Vlissings centrum langer gestremd Gemeente Veere stopt met uitgeven van graven op historische begraafplaatsen Bevelanden en Thoien herdenken doden Schuilbunkertje achter De Piek in Vlissingen tegen de vlakte Meno Totaal: 3 halen 2 betalen! Met Meno Totaal blijf je in balans. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN B pzc Zaterdag 5 mei 2007 33 Bouw van de Fonteyne in Vlissingen zou twaalf weken vertraagd zijn. door Wendy van den Hurk vlissingen - De bouw van het Fon- teynecomplex in de binnenstad van Vlissingen loopt drie maan den achter. Althans, dat zegt de ge meente. Volgens bouwer BAM is er geen sprake van vertraging. Eigenlijk zou de Fonteyne rond de ze tijd afgerond zijn. Dat is niet ge lukt. De achterstand telt twaalf we ken, stelt J. Wiltenburg, projectlei der bij de gemeente Vlissingen. „En als de BAM achterloopt, kun nen wij niet verder met bestrating, inrichting en riolering. Dat zijn de taken van de gemeente. Tegelijk werken in het openbaar gebied gaat niet. Bovendien heeft de BAM nog overal bouwmateriaal lig gen, elke dag rijden gigantisch veel vrachtwagens af en aan. We heb ben al zoveel mogelijk aangelegd, maar nu blijven we steken." Welke gevolgen dat heeft voor de Spuistraat, daar waagt Wiltenburg zich niet aan. „Die zou voor de zo mervakantie openen. Dat gaan we nog steeds proberen te halen." Maar voor details moet je bij de be stuurders zijn, zegt hij. Echter, wet houder T. Verhage komt niet veel verder dan dat er 'inderdaad spra ke is van vertraging'. „Dat idee had den we al een tijdje, maar het werd steeds ontkend door de BAM. Nu is het bevestigd. Ik weet dat er al bewoners ingetrokken zijn, en dat nieuwe winkeliers er voor kiezen om al open te gaan, ook al is het gebied nog niet vrijge geven. Maar hoe we aan die twaalf weken komen, weet ik niet. Of de Spuistraat later opengaat ook niet. door Selma Osman veere - De gemeente Veere geeft geen nieuwe graven meer uit op de historische begraafplaatsen. Omdat moeilijk is vast te stellen of er nog plaats is, zijn ze vol ver klaard. Een uitzondering wordt ge maakt voor graven die al eerder ge reserveerd zijn. Gemiddeld een keer per jaar krijgt de gemeente een verzoek om op een van de oude begraafplaatsen een graf te mogen kopen. „Men sen hebben daar een bijzondere re den voor. Ze vinden het een heel leuk plekje of er ligt nog familie van vroeger", zegt ambtenaar K. Fi- lius. Hoeveel van die oude begraaf plaatsen Veere telt, kan hij niet zeg gen. De plekken waar in het verle den werd begraven, zijn nooit geïn ventariseerd. Het gaat om graven rond de kerk, maar ook om veldjes met soms nog maar een enkele steen. Aan de Noorddijk in Vrou wenpolder bijvoorbeeld is al in geen tientallen jaren meer begra ven. „Soms is niet eens duidelijk wie de zeggenschap heeft", schetst Filius. „Vroeger had je veel kerkelij ke begraafplaatsen. De gemeente gaat alleen over de algemene ge meentelijke begraafplaatsen." Dat is niet mijn portefeuille." Wel die van collega T. Croné, alleen is die op vakantie. „En ik ben niet op de hoogte van vertraging.." Dan BAM. Op de vraag of er ver traging is, reageert uitvoerder B. de Kroo geagiteerd. „Wij lopen op schema, op de minuut precies." Wat die laatste opmerking bete kent, zou T. Innemee van BAM 1^ De bouw van de Fonteyne is ver- traagd. De gemeente weet niet hoe het komt, maar wijst wel naar bouwer BAM. Het bouwbe drijf is intern verdeeld. Vastgoed kunnen uitleggen. Maar die wijst na de bevestiging van ver traging ('alleen geen twaalf we ken') naar BAM Utiliteitsbouw, de aannemer van het project. En wat zegt W. Abersen van die af deling? „Achterstand, het is maar hoe je het bekijkt. Dat er in een bouwtijd van tweeënhalf jaar wat verschuiving optreedt, is heel nor - maal. Die archeologische opgravin gen konden wij ook niet incalcule ren. Maar zoals het er nu naar uit ziet, is alles rond de bouwvak klaar. Volgens mij wordt de ge meente nergens in belemmerd." Zeelandbrug nacht dicht voor verkeer zierikzee - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag tussen twaalf en vijf uur in beide richtingen gesloten voor alle ver keer. De provincie, eigenaar van de brug, gaat onder meer het wegdek reinigen en onderhoud uitvoeren. Verkeer tussen Schouwen-Duive- land en Noord-Beveland wordt omgeleid via de stormvloedkering. Vredelust in Yerseke houdt voorjaarsmarkt yerseke - In verzorgingshuis Vre delust in Yerseke is vrijdag 11 mei een voorjaarsmarkt. Op de markt zijn handwerken te vinden van Welfare. Daarnaast is er een schil derdemonstratie en worden boe ken verkocht. De opbrengst hier van is voor boeken met een groot lettertype in de bibliotheek van Vredelust. Aanvang om 14.00 uur. Auto vliegt spontaan in brand in Kapelle kapelle - Op een parkeerplaats aan de Hoofdstraat in Kapelle is gisteren rond 12.00 uur de auto van een 38-jarige 's-Gravenpolder- se spontaan in brand gevlogen. De automobiliste probeerde haar wa gen nog van het terrein te rijden, maar dat lukte niet meer. Haar au to brandde volledig uit. Vijf ande re wagens liepen schade op. Toneelvoorstelling in Lewedorps dorpshuis lewedorp - Toneelclub De 's-Hee- renhoekse Comedie speelt zater dag 12 mei de klucht 'Liefdesgeur of Varkenslucht' in dorpshuis De Zandlooper in Lewedorp. Aanvan kelijk lijkt de lucht van mest te overheersen maar uiteindelijk wordt het rozengeur. De voorstel ling begint om 20.00 uur maar de zaal is een uur eerder open. nieuwdorp - Op tal van plaatsen op de Bevelanden en Thoien zijn gisterenavond de slachtoffers herdacht van de Tweede Wereldoorlog. Burgers, militairen, oud-strijders en vooral ook schoolkinderen, legden bloemen bij de mo numenten. In Nieuwdorp werd de taptoe geblazen bij het monumentje, dat met ingezameld geld onlangs is opge knapt. foto Mechteld Jansen vlissingen - Het schuilbunkertje achter De Piek in Vlissingen wordt gesloopt. Dat maakte de gemeente gisteren bekend. De stichting Bun- kerbehoud heeft de historische waarde van de bunker onderzocht. Op basis van die gegevens conclu deert de gemeente dat de kosten van verplaatsing van het bunkertje (45.000 euro) niet opwegen tegen de waarde ervan. De toekomstige eigenaar van het oude Stedelijk Museum wil de grond achter De Piek aankopen en er een dubbele garage bouwen. B en W beginnen daarvoor een vrijstellingsprocedu re. De sloop en restauratie begin nen 19 mei. Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk iNeno 1Mb» „fll 'fj'Mm'l i.n WjEggOt» Helpt bij overgangsverschijnselen, zoals opvliegers en prikkelbare gevoelens www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 137