Binnenland Thuisdetentie komt in de plaats van korte celstraffen Directeur school Putte vast wegens ontucht Sterd Ome Gemeente Venlo ontmoedigt drugstoeristen Ariane heeft ook bacteriële infectie Stappers lopen zware schade op aan gehoor Alarm bruiningslampen Philips 4 Zaterdag 5 mei 2007 pzc Toepassing bij delicten waarvoor boete of taakstraf niet voldoet. DEN HAAG - Rechters kunnen bin nenkort maximaal vier maanden thuisdetentie opleggen als alterna tief voor een korte celstraf. De thuisdetentie is bedoeld voor delicten waarvoor een boete of taakstraf niet voldoende is, maar een gevangenisstraf als te zwaar wordt gezien. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hirsch Ballin van Justitie. De elektronische detentie moet de druk op gevangenissen verminde ren. Het cellentekort kan hierdoor deels worden opgevangen en het aantal vervroegde heenzendingen PUTTE - De 58-jarige directeur van basisschool Op Dreef in het Bra bantse Putte is dinsdag aangehou den op verdenking van ontucht met meerdere leerlingen en oud-leerlingen. Het bestuur van de school, de Stichting katholiek onderwijs Vives, heeft na overleg met de betrokken ouders namens meerdere kinderen aangifte tegen hem gedaan. Aanvankelijk onderzocht Vives de geruchten die al enige tijd over de directeur de ronde deden zelf Han gende dat onderzoek stond de in Ossendrecht wonende directeur al sinds de carnavalsvakantie in fe bruari op non-actief Op dit mo- kan worden teruggedrongen. Bo vendien kan het hierdoor voor 'kleine' criminelen eenvoudiger worden in de maatschappij terug te keren. Bij thuisdetentie moet de veroor deelde zijn straf thuis uitzitten, tij dens een periode van maximaal vier maanden. Hij mag zijn woning dagelijks twee uur verlaten voor bijvoor beeld het doen van boodschap pen, familiebezoek, sporten of het bijwonen van een religieuze plech tigheid. Buitenshuis werken is niet toegestaan. Om na te gaan of de veroordeelde zich aan de opgelegde regels houdt, staat hij onder elektronisch toezicht. De veroordeelde wordt thuis ook onaangekondigd opge zocht door de politie. ment is er nog volop een politieon derzoek gaande. Hoeveel kinderen bij de zaak betrokken zijn, wil een politiewoordvoerder nog niet zeg gen. De directeur zou aanwezig zijn ge weest bij het douchen van leerlin gen en foto's hebben gemaakt, ook bij hem thuis. Hij is al ruim 21 jaar verbonden aan de basisschool. Onderwijswethouder Cees Jaspers van de gemeente Woensdrecht, waar dorp Putte onder valt, is ge schrokken van de aangifte. „Het is ook een schrik voor de ouders. Dit is de enige school in Putte. We zul len de betrokkenen alle steun ge ven die we kunnen bieden." In augustus 2005 wilde toenmalig minister Donner van Justitie de thuisdetentie al als nieuwe straf in troduceren. Dat het wetsvoorstel vervolgens nog bijna twee jaar op zich liet wachten, komt volgens een woordvoerder van het ministe rie door proeven met elektroni sche detentie. Ook is onderzocht welke term het beste gebruikt kon worden. Uiteindelijk is gekozen voor thuis detentie boven huisarrest, omdat die eerste term duidelijker maakt dat de straf is opgelegd door een officiële instantie. Al onder ex-justitieminister Don- ner was er het plan om thuisde tentie in te voeren. Het duurde nog twee jaar vanwege proeven met elektronisch toezicht. venlo - Venlo zal er de komende jaren alles aan doen om Duitse drugstoeristen te ontmoedigen. De stad wil, naaar het voorbeeld van enkele Brabantse steden, in het buitenland met 'harde commu nicatie' wijzen op het zero-toleran- cebeleid en strenge straffen voor minderjarigen die drugs bezitten. Burgemeester Hubert Bruis is ook geïnteresseerd in een proef die Maastricht wil houden met toe gangspasjes voor gedoogde koffies hops, waarvoor louter Nederland se 18-plussers in aanmerking ko men. Zeventig tot 80 procent van de dui zenden drugstoeristen die Venlo bezoeken, komt uit Duitsland. Venlo kijkt ook naar de ervaringen van Temeuzen, Bergen op Zoom en Roosendaal die drugstoerisme via publiciteit in België en Frank rijk proberen te ontmoedigen. leiden - De infectie van prinses Ariane is behalve door een virus ook veroorzaakt door bacteriën. De drie weken oude dochter van Willem-Alexander en Maxima moet daarom nog enige tijd wor den behandeld met antibiotica. Het gaat niettemin 'bijzonder goed met de prinses' heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gis