Topman Groenink blijft Nokia schrapt 9000 banen K ontwikkeling Bonden bereiden acties voor EMI Group wordt mogelijk overgenomen Witbier Hoegaarden bijna op Wij geven u de helft cadeau! PZC Zaterdag 5 mei 2007 1 7 amsterdam - Vakbonden willen dat minister Bos van Financiën een stokje steekt voor de opsplit sing van ABN Amro. Zij vrezen duizenden ontslagen in Nederland als bankentrio Royal Bank of Scotland, Fortis en Banco Santander de Nederlandse bank opkoopt. De bonden bereiden zich inmid dels voor op acties als het consor tium de biedingenstrijd om ABN Amro wint van de Britse bank Bar clays. Vakbondsvoorzitter J. Teu- wen van De Unie verwacht dat al leen in Nederland dan al minstens 8ooo werknemers op straat ko men te staan, omdat ABN Amro-fi- lialen dan in handen komen van Fortis. De CNV wil handtekeningen inza melen onder het bankpersoneel en die aanbieden aan Bos en enke le vooraanstaande aandeelhou ders. De minister waakt over de fi nanciële stabiliteit van het land en heeft het laatste woord bij een eventuele fusie of overname. ABN Amro ziet geen reden om topman weg te sturen. amsterdam - Rijkman Groenink blijft aan als bestuursvoorzitter van ABN Amro. Ook staat de banktop nog steeds vierkant achter de fusie met Bar clays. Tot die conclusie komen de Raad van Bestuur en de Raad van Com missarissen na een beraad dat don derdag tot diep in de nacht duur de. De uitkomst is verassend, omdat algemeen werd aangenomen dat Groenink zou opstappen na de ge voelige nederlaag van ABN Amro voor de Ondernemingskamer. De rechter besliste donderdag dat ABN Amro de omstreden verkoop van de Amerikaanse dochter LaSal- le aan Bank of America alsnog moet voorleggen aan de aandeel houders. Die transactie speelt een sleutelrol in de voorgenomen fusie van ABN Amro met het Britse Bar clays. Volgens de Ondernemingskamer zet ABN Amro met de afstoting Bestuursvoorzitter Rijkman Groenink van ABN Amro. van de Amerikaanse tak een rivali serend consortium rond Royal Bank of Scotland (RBS) buiten spel. Groenink is voorstander van Groenink is voorstander van de fusie met Barclays en verzet zich met hand en tand tegen de over namepogingen van het consor tium rond RBS. foto David van Dam/GPD de fusie met Barclays en verzet zich met hand en tand tegen de overnamepogingen van het consor tium. De bank stelt dat er geen reden is Groenink weg te sturen, omdat de Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen samen hebben be sloten LaSalle te verkopen. ABN Amro lijkt daarmee vast te houden aan het standpunt dat de verkoop van de Amerikaanse tak een beslissing is die toebehoort aan het bestuur. Dat betekent dat de banktop lijn recht tegenover de aandeelhou ders staat, van wie een meerder heid wil dat ABN Amro serieus in gaat op het hogere overnamebod van het consortium. ABN Amro beveelt de aandeelhou ders nog steeds aan in te gaan op het bod van Barclays, maar stelt ook open te staan voor andere bie ders. Volgens de Amerikaanse za kenkrant Wall Street Journal heeft de bank gisteren nog onderhan deld met het consortium, bestaan de uit Fortis, RBS en Banco Sant ander. In een reactie op de uitspraak van de Ondernemingskamer herhaal de Bank of America, de beoogde koper van LaSalle, dat het contract met ABN Amro bindend is. De Amerikanen dreigen met forse schadeclaims als de transactie niet doorgaat. „We zullen alle noodzakelijke stap pen zetten om onze wettelijke rechten te beschermen", aldus een woordvoerder. Breda 's-Hertogenbosch Tilburg Winkels in Europese Unie draaien beter luxemburg - De winkels in de Eu ropese Unie hebben in maart meer verkocht dan de maand er voor en dezelfde maand een jaar geleden. Vooral winkels in Oost- Europa zien de artikelen de deur uitvliegen, zo blijkt uit cijfers die Europees statistisch bureau Euro- stat gisteren publiceerde. In Letland is bijna 28 procent meer verkocht dan een jaar gele den, in Bulgarije 13,5 procent. Voor Nederland heeft Eurostat nog geen cijfers over