Zeeland Videoportretten van inwoners en passanten op Schouwen-Duiveland 4 ilocal) éli J maaM^ Bedrij |f zoeken? www.ilocal.nl WOON PLAZA MIDDELBURG 299r Spzc Zaterdag 5 mei 2007 31 Filmmakers aan de slag voor kunstproject in Burgh-Haamstede. door Melita Lanting zierjkzee - „Mijn naam is Jaap Die- leman en ik ben marktmeester van de gemeente Schouwen-Dui veland." Jaap Dieleman staat wat onwennig voor de camera. Hij doet mee aan een kunstproject over mensen op Schouwen-Duive land en moet daarom in de came ra vertellen wie hij is, wat hij doet en vooral wat hem trekt aan Schouwen-Duiveland. Filmmaker Aram Voerman is nog niet helemaal tevreden. „In het voorgesprek had u het over het be klemmende van de stad, dat mis ik nu. We doen het nog een keer over." Jaap Dieleman gaat er nog maar Tweede bijeenkomst visie Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Inwoners van Burgh-Haamstede krijgen op 16 mei nadere informatie over de con cept-stedenbouwkundige visie voor het dorp. Het is de tweede in formatiebijeenkomst over de plan nen voor het gebied rond de Julia- nastraat en de voormalige gemeen- teloods. In april hebben de inwo ners ook al hun zegje kunnen doen en naar aanleiding daarvan zijn de plannenmakers terug naar de tekentafel gegaan. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in dorpshuis De Schutse. weer eens voor staan. „Mijn naam is Jaap Dieleman, ik woon op Wal cheren en Het interview is één in een heel grote serie. Drie filmmakers trek ken deze dagen over het eiland om bekende en minder bekende men sen op Schouwen-Duiveland te fil men. „Wij lopen gewoon rond en spreken mensen aan of ze mee wil len werken. Als ze 'ja' zeggen ma ken we een afspraak om langs te komen", zegt Voerman. De filmmakers zijn nog niet klaar. „We willen nog graag naar een uit gaansgelegenheid, we willen graag gewone huisvrouwen spreken. Ge woon iemand die de was buiten ophangt en we zoeken ook nog naar Duitse toeristen." De deelnemers worden gefilmd in hun dagelijkse doen. Zo volgt de camera Dieleman terwijl hij over de markt loopt en zijn werk doet. Het interview wordt apart opgeno men. Hij vindt het leuk om mee te doen. „Je doet het voor de goede zaak hé? Het is toch een mooi stuk promotie voor Schouwen-Duive land." De wetenschap dat straks iedereen zijn hoofd kan bekijken in een ga lerie schrikt hem niet af „Nee, al 'Het is heel intens, maar het zijn vaak ook hele leuke ontmoetingen' moet je wel een beetje opletten wat je zegt." Ook voor de filmmakers is het een bijzonder project, vertelt Voer man. „Het is heel intens, maar het zijn vaak ook heel leuke ontmoe tingen. Zo zijn we op Koninginne dag naar een voetbalveld geweest waar een rommelmarkt was en daar zaten vier kinderen met een kleedje met wat spullen." Voerman trekt het project niet in zijn eentje. Bas de Lijer en Jenny van den Broeke zijn ook op pad om mensen aan te spreken en te filmen. Zij doen dit in samenwer king met de kunstenaars Martin Riebeek en Inge van 't Klooster die de uiteindelijke video-installa tie gaan maken want al deze korte filmpjes van mensen worden (als ze eenmaal klaar zijn) getoond in De bewaerschole in Burgh-Haam stede. „We zijn nog op zoek naar een sponsor zodat we de tentoonstel ling interactief kunnen maken, zo dat een filmpje start op het mo ment dat je naar een scherm toe loopt." De expositie in Burgh-Haamstede gaat open op 17 juni. Zeelandbrug nacht dicht voor verkeer ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag tussen twaalf en vijf uur in beide richtingen gesloten voor alle ver keer. De provincie, eigenaar van de brug, gaat onder meer het wegdek reinigen en onderhoud uitvoeren aan de slagbomen. Verkeer tussen Schouwen-Duive land en Noord-Beveland wordt met borden omgeleid via de storm vloedkering. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Kinderdisco met DJ Tiger in Zierikzee ZIERIKZEE - Kinderen tussen 6 en 15 jaar kunnen op zaterdag 12 mei swingen in clubgebouw De Drie hoek aan het Kerkhof in Zierikzee. Het activiteitenteam van de Zierik- zeese tak van het Christelijk Jonge ren Verbond (CJV), Samen Verder, houdt dan een disco. Het feest begint om half acht en duurt tot half tien. De muziek wordt verzorgd door DJ Tiger. Tennis Brouwershaven houdt open dag BROUWERSHAVEN - Tennisvereni ging Brouwershaven houdt op 17 mei (Hemelvaartsdag) open dag op het tennispark aan de Spuiweg. Nadat 's ochtends de eigen leden een balletje hebben geslagen, is ie dereen vanaf 13.00 uur welkom om de banen uit te proberen en het nieuwe clubhuis te bewonde ren. Er zijn allerlei activiteiten, waaron der een demonstratie om 15.30 uur. Dubbelconcert in het Diekhuus Middelharnis MIDDELHARNIS - Popstichting Jail- house houdt op zaterdag 12 mei een dubbelconcert in de foyer van het Diekhuus in Middelharnis. De bands Mindscan (met gitarist Jo- han Saarloos uit Goeree-Overflak- kee) en Deliberate Jeopardization vertonen er hun kunsten. Beide bands laten gitaren en drums ho ren. Het dubbelconcert begint om 21.30 uur. De zaal is om 20.30 open. Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl OP OP! Marktmeester Jaap Dieleman wordt geïnterviewd op de markt in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 123