Facelift kwakkelend park De Ster K intratuin Adviesraad Sociale Zaken raakt voorzitter kwijt Seniorenraad Hulst wil studie WMO Autohuis Terneuzen kocht voor u in: 10x Skoda Fabia combi 1.4 59KW 16V Spirit Plus Autohuis Terneuzen B.V. E z pzc Zaterdag 5 mei 2007 33 Sint-Niklaas in actie om tij van dalend bezoek te keren. door Harold de Puysseleijr sint-niklaas - Burgemeester en schepenen van de stad Sint-Ni- klaas laten een plan maken om de aantrekkelijkheid van recreatiedo mein De Ster te verhogen. Het ontspanningsoord is ook po pulair bij inwoners van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De Ster kampt de laatste jaren met dalende bezoekersaantallen. Dat probleem wordt voornamelijk ver oorzaakt door de verouderde voor zieningen. De eerste stap die het stadsbestuur van Sint-Niklaas zet in het verbe tertraject, is een enquête onder de gebruikers. „We willen De Ster een nieuwe toekomst geven en ac tualiseren", aldus burgemeester Freddy Willockx. „Dan is het lo gisch dat we ook de mening van de klanten willen weten." De vragenlijst komt onder andere beschikbaar op de website van de stad Sint-Niklaas (www.sint-ni- klaas.be)Verder is ze verkrijgbaar aan diverse infobalies in de stad, zoals die van het stadhuis, de bibliotheek en domein De Ster zelf Het recreatiedomein De Ster is een prachtig natuurgebied, inge plant aan de rand van de stad, met bos, vijvers, zandstrand, en wan delpaden. De bezoeker kan er vol op genieten van de open ruimte en de mooie natuur, zonder te worden gestoord door motorenge ronk of uitlaatgassen. Er zijn uitgestrekte ligweiden om te luieren en her en der staan pic- nictafels. Verder rijdt er een trein tje rond het domein en is er een Jan Blankert gaat met vervroegd emeritaat. door Ronald Verstraten sluis - Jan Blankert gaat met ver vroegd emeritaat. Daarmee ver liest niet alleen de hervormde - straks protestantse - gemeente Cadzand, Sluis, Retranchement en St. Anna ter Muiden haar domi nee. De Adviesraad Sociale Zaken van de gemeente Sluis raakt ook zijn voorzitter kwijt. Het valt voor alsnog niet mee die leemte op te vullen. Door zijn eigen gemeentewerk en bezigheden die daar bovenop kwa men, heeft Blankert als voorzitter minder tijd voor de raad gehad dan hij had gewild. „Ik heb mijn voorzitterschap grotendeels be perkt tot het voorbereiden en lei den van de vergadering. De ge meente Sluis heeft zeker geen slecht beleid, maar het is toch be langrijk om dat goed overeind te houdéh, gezien de invoering van de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) en alle problemen die er splen rondom het minima beleid. Het is van belang dat je ie mand zou kunnen vinden die een stukje kennis op dat terrein heeft. Maar ook dat het iemand is die, meer dan ik dat heb kunnen doen, er tijd in kan investeren. Vooral omdat er op dit moment een groot aantal zaken geregeld gaat worden die voor de minima in on- Jan Blankert. ze gemeente belangrijk zijn." De Adviesraad is een officieel erkend orgaan. „De gemeente is verplicht een adviesraad te hebben bij de uit voering van wat vroeger de Bij standswet heette. Daarnaast kun- E Dominee Jan Blankert uit Sluis verlaat binnenkort de streek. Vier kerken én de Adviesraad So ciale Zaken moeten daarom op zoek naar een nieuwe voorman. simply clever Opties: Chroompakket, Centrale vergrendeling met AB, boordcomputer, halfautomatische airco, Maxidot-display, dakrailing, mistlampen, hoogte verstelbare stoelen, radiovoorbereiding, zij-airbags, deel leerpakket Uw INKOOPVOORDEEL: 3.545,- Prijs: vanaf fi47^ST5^ Nu: €14.270,- Nog beperkt leverbaar OP OP Ook in hatchback uitvoering Mr. F. J. Haarmanweg 6, 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00, verkoop@autohuis-lerneuzen.nl, www.autohuis-terneuzen.nl kruidentuin, kinderboerderij en Reynaertpark. De enorme zwem- en roeivijver is een van de voornaamste attracties. Een uitgestrekt strand nodigt uit om te zonnebaden. Wie het te warm krijgt, kan on middellijk het water in voor een verfrissende duik. Voorbij de zwemzone is het mogelijk om te Het stadsbestuur van Sint-Ni- klaas wil recreatiepark De Ster in die plaats een face-lift geven om het park aantrekkelijker te ma ken voor het publiek. waterfietsen, roeien, windsurfen of te zeilen. Het onderzoek naar de toekomst van De Ster omvat ook een studie naar de mogelijkheden om over dekte