Buitenland Van Agt pleit voor einde boycot Harnas Franse media berichten weinig over 'première dame' Sarkozy -V IHaar... Alle A-merken nor de dtertaagste prijzen Dat is Sani-Dump, Het enige wat wij dumpen is de prijs! Geen restpartijen of dumpzaak! TEGEN INLEUEIiMG VAN DEZE ADVERIENnE {1 aiMfllie perldait]C50,- EXTR1K0RT1KG BIJ UHKOOP VU EEN UDKAMEB VIN MNIHUL C1500,- Railbus krijgt toeristische bestemming Monument SS omvergeworpen TILBURG ruim 5000 m2 samtairshowroom volgens nieuw concept! van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! PZC Zaterdag 5 mei 2007 7 KMTEIia A-MERKEN SANITAIR TEGEN ARSOLUTE BODEMPRIJZEN Mijden contact door EU onrechtvaardig en dwaas, zegt ex-premier. DEN HAAG - Oud-premier Dries van Agt pleit voor onmiddellijke beëindiging van de boycot van Ha mas door de EU. Hij noemt de af spraak van de lidstaten geen con tact te hebben met politici van de Palestijnse Hamas-partij en het stopzetten van donaties 'dwaas en onrechtvaardig'. Ook betreurt de oud-premier het dat de Palestijnse premier Ismail Haniyeh niet naar Nederland mocht komen voor de Palestijnse conferentie in Rotter dam, die vandaag wordt gehou den. Van Agt vindt de voorwaarden die het Westen aan de Palestijnse rege ring heeft gesteld 'onredelijk'. „Zo iets is in de historie nog nooit ge beurd. De bezetter gaat vrijuit, het bezette volk krijgt de lasten opge legd." Volgens hem is 'het Haagse establishment' blind voor de wer kelijkheid in het Midden-Oosten en verkeert het in de ban van Israë lische pr-machines. „Soms hoor je goede geluiden. Die komen van de SP, GroenLinks, D66 en, heel schuchter, van de PvdA", zegt de oud-CDA-politicus. Van Agt: „Ik denk dat het te ma ken heeft met een onderhuids schuldgevoel. Wij beseffen lang zaam dat we helemaal niet zo dap per zijn geweest tijdens de oorlogs jaren en dat zijn we nu aan het overcompenseren door een ge hechtheid aan de nieuwe staat Is raël." De Palestijnse regering moet aan drie voorwaarden voldoen om weer politieke en financiële steun uit het Westen te krijgen. De eer ste voorwaarde, dat Palestijnen ge weld moeten afzweren, druist vol gens Van Agt in tegen het recht van elk volk-onder-bezetting zich te mogen verweren. De Palestijnse regering moet de staat Israël erken nen, maar: „Welk Israël?", zegt hij sceptisch. Hij doelt daarmee op de lang lopende grensconflicten in die regio. De laatste voorwaarde is |"JI Dries van Agt noemt de voor- waarden van het Westen aan de Palestijnse regering onredelijk. „De bezetter gaat vrijuit, het be zette volk draagt de lasten." NEUSTRELITZ - Oe 50 jaar oude railbus Westwaggon Triebwagen CFL 208 verlaat de Arriva-werkplaats in het Duitse Neustrelitz na restauratie. Het treintje zal in Luxemburg worden ingezet voor toeristische ritten, foto EPA dat de Palestijnse regering alle al gesloten akkoorden moet naleven. Volgens Van Agt kun je dat alleen eisen als je de andere partij daar ook op aanspreekt. „Israël heeft die eerdere akkoorden immers vaak geschonden en doet dat nog steeds." Van Agt: „Harnas is langs democratische weg aan de macht gekomen. Nu de uitkomst van de verkiezingen het Westen niet be valt, worden de Palestijnen afge straft. Ja, de Palestijnen als volk, niet alleen de Hamas-ministers, want het stopzetten van alle hulp treft het in ernstige nood verkeren de volk." De oud-premier is van daag aanwezig op de Palestijnse conferentie in Rotterdam. Het is de vijfde keer dat Palestijnse vluch telingen in Europa zo'n bijeen komst houden. De eerste keer was in 2003 in Londen. De organisatie, het Palestijns Plat form voor Mensenrechten en Soli dariteit (PPSM), had voor de confe rentie