Bouw Fonteyne loopt vertraging op Ik laat de molen vooral voor mezelf draaien Schip voor autistische kinderen combineert vakantie en therapie in Thoolse haven mt-^A Baw) ■MJ» /U Goes pakt drie rotondes aan Meno Totaal: 3 halen 2 betalen! t i éitJ 1§S."| i i j SÉL Met Meno Totaal blijf je in balans. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN s pzc Zaterdag 5 mei 2007 33 Project in centrum van Vlissingen zou twaalf weken vertraagd zijn. door Wendy van den Hurk vlissingen - De bouw van het Fon- teynecomplex in de binnenstad van Vlissingen loopt drie maan den achter. Althans, dat zegt de ge meente. Volgens bouwer BAM is er geen sprake van vertraging. Eigenlijk zou de Fonteyne rond de ze tijd afgerond zijn. Dat is niet ge lukt. De achterstand telt twaalf we ken, stelt J. Wiltenburg, projectlei der bij de gemeente Vlissingen. „En als de BAM achterloopt, kun nen wij niet verder met bestrating, inrichting en riolering. Dat zijn de taken van de gemeente. Tegelijk werken in het openbaar gebied gaat niet. We hebben zoveel moge lijk aangelegd, maar nu blijven we steken." Welke gevolgen dat heeft voor de Spuistraat weet Wilten burg niet precies. „Die zou voor de zomervakantie openen. Dat probe ren we nog steeds te halen." Maar voor details moet je bij de be stuurders zijn, zegt hij. Echter, wet houder T. Verhage komt niet veel verder dan dat er 'inderdaad spra ke is van vertraging'. „Dat idee had den we al een tijdje, maar het werd steeds ontkend door de BAM. Nu is het bevestigd. Ik weet dat er al bewoners ingetrokken zijn, en dat nieuwe winkeliers er voor kiezen om al open te gaan, ook al is het gebied nog niet vrijge geven. Ik weet niet of de Spui straat later opengaat. Dat is niet mijn portefeuille." Wel die van col lega T. Croné, alleen is die op va kantie. „En ik ben niet op de hoog te van vertraging. Het enige wat ik weet is dat de Spuistraat voor de helft open is." Dan BAM. Op de vraag of er vertraging is, reageert uitvoerder B. de Kroo geagiteerd. „Wij lopen op schema, op de mi nuut precies. De vijver, het pavil joen: alles. Bouwkundig is er niks aan de hand." Wat die laatste opmerking bete kent, zou T. Innemee van BAM Vastgoed kunnen uitleggen. Maar WJ De bouw van de Fonteyne is ver- traagd. De gemeente weet niet hoe het komt, maar wijst wel naar bouwer BAM. Het bouwbe drijf is intern verdeeld. die wijst na de bevestiging van ver traging ('alleen geen twaalf we ken') naar BAM Utiliteitsbouw, de aannemer van het project. En wat zegt W. Abersen van die af deling? „Achterstand, het is maar hoe je het bekijkt. Dat er in een bouwtijd van tweeënhalf jaar wat verschuiving optreedt, is heel nor maal. Die archeologische opgravin gen konden wij ook niet incalcule ren. Maar zoals het er nu naar uit ziet, is alles rond de bouwvak klaar. Dat wijkt niet ver af van de planning. Volgens mij wordt de ge meente nergens in belemmerd." Maris Kodde is trots op gerestaureerde molen in Sint-Annaland. door Rob Paardekam sint-annaland - Hij is de tachtig al een tijdje gepasseerd, maar wie Maris Kodde aan het werk ziet op 'zijn' molen moet denken met een jonge kerel van doen te hebben. „Ja, hij is altijd heel sterk geble ven", zegt mevrouw Kodde trots. Maris (82) is opgegroeid met mo lens. Pa was beroepsmolenaar in Sint-Annaland en ook zijn vier oudere broers - die inmiddels alle maal zijn overleden - werkten in diverse plaatsen op de molen. Het lot van Maris was dus al vroeg bepaald, maar daar heeft hij nooit mee gezeten. Molenaar is, zo vindt hij tot op de dag van vandaag, een prachtberoep. Maar ja, na verloop van tijd viel er gewoon geen droog brood meer mee te verdienen. Na heel wat goede jaren op de molen van zijn vader ging het in de jaren vijftig steeds slechter. Maris: „We hebben zwarte sneeuw gezien." In i960 was het echt niet meer te doen en besloot de inwoner van Sint-Annaland ander werk te zoe ken. Dat vond hij in de Rotterdam se haven, waar hij als bootwerker aan de slag ging. Zijn vorige baan hielp hem daarbij, want een boot werker moest veel sjouwen. „En dat kon ik wel", aldus Maris. „Ik pÜfW Maris Kodde op 'zijn' molen in Sint-Annaland. foto Mechteld Jansen reed op de fiets door het dorp met zakken van vijftig kilo op m'n rug. En dat terwijl ik maar een iel man netje was." De molen kwam niet veel later in handen van de gemeente en sinds dien is Maris vrijwillig molenaar. 