Kloetinge voelt de spanning Promotieduels Arnemuiden Europa's grootste keus in shutters Clinic Bartels en Van Lieren 52 Zaterdag 5 mei 2007 pzc W Huygens nadert record Jan Huygens heeft nog één doelpunt nodig om het record van David Destorme uit het sei zoen 2004/2005 te evenaren. p- Huygens staat momenteel op 17 doelpunten, terwijl Destor me twee seizoenen geleden op 18 doelpunten uitkwam. Geen enkele Hoek-speler heeft op het hoogste amateurniveau meer doelpunten dan Destor me gemaakt. Rieno van Oost kwam twee jaar op rij tot 17. SSV'65 in de wacht De laatste competitiezege van SSV'65 was op 25 maart 2006. Toen won de Goese club in de eerste klasse bij Groote Lindt. Voor trainer Marco Groeneveld is dat nóg langer geleden. Met zijn vorige club Breskens boek te hij in februari 2006 de laat ste zege. Het Goese zaterdagvoetbal is helemaal in mineur. SSV'65 en de zaterdagtak van w Goes hebben dit seizoen in 50 duels nog niet gewonnen. Kole maakte 100e De 1-1 vorige week van Niels Kole tegen Ajax betekende het 100e doelpunt dit seizoen van een Zeeuwse hoofdklasser. Kloetinge maakte er daarvan 26, Hoek 55 en SSV'65 19. Kloetinge is al vijf duels op rij zonder zege. De strijd om de titel van club topscorer ligt nog open. Daan Esser en Regilio Pinas hebben vijf keer gescoord, Bésar Xhox- haj en John Schot vier keer. Daan Esser was vorig seizoen topscorer met zeven goals. Ben Verwest keert terug bij Zierikzee zierikzee - Het hing al een tijdje in de lucht, maar nu is het defini tief Ben Verwest keert volgend sei zoen terug naar voetbalclub Zierik zee. Hij had contacten met enkele andere clubs, maar keert na twee seizoenen terug bij de club die hij verliet voor hoofdklasser Kloetin ge. Bij de Bevelandse club speelde hij tot nu toe 34 duels in de hoofd macht. Daarin scoorde hij één keer. Dat was eerder dit seizoen in - blessuretijd tegen Geinoord (1-1). Hoofdklasser is bij winst op Nunspeet nagenoeg veilig. door Jan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch zocht gisteren naar afleiding en vond die in de keuken. De oefen- meester van Kloetinge was gister middag in de aanloop naar de cru ciale wedstrijd met Nunspeet druk met schroevendraaier en hamer. „Komt wel goed uit, anders ga je toch maar lopen piekeren", zei de trainer. Bij Kloetinge is de druk na enkele mindere resultaten toegenomen. De ploeg heeft nog twee wedstrij den voor de boeg en moet min stens nog één keer winnen om ze ker te zijn van een nieuw seizoen op het hoogste niveau in het ama teurvoetbal. „Het zijn spannende weekjes", weet Hiensch, „aan de andere kant is dat ook de bedoe ling van sport. Als het nergens om gaat, is het ook niet goed." Kloetinge krijgt vandaag in eigen huis de kans om het karwei in de hoofdklasse B af te maken. Winst op Nunspeet is dan wel een voor waarde. Een andere voorwaarde is dat de andere concurrenten (WOG, Geinoord en Huizen) punten laten liggen. „Het kan zijn dat er volgende week ook nog op aankomt", beseft Hiensch. Kloetin ge moet op de slotdag op bezoek bij Huizen. Hiensch: „Ons ideaal was om een stabiele hoofdklasser te worden. Als we dat hadden willen realise ren, hadden we zes a zeven pun ten meer moeten hebben. We heb ben het enigszins laten liggen te gen Bennekom (uit) en Ajax (thuis). Als we daar de punten had den gepakt, waren we al safe ge weest. Nu zijn we eigenlijk aan een zelfde seizoen als vorig jaar be zig. We zitten een heel seizoen rond die tiende plaats. Dat is ons niveau. We willen wel meer bij Kloetinge, maar we moeten ook realistisch blijven." De Bevelandse hoofdklasser moet Kloetinge moet vandaag in de thuiswedstrijd tegen Nunspeet het hoofdklasserschap zien veilig te stellen. Winst is dan wel een voorwaarde. het vandaag in de