Winkels soms illegaal open PZCI29 Jackpot 8,3 miljoen ongeluk op kruising Zaamslag 42 SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Schouwen-Duiveland herdenkt oorlogsslachtoffers Nieuw Drie mensen raken gewond bij Ze nemen zelfs hele bouwkranen weg Tip? redzzee@pzc.nl Libelle doet het weer goed in Zeeland Zaterdag 5 mei 2007 RENESSE - Klokslag acht uur hoorde je gisteravond bij het ver- zetsmonument aan de Oude Moolweg in Renesse alleen het ruisen van de wind. Bij laaghangende zon herdachten enkele honderden mensen de oorlogsslachtoffers die sinds het uitbre ken van de Tweede Wereldoorlog zijn gevallen. Het gemeente bestuur, leerlingen van basisschool 't Staepel'of, leden van het Voormalig Verzet en de Vomi (Vereniging Oud-Militairen Indië- gangers) legden kransen. Onder begeleiding van muziekvereni ging Luctor et Emergo werd het Wilhelmus gezongen. Daarna legden de aanwezigen witte anjers op de graven van 'de tien van Renesse'. Ook in Zierikzee en Bruinisse werden oorlogs slachtoffers herdacht. foto Dirk-Jan Gjeltema Openen winkels op zondag buiten seizoen is historisch gegroeid. door Melita Lanting zierikzee - Winkeliers in de West hoek blijken al jaren onbewust de deuren illegaal op zondag te ope nen. Onlangs werd bij toeval ont dekt dat dit volgens de gemeentelij ke verordening niet mag. Volgens de verordening mogen de zaken in toeristenkernen tussen 1 april en 1 november op zondag open en daarbuiten niet. Maar in de praktijk zijn veel win kels ook buiten de aangewezen maanden open tijdens drukke weekeinden zoals in de krokusva kantie of met kerst. Tot nu toe kraaide daar geen haan naar. Nooit heeft de gemeente ingegrepen en veel ondernemers verkeerden dan ook in de veronderstelling dat dit gewoon mocht. Wethouder Verseput is inmiddels aan de slag gegaan om een nieuwe regeling te maken zodat de histo risch gegroeide situatie opgelost kan worden. De kwestie is aan het licht geko men toen een ondernemer vorig jaar officieel toestemming vroeg om op de zondag voor kerst open te kunnen gaan. De toestemming werd geweigerd op grond van de verordening en vervolgens is het balletje gaan rollen. De Verenigde Ondernemers Vere nigingen (VOV) op het eiland is daarop naar wethouder Verseput gegaan om te pleiten voor toepas sing van de twaalfdagen-regeling. Het college is volgens deze rege ling bevoegd twaalf zondagen aan te wijzen waarop de winkels wel open mogen zijn. Dat is als het aan de VOV ligt vol doende. „De VOV-leden hebben geen behoefte aan iedere zondag open", zegt W. van den Akker na mens de VOV. In de nieuwe regeling die er aan NRj Winkels in toeristencentra zijn buiten het zomerseizoen vaak open tijdens drukke weekeinden. Onlangs bleek dat dit volgens de verordening verboden is. zaamslag - Drie mensen zijn gis termiddag rond half drie gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Zaamslag. Het ongeluk gebeurde op de kruising Terneuzensestraat (N6i)/ Drieweg. Een 44-jarige vrouw uit Terneu- zen stond links voorgesorteerd om de Drieweg in te slaan toen een achteropkomende 83-jarige auto mobilist uit dezelfde gemeente achterop haar auto botste. De zit te komen, wordt meegewogen dat de gemeente inzet op seizoens verlenging en dat er daardoor in de toeristencentra vaker behoefte is aan het openen van de winkels op zondagen om de toeristen van dienst te zijn. Maar ook - legt Verseput uit - wordt rekening gehouden met de gevoelens die op het eiland heer sen over de zondagsrust. In sommige kernen hechten bewo ners zeer aan de zondagsrust. Verseput geeft aan dat hij binnen kort met een nieuw voorstel voor de sluitingstijden naar het college gaat. Welke kant dit voorstel op gaat wil hij niet zeggen. „Ik wil eerst de discussie in het col lege afwachten", aldus Verseput. 44-jarige vrouw schoot daardoor de linkerrijstrook op en kwam in botsing met een tegemoetkomen de auto, bestuurd door een vrouw uit Hulst (leeftijd onbekend). Drie mensen, onder wie een 79-jarige passagiere van de 83-jarige man, zijn met verwondingen naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Door het ongeluk moesten de N61 en de Drieweg lange tijd worden afgesloten voor het verkeer. Fietsenkijkuurtje in politiebureau Zierikzee zierikzee - Mensen die hun fiets kwijt zijn, kunnen vanochtend tus sen 10.00 en 11.00 uur terecht op het politiebureau in Zierikzee. De politie verzoekt mensen die een aangifteformulier hebben om dit mee te nemen. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Vier maanden zat de Hulsterse thuis, vier maanden lang was de krant van ondergeschikt belang. De geboorte van de kleine is ech ter alweer dik drie maanden gele den, dus moest ze deze week voor het eerst weer aan de bak. De overgang van haar krant naar tabloidformaat had ze al leen nog maar van de zijlijn mee gemaakt, dus voelde haar eerste werkdag een beetje als een nieu we start. Dat gevoel werd nog eens versterkt door het feit dat dochterlief net voor het eerst naar het kinderdagverblijf was gebracht. En om op deze speciale dag ook uiterlijk goed voorde dag te komen, had ze zich ook nog maar wat nieuwe kleding ca deau gedaan. Constateerde haar collega, toen ze haar arm optil de. „Haha, bij dat kinderdagver blijf weten ze nu in elk geval dat je blouse voor 19,90 te koop is bij Hennes en Mauritz!" u heeft nog maar 5 dagen om een Staatslot te kopen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121