de Palestijnse (Hamas-)pre- rnier Ismail Haniyeh uitgenodigd. Deze kreeg door de EU-boycot echter geen visum en zal de confe rentie vanmiddag openen via een telefoonverbinding. Tallinn - In het noordoosten van Estland is een groot monument ter nagedachtenis van Nederland se officieren van de SS omverge worpen. Dat meldde gisteren een Estse krant. De Nederlanders maakten deel uit van de Estse Twintigste SS Divisie. Het is niet bekend wie achter de actie zit, aldus het Russische pers bureau Interfax. Eerder zijn in het zelfde gebied, waar in 1944 hevig is gevochten tussen de Duitse strijdkrachten en het Rode Leger, al monumenten voor de Estse en Waalse SS vernield. Pers terughoudend over privézaken uit vrees voor rechtszaken. door onze correspondent Olivier van Beemen parijs - Terwijl de peilingen erop wijzen dat het Franse president schap Nicolas Sarkozy morgen nau welijks nog kan ontgaan, is het de vraag of het Elysée één of twee nieuwe bewoners krijgt. Sarkozy's vrouw Cécilia is sinds de eerste kiesronde twee weken geleden niet meer aan zijn zijde gezien. Ook daarvoor was ze lange tijd uit beeld. Op zich is dat geen nieuws, ware het niet dat Sarkozy zijn vrouw in het verleden vaak naar voren schoof Kijk eens wat een ideaal koppel we vormen, was de boodschap. De mogelijke 'première dame' is een van Sarkozy's belangrijkste ad viseurs: op het ministerie van Bin nenlandse Zaken had ze haar ei gen bureau, naast het zijne. Hij heeft bovendien aangekondigd dat zij een 'rol' zal spelen als hij de ver kiezingen morgen wint. Door de strenge privacywetgeving berichten de Franse media nauwe lijks over de afwezigheid van Céci lia Sarkozy. Journalisten houden hun mond over privéperikelen uit respect voor het privéleven en uit angst voor rechtszaken. Zo kon oud-president Francois Mitterrand jarenlang stil houden dat hij een buitenechtelijke dochter had, ter wijl een deel van de pers dat wist. Mogelijk vrezen media ook voor ta ferelen als bij Paris Match. Tot on- De echtgenote van de Franse pre- sidentskandidaat Nicolas Sarkozy is al weken niet meer aan zijn zij de gezien. Dat voedt speculaties over een breuk tussen beiden. BERGEN OP ZOOM Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Both, 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-)" 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hiippe en Wilux etc. VcwtKeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% Extra leverancierskorting 10% max 10% genoegen van Sarkozy plaatste dit blad vorige zomer een foto op de omslag van zijn vrouw met haar nieuwe minnaar. De directeur, een vriend van Sarkozy, ontsloeg de hoofdredacteur. Sarkozy heeft meer hooggeplaatste vrienden bij de media. Ook de relatie tussen Sarkozy's linkse rivaal Ségolène Royal en haar partner Francois Hollande is niet geweldig. Royals enige gebrek? „Francois Hollande", lachte een van haar woordvoerders begin dit jaar. De grap kwam de man op een schorsing van een maand te staan. Hollande, naast Royals partner ook leider van de Socialistische Partij, heeft laten doorschemeren dat hij niet in het Elysée wil wo nen mocht Ségolène worden geko zen. Het is onduidelijk of het onge trouwde koppel nog samenwoont. pagina 8: verkiezingen Ruime showrooms met de nieuwste 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon. Gebo. Banubad. Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermt, Samp, Riho, Noveliini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit. Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series yan Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, Wilux en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7