudde geeft zater dag 12 mei de mogelijkheid om mee te lopen met de schaapsher der en zijn kudde. De tocht duurt ongeveer drie uur en begint om 09.00 uur en 14.00 uur. Meer infor matie en aanmelden voor de tocht kan bij Mieke Tinge via mie- ke.tinge@hetnet.nl of 0113-312249. Brandweer Terneuzen op pad met computers TERNEUZEN - De brandweer Terneu zen neemt als eerste korps in Ne derland computers mee naar bran den. Daarin wordt informatie op geslagen over horecabedrijven, in dustrieterreinen en verzorgingshui zen. Zo beschikt het korps snel over de meest recente informatie. Nu worden daarvoor nog informa- tiekaarten gebruikt. THOLEN - In de haven van Tholen legt binnenkort een heel bijzonder schip aan. Autistische kinderen en hun mede-gezinsleden kunnen er vakantie houden, maar er wordt ook therapie gegeven. Het schip is van de Stichting Bijzonder Schuit je, die enkele maanden geleden werd opgericht door Gabi Karten uit Utrecht en haar man Sander. Ze hebben een kind met autisme. Volgens de wethouder wordt de raad nog vóór de zomervakantie nader geïnformeerd over de plan nen door middel van een presenta tie van Casa Familia. Als het aan de initiatiefnemers ligt, komt er ten noordwesten van Yerseke een vakantiepark met 175 4- tot 12-per- soons koophuisjes, uitsluitend be doeld voor mensen van reformato rische huize. Het Yersekse project moet het vlaggenschip van Casa Familia worden. Het jonge bedrijf heeft op dit moment vijf projec ten lopen; drie in Nederland, één in België en één in Duitsland. Zeelandbrug nacht dicht voor verkeer ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag tussen twaalf en vijf uur in beide richtingen gesloten voor alle ver keer. De provincie, eigenaar van de brug, gaat onder meer het wegdek reinigen en onderhoud uitvoeren aan de slagbomen. Verkeer wordt met borden omgeleid via de storm vloedkering. Straks rechtsaf vanuit garage Stadspoort goes - De gemeente Goes heeft na overleg met bewoners en gebrui kers van De Stadspoort besloten de verplichte rijrichting bij het ver laten van de parkeergarage op te heffen. Verkeer dat de parkeergara ge uitrijdt, moet nu nog verplicht linksaf. Veel automobilisten die naar de rotonde willen lappen die regel echter aan hun laars. Het kleine passagiersschip kan straks drie gezinnen per week huis vesten. Het gaat varen tussen ver schillende havens. Wanneer de eer ste vaart een feit is, kan Gabi nog niet zeggen. De gemeente Tholen heeft het 'bijzondere schuitje' voor lopig een plekje tot het eind van het jaar toebedeeld www.stichtingbijzonderschuitje.nl Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk |Meno ^Meno I ^Meno Helpt bij overgangsverschijnselen, zoals opvliegers en prikkelbare gevoelens www.derodepilaren.nl De kust van Westkapelle, gezien vanuit het noorden, ter hoogte van het dorp. Op de voorgrond ligt het Zuider- hoofdstrand; het gedeelte achter de radartoren en het botenhuis van de KNRM is, volgens een studie, geschikt als locatie voor een zeejachthaven. Links, temidden van de begroeiing, liggen de campings van de Joossesweg. archieffoto Lex de Meester Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuinvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95