termiddag namens de behandelen de artsen laten weten. Ariane ligt sinds woensdagmorgen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) waar zij was op genomen met hoge koorts. Het meisje behoeft geen 'intensieve zorg' meer, maar nog wel 'bijzon dere zorg'. Ariane moet voorlopig nog een paar dagen in het Leidse universiteitsziekenhuis blijven. Haar ouders komen regelmatig op bezoek. Gisterochtend maakte Wil lem Alexander nog een uitstapje met zijn andere twee dochters. Elektronisch toezicht Elektronisch toezicht gebeurt via een enkel- of polsband, verbonden met een ontvanger die in huis wordt geplaatst. Als die ontvanger het contact met de band verliest, komt er bij de centrale meldkamer van justitie een alarmmelding binnen. Slechts twee uur per dag mag de veroordeelde de deur uit voor boodschappen of om te sporten, de overige 22 uur zijn de straat en zelfs de tuin verbo den terrein. Wie geen inkomen heeft, krijgt een uitkering. Drugsgebruik is net als in de gevangenis verboden: daarvoor wordt de urine regelmatig ge controleerd. eindhoven - Philips heeft gisteren alarm geslagen over bruiningslam pen van het concern die blindheid en verbranding tot gevolg kunnen hebben. Nadat zich twee mensen meldden die door het gebruik van de lampen ernstige brandwonden Nog eens twintig tips over stenengooiers eindhoven - Het aantal tips over de aanvallen in Oost-Brabant op automobilisten door stenen gooiers, is gisteren met twintig op gelopen tot 240, zo maakte de poli tie bekend. „Omdat de gouden tip nog ontbreekt, zijn de beschikbare tips kleine puzzelstukken die we moeten uitzoeken en analyseren. En dat kost tijd", aldus een politie woordvoerster. Er werken dertig re chercheurs aan de zaak. Politie vindt 46 katten in vervuilde woning amsterdam - De politie heeft in een zwaar vervuilde woning in het oosten van Amsterdam 46 zwaar verwaarloosde katten aange troffen. De dieren, waaronder een groot aantal jonkies, waren ernstig verwaarloosd. Ook stuitten de agenten op drie stoffelijk over schotten van katten. Het huis werd bewoond door een 53-jarige man. Hij is gearresteerd. eindhoven - Stappers lopen risico op gehoorschade door keiharde muziek in cafés. De GGD in Eind hoven bracht gisteren een onder zoek naar buiten waaraan dertig personen meewerkten. Het is de afgelopen maanden verricht in een café op het Stratumseind, het uitgaansgebied van Eindhoven. „Er is nog nooit zo'n onderzoek in de horeca gedaan", zegt GGD-arts Glenn van Lierop. Een geluidsni veau van too decibel is geen uit zondering meer in de horeca. „Bij zo'n niveau heb je al een duidelij ke piep in je oren als je buiten staat", stelt Van Lierop. Volgens de Milieudienst nam de geluidssterkte in de kroegen de af gelopen tien jaar fors toe, vooral la ge, zware tonen. Er deden alleen personeel, muzikanten en dj's mee aan het onderzoek. Meer dan de helft van de proefpersonen bleek al gehoorschade te hebben voordat het onderzoek begon. opliepen en met gezichtsverlies te kampen kregen, besloot Philips tot actie. Het publiek wordt gevraagd de lampen, bestemd voor zonne banken en gezichtsbruiners, terug te sturen. Het gaat om de serie nummers 080906 en 090906. Trio verdacht van grote hypotheekfraude eindhoven - De politie heeft deze week een echtpaar uit Eindhoven en een man uit Lieshout aangehou den op verdenking van hypotheek fraude. Het zou gaan om een be drag van circa 2 miljoen euro, liet de politie gisteren weten. De man nen worden verdacht van het af sluiten van hypotheken met be hulp van valse documenten, de vrouw van een valse aanvraag voor haar en haar man. Vrijmarkten brengen ruim 200 miljoen op amsterdam - Op Koninginnedag hebben 1,8 miljoen mensen dit jaar voor meer dan 200 miljoen eu ro aan spullen verkocht op de vrij markten die overal in het land zijn gehouden. Dat blijkt Uit de gisteren gepubli ceerde resultaten van een onder zoek door de ING Bank. De gemid delde opbrengst per verkoper lag dit jaar op 111 euro. PETER o cs" arr \f1 fftfw usut&oj- nog naafi- D& EAJ gels~b- K/VO' O. f Dank voor de enorme belangstelling bij de opening! personen- en lichte bedrijfswagens Gespecialiseerd in Mercedes-Benz personenwagens en lichte bedrijfswagens Autobedrijf Sterdome BV, Westhavendijk 148, 4463 AE Goes, Tel: 0113 27 23 23, Fax: 0113 22 95 94, info@sterdome.nl, www.sterdome.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4