Schimmel maakt huurder wanhopig Zeeland Dierenhulpauto kan de weg op Fracties zijn verbaasd over plannen voor reformatorisch vakantiepark bij Yerseke Eerste woningen Rollandthof zijn eind deze maand al klaar Geen flitspalen op kaaienroute 30 Zaterdag 5 mei 2007 PZCS Vrijwilligers Wil Stolk en Eddy Boskamp van Dierenhulp Schouwen-Duive- land met asielhond Taran bij het nieuwe busje. foto Marijke Folkertsma Bus van stichting Dierenhulp is van alle gemakken voorzien. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het nieuwe busje van de stichting Dierenhulp in Zierik zee is inzetbaar. De stichting kocht de tweedehands bestelbus in fe bruari en richtte hem de afgelo pen maanden in als hulpverle ningsvoertuig, compleet met oran je zwaailichten. Het werk is nu klaar, de bus kan de weg op. „Helemaal af is ie nog niet", ver telt bestuurslid Wil Stolk van stich ting Dierenhulp. „Langs de dak rand is de belettering nog niet in orde. Maar alle voorzieningen zit ten erin: een brancard, draag- kooien en vangstokken. De auto is van binnen bekleed met tres pa-platen, zodat hij na elke inzet goed is schoon te maken." Busje en inrichting hebben 6200 euro gekost. Het geld is verdiend met de opbrengst van tweede handswinkel De Uitdragerij aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee. Ook enkele lokale bedrijven heb ben meebetaald aan het busje. De stichting noemt de bus geen die renambulance, want die rijdt al op Stichting Dierenhulp Schou- wen-Duiveland kon de nieuwe bus kopen met de opbrengsten van de verkoop van tweede hands spullen in de Uitdragerij. Leefbaar Reimerswaal en CU stellen vragen over project Yerseke. door Luc Oggel KRUININGEN - De fracties Leefbaar Reimerswaal en Christenunie in de gemeenteraad van Reimerswaal willen van het college van burge meester en wethouders ophelde ring over plannen voor een refor matorisch vakantiepark bij Yerse ke. Beide partijen willen met na me weten waarom de raad niet is geïnformeerd over het project van Casa Familia BV in Rijswijk. Wet houder J. Sinke vindt de ophef voorbarig. Schouwen-Duiveland. Zij spreekt daarom liever van een dierenhulp auto. De bus wordt niet alleen ge bruikt voor het vervoer van gevon den of gewonde dieren, maar kan ook worden ingezet voor het ver voer van huisdieren naar dieren arts, pension of crematorium. De Stichting Dierenhulp Schou wen-Duiveland werd vorig jaar op gericht. Al snel kwamen de initia tiefnemers erachter dat het lastig is om gewonde dieren te vervoe ren in een personenauto. Vrijwil ligsters Ria Engelen en Wil Stolk kwamen met het idee met de ver koop van tweede handsgoederen geld in te zamelen voor een busje. Toen de exploitanten van eetcafé Papa Joe er plotseling de brui aan gaven, kwam een deel van het voormalige hotel Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierik zee vrij. Het is eigendom van pro jectontwikkelaar Faasse in Kam perland en staat op de nominatie voor sloop. Engelen en Stolk bena derden de projectontwikkelaar met het verzoek tijdelijk een win kel te mogen drijven in het pand. Faasse had geen bezwaar, want hij zag zich met de inwonende stich ting Dierenhulp verzekerd van be scherming tegen krakers. De Uitdragerij loopt goed, zeker nu het toeristenseizoen op gang komt. De opbrengst van dit jaar wil de stichting gebruiken voor het lenigen van de nood van zwerf dieren. De eenmansfractie van de Christenunie heeft een waslijst aan vragen voor het college. A. Ju- melet schrijft dat hem bij het le zen van de website van Casa Fami lia een 'zeer onaangenaam gevoel' bekruipt. Hij wil dan ook weten wat er allemaal al 'beklonken' is. Dat er volgens de website van de initiatiefnemers al medio 2008 ge bouwd gaat worden, verontrust hem. Ook stelt Jumelet dat het plan, onder meer vanwege de Twee Reimerswaalse fracties vin- den dat het college de raad beter had moeten informeren over plannen voor een reformatorisch vakantiepark bij Yerseke. Zeeuwland belooft overleg met bewoner Burgh-Haamstede. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Terwijl aan de voorkant van zijn huis mannen in witte pakken asbest verwijde ren, wijst Fred Hofman aan de an dere kant op de onderkant van het dak, dat deels het terras overkapt. „Kijk nou, helemaal rot. Weet je wat de woningbouwvereniging er mee gaat doen? Ze laten er alleen gipsplaten overheen timmeren. Dat geloof je toch niet?" Hofman woont in een klein huur huis aan het Haeskenshof in Burgh- Haamstede. Zijn woning is er één in een rijtje van zes. Als pro jectontwikkelaar weet hij waar over hij praat. Maar ook iemand die geen verstand heeft van de technische staat van huizen ziet al snel dat het wooncomfort in zijn stulpje niet groot is. door Martijn de Koning zierikzee - De eerste bewoners van het nieuwe wijkje Rollandthof in Zierikzee kunnen al eind deze maand