thuiswedstrijd stellen zonder spits Bésar Xhoxhaj en verdediger Erwin van der Woerdt. Beiden zijn geschorst Ver der kampen Joffrey Geldof, Benja min Verwest en Joël Manusama met blessures. De laatste is wel in zetbaar, maar kan geen gehele wed strijd spelen. Hiensch piekerde de afgelopen week vooral over de invulling van de positie van verdediger Erwin van der Woerdt. „Ook al, omdat Nunspeet nogal wat fysieke kracht heeft", stelt de oefen meester. „We hebben vaker problemen met dat soort ploegen. We zullen ze zo ver mogelijk van onze goal moeten zien af te hou den. We zullen voorin veel druk moeten geven." Voetbalvereniging Arnemuiden en de nacompetitie vormen geen gelukkige combinatie. De club waagt vanaf zaterdag (tegen Sliedrecht) zijn achtste poging via de nacompetitie te promoveren. De voorgaande zeven keren mislukte dat. Resultaten nacompetitieduels 3 Gespeeld 21 1 Winst 6 1 Gelijkspel 7 Verlies 8 Doelsaldo 23-30 PZC Rolant Quist bron: Rudy Boogert Uitgevoerd in Hout, Aluminium of Polywood, (mileuvriendelijke op hout lijkende kunst-vezel). Gepatenteerd geïntegreerd kantelsysteem. Elec- trisch kantelen met afstandsbediening mogelijk. St Ie Shutters- Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl Laban Schelde Rijnweg 6 4691 RW Tholen tel.: 0166-60 28 23 tholen@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl DOMBURG - Tineke Bartels en Leu- nus van Lieren verzorgen donder dag ïo mei een educatieve bijeen komst tijdens het paardensporteve nement Horses by the Sea in Dom burg. Het thema is bewuster paard rijden. Beide topinstructeurs zullen een korte presentatie houden, waarna de deelnemende ruiters hun pro blemen kunnen voorleggen. Voor de educatieve bijeenkomst (19.00 tot 22.00 uur) konden de ruiters zich tevoren inschrijven. Binnen de kortste keren was de clinic vol geboekt. Wel kunnen toeschou wers zich nog aanmelden via de website van de organisatie (www.horsesbythesea.nl). Horses by the Sea wordt van 10 tot en met 13 mei gehouden. SQUASH Riccione (Ita). EK teams. Mannen, halve finale: Nederland-Frank rijk 2-2. (Anjema-Lavigne 10-8 9-2 9-1, Buit-Arcucci 7-9 4-9 2-9, Bennett-Balbo 9-5 9-3 9-3, Weenink-Tenant 3-9 5-9 0-9). Nederland naar finale door zege kopman Anjema. TENNIS Koudekerke. De Zwaan Makelaars Open jeugdtoernooi. jongensenkelspel, t/m 17 jaar: M. van lersel-M. van der Eijk 6-1 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 17 jaar: A. Flohil-E. Reinders 6-1 6-0, M. Bliek-D. Wentzel 6-0 6-0, A. Flohil-H. Hilgers 6-2 6-4, M. Bliek-A. Flohil 6-0 6-0. Jongens dubbelspel, t/m 12 jaar: J. Patist/J. de Wolf-D. van Kempen/L. Martens 6-1 6-3, D. van Kempen/L. Martens-B. de Reus/J. Harinck 4-6 6-3 6-4. T/m 14 jaar: R. Braam/E. Sprinkhuizen-T. Mesu/J. Koppe- jan 6-1 6-0. T/m 17 jaar: M. van lersel/L. de Jager-P. van Hoeve/T. van Hoeve 6-4 2-6 6-0. Koudekerke. De Zwaan Makelaars K5-jeugdtoernooi. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: M. van der Meer-D. van Kempen 6-1 6-3, T. Antheunisse-L. Mar tens 6-1 6-0, A. Tahmasebi-M. van der Meer 6-3 6-3. T/m 14 jaar: V. The-B. Ovaa 6-4 6-3, P. van Hoeve-E. Sprinkhui- zen 6-2 6-1, G. Boers-R. de Haas 6-1 6-3, J. Patist-R. Kaarsgaren 6-3 6-4, K. Kaarsga- ren-T. Steur 6-1 6-2, R. Braam-C. Schor pion 6-0 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: S. de Jager-M. van Garsel 6-0 6-0. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WIELRENNEN ZATERDAG 32e Ronde van Yerseke. 13.00 uur nieu welingen (40 km), 14.15 junioren (60 km), 15.45 elites beloften en amateurs A (80 km). ZONDAG Veerse Meertocht. Afstanden: 80 en 130 kilometer. Inschrijven tussen 9.00 en 11.00 uur in de Geertruidahoeve op de Stelleplas in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 114