Zeeland PZC 29 Plan vakantiepark verbaast fracties Jackpot 8,3 miljoen BEVELANDEN-THOLEN 35 42 m Verkeershinder in Goes door gekantelde vrachtwagen Gemeente pakt verkeersoverlast in Poortvliet pas volgend jaar aan Straks rechtsaf vanuit Stadspoort mmmmmv.mm Nieuw Libelle doet het weer goed in Zeeland Zaterdag 5 mei 2007 Ze nemen zelfs hele bouwkranen weg Tip? redgoes@pzc.nl Leefbaar Reimerswaal en CU stellen vragen over project Yerseke. door Luc Oggel KRUININGEN - De fracties Leefbaar Reimerswaal en Christenunie in de gemeenteraad van Reimerswaal willen van het college van burge meester en wethouders ophelde ring over plannen voor een refor matorisch vakantiepark bij Yerse ke. Beide partijen willen met na me weten waarom de raad niet is geïnformeerd over het project van Casa Familia BV in Rijswijk. Wet houder J. Sinke vindt de ophef voorbarig. De eenmansfractie van de Christe nunie heeft een waslijst aan vra gen voor het college. A. Jumelet schrijft dat hem bij het lezen van de website van Casa Familia een 'zeer onaangenaam gevoel' be kruipt. Hij wil dan ook weten wat er allemaal al 'beklonken' is. Dat er volgens de website van de initia tiefnemers al medio 2008 ge bouwd gaat worden, verontrust hem. Ook stelt Jumelet dat het plan, onder meer vanwege de grootschaligheid, in strijd is met het raadsprogramma. Wethouder J. Sinke spreekt van een 'storm in een glas water'. „Om dat het om een principe-verzoek van Casa Familia ging, hebben wij geen aanleiding gezien om dat voor te leggen aan de raad. Princi pe-verzoeken krijgen we hier we kelijks, we wilden eerst wachten tot er wat meer zekerheid zou zijn." Sinke benadrukt dat de plannen zich pas in het beginsta- Twee Reimerswaalse fracties vin den dat het college de raad beter had moeten informeren over plannen voor een reformatorisch vakantiepark bij Yerseke. dium bevinden. „Dat iumelet ver baasd is over die website snap ik wel, maar wat daarop staat is niet onze verantwoordelijkheid. Wij zijn nog lang niet zover, er moet nog van alles gebeuren. Ik betwij fel ook of het waar te maken is wat Casa Familia allemaal wil." Wat betreft de grootschaligheid voert Sinke aan dat momenteel ge werkt wordt aan een toekomstvi sie voor Yerseke, waar bijvoor beeld ook de oesterputten in zijn opgenomen. „Dit plan zou ook een bouwsteen kunnen zijn." Volgens de wethouder wordt de raad nog vóór de zomervakantie nader geïnformeerd over de plan nen door middel van een presenta tie van Casa Familia. Als het aan de initiatiefnemers ligt, komt er ten noordwesten van Yerseke een vakantiepark met 175 4- tot 12-persoons koophuisjes, uit sluitend bedoeld voor mensen van reformatorische huize. Het Yersek- se project moet, volgens de websi te, het vlaggenschip van Casa Fami lia worden. Het jonge bedrijf heeft op dit moment vijf projecten lo pen; drie in Nederland, één in Bel gië en één in Duitsland. In Zee land werkt Casa Familia samen met projectontwikkelaar Arcus. GOES - Het verkeer in Goes stokte gisteren uren lang nadat op de rotonde bij bedrijventerrein Klein Frankrijk een vrachtwagen was gekanteld. Het met ijzer geladen gevaarte blokkeerde vanaf half twaalf de noordzijde van de rotonde. De poli tie sloot daarop één rijbaan van Ringbaan-West af tussen Klein Frankrijk en de kruising met de Troelstralaan. Op het laatste kruispunt regelden agenten het verkeer, dat om moest rijden. Dat leidde weer tot files en langzaam rijdend verkeer POORTVLIET - De met verkeersover last kampende Stoofstraat in Poort vliet wordt pas volgend jaar aange pakt. De gemeente gaat opnieuw bekijken of de weg een dertigkilo- meterzone met asfalt kan worden. De Stoofstraat was voorheen de doorgaande route door Poortvliet en staat al sinds 1999 op de nomi natie om heringericht te worden. De gemeente heeft twee varianten uitgewerkt. Eén met een maxi mumsnelheid van vijftig kilome ter per uur en één met maximaal GOES - De gemeente Goes heeft na overleg met bewoners en gebrui kers van De Stadspoort besloten de verplichte rijrichting bij het ver laten van de parkeergarage op te heffen. Door die maatregel kun nen automobilisten nu ook rechts af slaan richting de rotonde Admi raalsplein. Verkeer dat de parkeergarage uit rijdt, moet nu nog verplicht links af! Veel automobilisten die naar de rotonde willen lappen die regel echter aan hun laars, om zo niet te hoeven 'omrijden' via de Frans den Hollanderlaan en een deel van de Wulffaertstraat/Piet Hein- straat. Door stiekem rechtsaf te slaan kan de rotonde namelijk al vrijwel direct worden bereikt. Die verkeersovertreding hoeft dus straks niet meer te worden be gaan, want dan mag het gewoon. Het eenrichtingsbord is indertijd neergezet om de verkeersdruk op de rotonde te temperen, maar erg veel hielp dat niet. Het besluit ligt zes weken ter inzage. ■BHB op de doorgaande route via Westwal en Middel burgsestraat. Ook bewoners van de Coese Polder konden moeilijk hun wijk in en uit. De gekantel de vrachtauto stond rond half vier weer over eind. foto Mechteld Jansen dertig. De vijftig-variant heeft as falt, parkeervakken en fietsstro ken. De dertig-variant heeft klin kers en een vrijliggend fietspad. De bewoners zien liever een com binatie van de varianten. Ze willen asfalt en een maximum van dertig kilometer. De gemeente onder zoekt of dat kan. „Asfalt leidt tot harder rijden", zegt een woord voerster. „We kunnen wel verkeers remmers aanleggen, maar de bus sen en het landbouwverkeer moe ten er ook nog door kunnen." Tip? redactie@pzc.nl Vier maanden zat de Hulsterse thuis, uier maanden lang was de krant van ondergeschikt belang. De geboorte van de kleine is ech ter alweer dik drie maanden gele den, dus moest ze deze week voor het eerst weer aan de bak. De overgang van haar krant naar tabloidformaat had ze al leen nog maar van de zijlijn mee gemaakt, dus voelde haar eerste werkdag een beetje als een nieu we start. Dat gevoel werd nog eens versterkt door hetfeit dat dochterlief net voor het eerst naar het kinderdagverblijf was gebracht. En om op deze speciale dag ook uiterlijk goed voor de dag te komen, had ze zich ook nog maar wat nieuwe kleding ca deau gedaan. Constateerde haar collega, toen ze haar arm optil de. „Haha, bij dat kinderdagver blijf weten ze nu in elk geval dat je blouse voor 19,90 te koop is bij Hennes en Mauritz!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133