hun nieuwe huis in. Vóór de bouwvakantie zijn alle eigena ren onder de pannen. Dat is bijna twee maanden eerder dan de plan ning die begin dit jaar werd aange houden. „Het weer was in de wintermaan den erg goed", geeft aannemer Hans Boogert als verklaring. „Ver der sloten de werkzaamheden pri ma op elkaar aan." De nieuwe bewoners van de veer tien laagbouwwoningen zijn over een paar weken als eerste aan de beurt. Daarna volgen de 29 eigena ren van het grootste appartemen tencomplex. In juli worden de laat ste zes appartementen opgeleverd. Overigens geldt op en rond het Rollandthof straks éénrichtingsver keer. Het hofje zelf is alleen in te grootschaligheid, in strijd is met het raadsprogramma. Wethouder Sinke spreekt van een 'storm in een glas water'. „Om dat het om een principe-verzoek van Casa Familia ging, hebben wij geen aanleiding gezien om dat voor te leggen aan de raad. Princi pe-verzoeken krijgen we hier we kelijks, we wilden eerst wachten tot er wat meer zekerheid zou zijn." Sinke benadrukt dat de plannen zich pas in het beginsta dium bevinden. „Dat Jumelet ver baasd is over die website snap ik wel, maar wat daarop staat is niet onze verantwoordelijkheid. Wij zijn nog lang niet zover, er moet nog van alles gebeuren. Ik betwij Naast de problemen met het dak zitten het plafond van de badka mer, de muur van de slaapkamer en de binnenkant van de keuken kastjes onder de schimmel. Verder is het vloerzeil in de woonkamer flink geribbeld door het vocht, net als het oppervlak van het aan recht. „En het tocht ook nog eens heel erg", voegt Hofman toe. „De energiekosten zijn in anderhalf jaar verdubbeld. Ik woon in een krot." Hij hoopte dat de renovatie door woningbouwvereniging Zeeuwland er iets aan zou verande ren. Maar het lijkt te blijven bij het verwijderen van asbest en het plaatsen van nieuwe dakplaten. „Ik heb het tal van keren opge knapt, maar ik blijf aan de gang. Zeeuwland repareert wel eens Het huis van Fred Hofman uit Burgh-Haamstede verkeert in slechte staat. Woningbouwvereni ging Zeeuwland blijft volgens hem ernstig in gebreke. Eén kant op in Zierikzee rijden vanaf de Grachtweg. Ook op het gedeelte Scheepstimmer- dijk tussen Rollandthof en Gracht- weg mag het verkeer maar één kant op: richting de Noordhaven poort. Datzelfde geldt voor de rest fel ook of het waar te maken is wat Casa Familia allemaal wil." Wat betreft de grootschaligheid voert Sinke aan dat momenteel ge werkt wordt aan een toekomstvi sie voor Yerseke, waar bijvoor beeld ook de oesterputten in zijn opgenomen. „Dit plan zou ook een bouwsteen kunnen zijn." Vol gens de wethouder krijgt de raad vóór de zomervakantie informatie over de plannen door middel van een presentatie van Casa Familia. Als het aan de initiatiefnemers ligt, komt er ten noordwesten van Yerseke een vakantiepark met 175 4- tot 12-persoons koophuisjes, uit sluitend bedoeld voor mensen van reformatorische huize. wat, maar dat is lang niet genoeg. Een maand later is het weer zo. En niet alleen bij mij, ook bij buurtge noten." Dat laatste is niet waar, reageert Zeeuwland-directeur Toine de Ceuster. „We kennen de proble men van meneer Hofman. Het gaat daarbij specifiek om zijn wo ning. Van de bewoners om hem heen krijgen we nooit klachten." De vraag is dan waarom Zeeuw land Hofman met zijn problemen laat zitten. „We zijn bezig uit te zoeken of die een bouwtechnische oorzaak hebben", legt De Ceuster uit. „Het zou ook kunnen dat ze ontstaan door de manier waarop meneer zijn huis bewoont." Hofman kan zijn oren bijna niet geloven. „Alsof hier grote party's worden georganiseerd of tien kin deren wonen." De Ceuster beloofde gisteren dat Zeeuwland zo snel mogelijk con tact met Hofman opneemt om over zijn problemen te praten. PZC Rolant Quist van de Scheepstimmerdijk, maar dan de andere kant op. Dat laatste is nu ook al het geval. Wie vanaf de Grachtweg naar de Scheepstim merdijk wil, moet straks dus via het Rollandthof. middelburg - Op de kaaienroute in Middelburg worden geen extra maatregelen genomen om hardrij den tegen te gaan. Dat schrijft wet houder F. Streng (WD) in een brief aan de bewoners. De gemeente heeft onderzocht of er stelselmatig te hard gereden wordt op de kaaien. Dat blijkt niet zo te zijn. Er zijn wel hardrijders, maar zij vormen een klein percen tage van het totaal. De gemeente is niet van plan maat regelen te nemen die automobilis ten afremmen, omdat die ook de doorstroming zouden belemme ren. Bewoners hadden gevraagd om flitspalen, maar die worden al leen neergezet op plaatsen waar veel ongelukken gebeuren doordat mensen te hard rijden. De gemeente wil eenrichtings- j verkeer instellen in een aantal j straten rond Rollandthof Appartementencomplex Rollandthof Scheepstimmerdijk Parkeerplaats J Haven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 122