maart. Zeeuwse chauffeurs spreken over cao goes - Zeeuwse vrachtwagenchauf feurs beslissen op 12 mei of ze ac tie gaan voeren voor een betere cao. Ze doen dat in de Stenge in Heinkenszand. De bijeenkomst is een initiatief van CNV Beroepsgoederenvervoer en FNV Bondgenoten. De werkge vers hebben van de bonden tot 12 mei de tijd gekregen om in te gaan op hun eisen. Het cao-overleg liep half april vast. De bonden willen meer loonsverhoging dan de toege zegde 2,5 procent. Ook willen ze af spraken over de arbeidsvoorwaar den van ingehuurd personeel uit Oost-Europese landen. Als tijdens de vergadering in Heinkenszand driekwart van de aanwezige leden actie wil voeren, volgt meteen een ultimatum. Daarna zijn stakingen niet uitgesloten, aldus de bonden. helsinki - Nokia en Siemens gaan tot eind 2010 ongeveer 9000 ba nen schrappen bij hun gezamenlij ke onderneming voor telecomnet- werken. Dit hebben de bedrijven gisteren bekendgemaakt. De plan nen moeten bijdragen aan een jaar lijkse kostenbesparing van 1,5 mil jard euro die wordt nagestreefd. Het Finse Nokia, vooral bekend van de mobieltjes, en het Duitse technologieconcern Siemens maak- Partijen hebben interesse voor Britse muziekuitgever. londen - De Britse platenmaat schappij EMI Group heeft gisteren gezegd dat een aantal partijen inte resse heeft getoond in een mogelij ke overname van het bedrijf. EMI wilde geen concrete namen en aan tallen noemen. Het aandeel van de muziekuitgever steeg op de ef fectenbeurs in Londen bijna acht procent. EMI zei dat het nog niet zeker is of er uiteindelijk een bod wordt uitge bracht. De zakenkrant Financial Times meldde gisteren dat de Amerikaan se investeerder One Equity Part ners een bod op het bedrijf wil uit brengen van 3 miljard pond (4,4 ten in juni vorig jaar bekend de krachten te bundelen op het ge bied van telecomnetwerken. Toen gaven zij al aan 6000 tot 9000 ba nen te willen schrappen op een to taal van 60.000 arbeidsplaatsen. miljard euro). EMI sloeg in maart nog een overnamebod van War ner Music Group van 2,1 miljard pond (3,1 miljard euro) af omdat het te laag was. EMI gaf dit jaar al twee winstwaar schuwingen wegens een zwakke muziekverkoop. Het bedrijf kondigde in januari een reorganisatie aan om de kos ten te drukken. EMI behoort tot de vier grootste muziekproducenten EMI behoort tot de vier grootste muziekproducenten ter wereld en heeft onder anderen Robbie Willi ams, Norah Jones en Coldplay on der contract staan. jupille - Het witbier Hoegaarden is bijna op. Niet door de grote vraag op zonnige terrassen, maar door ernstige problemen bij de productie. De Belgische bierbrou wer InBev slaagt er niet in de juis te smaak en kleur te brouwen op de nieuwe locatie in Jupille. Het witbier is te bruin of smaakt niet is de productie opgevoerd in de oude brouwerij in Hoegaarden zelf, wat eigenlijk een museum had moeten worden. „De helft van de installatie in Hoegaarden was al afgebroken en verhuisd naar Jupille. We kunnen momen teel maar aan de helft van de vraag voldoen", aldus een vakbondsman fruitig gejioeg. Als noodoplossing bij het,bedrijf gistexen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. .fl het alfabet van Zeeland Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldestraat 98, Postbus 230, 4380 AE Vlissingen Tel: 0118-417500, Fax: 0118-418107 Vestiging Noord-Brabant Bredaseweg 185, Postbus 150, 4870 AD Etten-Leur Tel: 076-5083594, Fax: 076-5083501 info@bleijenbergbv.nl www.bleijenbergbv.nl hogeschool Hoe ziet jouw persoonlijke ontdek 'tbij 1 Wil je graag hogerop komen? Ca je vooruitgang boeken in je carrière? Kies dan voor een deeltijdopleiding bij Avans Hogeschool. Al onze deeltijdopleidingen zijn veelzijdig en praktijkgericht. Ontdek onze faciliteiten en jouw mogelijkheden. Meer informatie op www.avans.nl Economie en Management Gezondheid ICT Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Techniek Welzijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17