'Hij ziet er weer prachtig uit, en dat is wel eens anders geweest' Dat zal hij vermoedelijk blijven doen tot hij erbij neervalt, want de molen betekent veel voor hem. Daarom is hij ook zo blij dat de ge meente hem onlangs zeer grondig liet restaureren. „Hij ziet er weer prachtig uit, en dat is wel eens an ders geweest. Ook in de tijd dat ik hier mijn boterham verdiende. Het hout op de trappen was zo rot als wat, maar waar moest ik het geld voor een opknapbeurt van daan halen?" Maris kan de rode standerdmolen weer met een gerust hart elke dag laten draaien, al twijfelt hij er wel eens aan of de mensen dat nog we ten te waarderen. Er komt maar zelden iemand kijken. Maris ligt er niet wakker van. „Ik laat de molen vooral voor mezelf draaien. Daar kan ik echt van genieten." Het college wil de gerestaureerde molen vrijdag 8 juni officieel in ge- bruiknemen. „Daar ga ik niet op wachten, hoor", fluistert Maris. door Rob Paardekam tholen - In de haven van Tholen legt binnenkort een heel bijzonder schip aan. Autistische kinderen en hun mede-gezinsleden kunnen er vakantie houden, maar er wordt ook therapie gegeven. Het schip is van de Stichting Bij zonder Schuitje, die enkele maan den geleden werd opgericht door Gabi Karten uit Utrecht en haar man Sander. Ze hebben een kind met autisme en zijn bijzonder te spreken over de zogeheten sonri- se-methode, waar zij alweer enige tijd geleden kennis mee hebben ge maakt. Hierin spelen de ouders met hun kind in een kamer waar bij een kind zo min mogelijk afge leid kan worden. Het kleine passa giersschip - dat onlangs is aange schaft en momenteel wordt omge Straks rechtsaf vanuit Stadspoort goes - Automobilisten die in Goes uit de parkeergarage De Stads poort komen, mogen vanaf nu ook rechtsaf slaan richting de ro tonde Admiraalsplein. Dat heeft de gemeente Goes besloten. Nu moet het verkeer nog een eind omrijden, maar veel automobilis ten lappen dat aan hun laars en rij den tegen de richting in. Stoofstraat Poortvliet volgend jaar veiliger poortvliet - De met verkeersover last kampende Stoofstraat in Poort vliet wordt pas volgend jaar aange pakt. De gemeente Tholen gaat op nieuw bekijken of de weg een der tig-kilometerzone met asfalt kan worden. De straat was vroeger de doorgaande route door Poortvliet en staat al sinds 1999 op de nomi natie om heringericht te worden. Strenge controle op parkeren in Vlissingen vlissingen - Vanaf vandaag wordt er streng gecontroleerd op het par keerverbod in de Kenau Hasselaar straat achter de boulevard in Vlis singen. De straat geldt als noodrou- te voor de hulpdiensten tijdens evenementen en op drukke dagen, maar vaak ontstaan er opstoppin gen door geparkeerde auto's. Er ko men ook extra verkeersborden. Schuilbunkertje gaat tegen de vlakte vlissingen - Het schuilbunkertje achter De Piek in Vlissingen wordt gesloopt. Dat maakte de gemeente gisteren bekend. De stichting Bun- kerbehoud heeft de historische waarde van de bunker onderzocht. De gemeente vindt de kosten van verplaatsing van het bunkertje (45.000 euro) niet opwegen tegen de waarde ervan. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratm'nvestiging 0900-7707700 of kijk op: www.intratuio.nl bouwd - kan straks drie gezinnen per week huisvesten. Het gaat va ren tussen verschillende havens en zal dus niet constant in Tholen lig gen. Wanneer de eerste vaart een feit is, kan Gabi nog niet zeggen. De gemeente Tholen geeft het schip voorlopig tot het eind van het jaar een plek in de haven. ■Pi Meer informatie op de website www.stichtingbijzonderschuitje.nl goes - De gemeente Goes pakt vanaf maandag 7 mei drie roton des aan. Dat kan enige hinder ople veren voor het wegverkeer. Het Rotatieplein is het eerst aan de beurt. Die rotonde ligt op het snijvlak van 's-Gravenpoldersweg, Kloetingseweg en Buys Ballot straat. Daar begint het werk maan dag vanaf 19 uur tot donderdagoch tend 10 mei (6.00 uur). In die tijd spanne is de rotonde elke dag tus sen 19.00 en 6.00 uur afgesloten, behalve voor fietsers. Op het Alber- tineplein ('s-Gravenpolderseweg, Oostmolenweg en Beethovenlaan) vindt het werk van donderdag tot zaterdag 12 mei plaats. Het Admi raalsplein (Piet Heinstraat/ M. A. de Ruijterlaan) is maandag 14 tot en met 16 mei aan de beurt. Vanaf 19.00 uur is de boel daar dicht. Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Ü- Helpt bij overgangsverschijnselen, zoals opvliegers en prikkelbare gevoelens www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125