activiteiten te gaan organise ren in het domein. De studie moet volgens de burge meester zo rond de zomer resulte ren in een masterplan. De eerste concrete aanpassingen om het re creatiedomein daadwerkelijk aan trekkelijker te maken voor het pu bliek, zouden dan in de loop van volgend jaar al hun beslag moeten krijgen. nen we ongevraagd advies geven, als we zelf tegen zaken aanlopen waarvan we denken dat het van belang is dat de gemeente daar aan dacht aan besteedt." Worden de adviezen van de raad in het alge meen opgevolgd? „Geregeld. Ik kan niet zeggen allemaal. Een aan tal komt mondeling al aan de orde in de voorbereidende fase en is dan in de nota, zoals die naar de gemeenteraad gaat, al verwerkt." Als gevolg van de beter draaiende economie is de prognose dat het aantal minima afneemt. Maar aan de andere kant komen er nieuwe bij: ouderen die in toenemende mate te maken krijgen met een la gere AOW-uitkering. Vaak omdat ze pas op een latere leeftijd hier ge komen zijn of een aantal jaren in België hebben gewerkt. „Het aan tal 65-plussers dat onder het so ciaal minimum dreigt te komen, zal in de komende jaren fors toene men. Dat zal best nog een heel groot probleem worden voor de ge meente." Blankert is tweeëneen half jaar geleden via de Sluise stadsraad in de Adviesraad geko men. Aanvankelijk in een klank bordgroep met het oog op de in voering van de WMO, het laatste jaar zat hij de raad voor. Hij was ruim zes jaar dominee in Sluis. Binnenkort vertrekt hij naar Am sterdam, waar zijn kinderen en vrienden in de buurt wonen. Ge durende twee dagen in de week gaat hij bezoekwerk doen voor 60-plussers in Rijswijk. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuinvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuin.nl Pleidooi voor breed onderzoek onder gebruikers WMO. door Harold de Puysseleijr HULST - De Seniorenraad in de ge meente Hulst adviseert de gemeen te een breed onderzoek uit te laten voeren onder (mogelijke) gebrui kers van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Ook roept de raad het gemeentebe stuur op snel plannen te ontwikke len voor levensloopbestendige wo ningen. Een alternatief is dat de ge meente zorgt voor voorzieningen waardoor ouderen langer zelfstan dig kunnen blijven wonen. Met die ongevraagde adviezen richt de Seniorenraad zich tot het college van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad. Nu er twee maanden na de invoe ring van de WMO 'nogal wat ruis is over problemen met betrekking tot de huishoudelijke hulp, thuis zorg en andere voorzieningen', acht de Seniorenraad de tijd rijp dat de gemeente actie onder neemt. Zo zou de gemeente kun nen onderzoeken hoeveel ouderen die nog zelfstandig wonen steeds meer moeite krijgen met het on derhoud in en buiten hun huis. Daarnaast pleit de raad er voor om Verkoop boeken axel - Bibliotheek Zeeuws-Vlaan- deren verkoopt van 14 tot en met 30 mei tijdens de reguliere ope ningsuren afgeschreven boeken in haar vestigingen in Axel en Koe wacht Informatie over titels is ver krijgbaar via 0115-561221. bij de gebruikers van de WMO te polsen hoe de nieuwe wet wordt ervaren. De gemeente zou moeten vragen hoe betrokkenen de voor bereiding richting de WMO heb ben beleefd. Ook zou ze vragen moeten stellen over mogelijke verbeteringen in de uitvoering van de wet en waarom mensen het belangrijk vinden zo lang mogelijk zelfstandig in de ver trouwde omgeving te blijven wo nen. Aan de hand van het onderzoek kan de gemeente volgens de Senio renraad vervolgens plannen ma ken om woningen onderhouds- en gebruiksvriendelijker te maken. „Te denken valt aan levensloopbe stendige woningen", aldus voorzit ter Wies Martens en secretaris Wil ly de Bakker van de Seniorenraad in de brief. „Die woningen worden bewoond door senioren die zelfstandig zijn en elkaar waar mogelijk en nodig helpen. Eventueel kan mantelzorg geboden worden terwijl dat voor heen door de grote afstanden tus sen de zorgvragende ouderen niet goed mogelijk was", aldus de brief. „Ook de professionele hulp kan in de nabijheid van die woningen ge vestigd zijn. Hierdoor kan de zorg efficiënter werken omdat het per soneel minder reistijd kwijt is." AANNEMINGSBEDRIJF i iAERS NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal www.haers.net jm)mado'^ VEKA Tel. 0115-491282

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 131