PZCI29 Varkensstallen wijken voor villa's 35 42 Trimmers domineren de Zeeuws-Vlaamse polders pMS-» - ff! JfPf É&Js J;: -I a m Drie mensen raken gewond bij ongeluk op kruising Zaamslag Gerenoveerd bad gaat open Libelle doet het weer goed in Zeeland Zaterdag 5 mei 2007 Ze nemen zelfs hele bouwkranen weg Tip? redtern@pzc.nl Sluis koopt gebouwen voor maximaal 4,7 miljoen euro. door Frank van Cooten oostburg - De gemeente Sluis koopt de drie leegstaande varkens stallen bij Oostburg voor een be drag van maximaal 4,7 miljoen eu ro van de Brabantse varkensbaron Van Sleuwen. De stallen worden vervolgens di rect voor hetzelfde bedrag doorver kocht aan golfclub De Brugse Vaart die de gebouwen binnen een jaar laat slopen. Omdat de golf club de gemeente Sluis van een probeem verlost - de lege stallen zijn de gemeente al jaren een doorn in het oog - mag De Brugse Vaart in het buitengebied in eerste instantie 35 villa's en een hotel met tachtig kamers bouwen. De golfbaan wordt met negen holes uitgebreid. Dat is nog maar de eerste fase. Over een jaar of twee, drie mag de golfclub nog eens veertig villa's bouwen en de golffaciliteiten ver der uitbouwen. „Maar dat mag al leen als de gemeente en de provin cie het met de golfclub eens wor den over de plaats van de tweede fase van veertig huizen", zegt wet houder Henk Luijendijk. Luijendijk is enthousiast over de gekozen constructie. Het zag er even naar uit dat de deal niet door zou gaan. Zowel de provincie als het nieuwe Sluise college vond de villawijk met 75 woningen te groot voor het buitengebied. Om verstening van het buitenge bied tegen te gaan is het plan uit el- Oostburg is definitief van een dreigende varkensinvasie verlost. De gemeente Sluis koopt de lege stallen van varkensbaron Van Sleuwen. De deal is rond. kaar getrokken. Nu 35 villa's en dus later nog eens veertig huizen op een andere plek. Volgens Luijendijk kent de bereik te deal alleen maar winnaars. „De gemeente raakt van de varkensstal len af en we krijgen er iets fantas tisch voor terug. Ook zijn we blij met het hotel in Oostburg. Als er nu een bus met Engelsen komt, sla pen ze in Brugge. Dat is commer cieel en economisch gezien natuur lijk jammer voor onze streek. De eigenaar van de golfclub kennen de, zal het hotel een luxe uitstra ling krijgen." Eerste prioriteit voor de gemeente j't HEIKANT - Hun nog witte bovenarmen verraden dat het seizoen voor deze trimmers bij Heikant nog pril is. Maar het is zeker niet uit te sluiten dat tussen het moment van deze foto en publica tie de zon alweer voor een heel ander plaatje heeft gezorgd. Neem een willekeurige morgen in de Zeeuws-Vlaamse polders en je komt ze in gro ten getale tegen: wielrenners uit Zeeuws-Vlaande- zaamslag - Drie mensen zijn gis termiddag rond halfdrie gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Zaamslag. Het ongeluk gebeurde op de krui sing Terneuzensestraat (N6t)/Drieweg. Een 44-jarige vrouw uit Terneuzen stond links voorgesorteerd om de Drieweg in te slaan toen een achteropkomen de 83-jarige automobilist uit dezelf de gemeente achterop haar auto botste. De 44-jarige vrouw schoot daardoor de linkerrijstrook op en Sluis is echter dat een dreigende varkensinvasie definitief is afge wend. Van Sleuwen kondigde im mers aan weer duizenden varkens te willen huisvesten in de stallen aan de Maagdenbergweg, Coxyde- weg en Sophiaweg. Een aanvraag om de stallen aan te passen con form de nieuwe milieuwetgeving, zou de gemeente niet kunnen wei geren. Dat is door de bereikte over eenkomst met de eigenaar van de stallen en de golfclub dus van de baan. Het voorstel komt dinsdag 15 mei aan de orde in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. aardenburg - Het door onderne mers flink gerenoveerde Aarden- burgse openluchtzwembad wordt zaterdag 12 mei feestelijk hero pend. Ondernemer Jan de Ridder startte eind maart zijn Ondernemersactie Gemeentelijk Zwembad Aarden burg om de hoognodige onder houdswerkzaamheden aan de kleedruimten en verdere verbou wing op touw te zetten. Dit gebeurde in nauwe samenwer king met de gemeente Sluis. Meer dan veertig betrokken onderne mers uit West-Zeeuws-Vlaanderen en de Vlaamse grensstreek hebben zich als sponsor bij zijn initiatief aangesloten. Het resultaat van het gerenoveerde zwembad uit 1952 is zaterdag 12 mei te zien. Om 14.00 uur vertrekken schoolkinderen en sponsorauto's onder begeleiding van de fanfare vanaf de Markt naar het zwembad. Daar heropent wethouder L. Wille het bad om 14.50 uur met een ballonwedstrijd voor scholieren. ren en België, die met hoge snelheden over de polderwegen razen. Op die momenten domine ren de fietsfanaten. Gevoelsmatig zijn de polders dan even van hen. foto Wim Kooyman kwam in botsing met een tege moetkomende personenauto, be stuurd door een vrouw uit Hulst (leeftijd onbekend). Drie mensen, onder wie een 79-jarige passagiere van de 83-jarige man, zijn met ver wondingen naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Door het on geluk moesten de N61 en de Drie weg lange tijd worden gesloten voor het verkeer. Een truck die we gens het ongeluk op de Drieweg wilde keren, bleef met zijn achter wielen in een slootje hangen. Tip? redactie@pzcnl Nieuw Vier maanden zat de Hulsterse thuis, vier maanden lang was de krant van ondergeschikt belang. De geboorte van de kleine is ech ter alweer dik drie maanden gele den, dus moest ze deze week voor het eerst weer aan de bak. De overgang van haar krant naar tabloidformaat had ze al leen nog maar van de zijlijn mee gemaakt, dus voelde haar eerste werkdag een beetje als een nieu we start. Dat gevoel werd nog eens versterkt door hetfeit dat dochterlief net voor het eerst naar het kinderdagverblijf was gebracht. En om op deze speciale dag ook uiterlijk goed voor de dag te komen, had ze zich ook nog maar wat nieuwe kleding ca deau gedaan. Constateerde haar collega, toen ze haar arm optil de. „Haha, bij dat kinderdagver blijf weten ze nu in elk geval dat je blouse voor 19,90 te koop is bij Hennes en Mauritz!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 127