Topprestatie Zeeuwse taekwondoka Service adviseur Personenwagens Werken bij Van Oeveren-Vervaet? w PZC Zaterdag 5 mei 2007 51 Middelburger Mano Don doet op EK vetrouwen op voor WK. door Kevin van Boxel MIDDELBURG - Hij kan het eigenlijk nog steeds niet goed bevatten. Al bijna een week lang leeft taekwon doka Mano Don in een roes. De vijftienjarige Middelburger zorgde vorig weekeinde bij het Eu ropees kampioenschap in het Slowaakse Poprad voor een enor me stunt door samen met zijn vier Nederlandse teamgenoten de titel bij het sparren in de wacht te slepen. Een bijzondere prestatie. „Het was 25 jaar geleden dat een Nederlands juniorenteam een Eu ropese titelstrijd wist te winnen." Taekwondo is een tamelijk jonge Koreaanse zelfverdedigingssport die voorkomt uit oude vechtspor ten als karate, aikido, kung fu en met name het Koreaanse taekyon. Een echt vrij gevecht waarbij de te genstander ook nog mag worden geraakt, is met taekwondo op vriendschappelijke basis onmoge lijk. Veel technieken zijn te gevaar lijk. Bij het sparren mag je dus maar alleen een beperkt aantal technieken gebruiken en is het raakvlak beperkt. Dat Mano Don al vroeg met taek wondo in aanraking kwam, mag geen verrassing heten. Zijn club, Taekwondo Middelburg, wordt al geruime tijd bestuurd door oom en coach Nanne Boonstra. Ook zijn moeder beoefende de sport. „Ik ben begonnen toen ik vijfjaar oud was. Het was eigenlijk de nor maalste zaak van de wereld. Het zit echt in de familie." Behalve bij de Middelburgse club, traint Don ook één keer per maand bij sportschool Koguryo in Krimpen aan de Lek. „Het niveau daar is hoger. Ik train met veel er varen taekwondoka's. Hier in Mid delburg doen er ook beginners mee. Dat maakt de trainingen een stuk algemener." De 'vechtersbaas' roemt ook de be geleiding in Zuid-Holland. „Mijn trainer daar, Chiel Rombout, is vijf jaar bondscoach geweest. Hij weet dus waar hij over praat." Naast zijn clubtrainingen wordt Don ook nog eens maandelijks ver wacht voor een oefensessie met de Nederlandse selectie. „Die trainin gen worden in heel Nederland ge houden. Ze worden verzorgd door verschillende trainers. Zij delen hun kennis en ervaring dan met ons. Je specialiseert je daar op een bepaald onderdeel en bereidt je voor op grote toernooien. Of al dat trainen me nooit gaat vervelen? Je leert elke keer weer wat nieuws. Er zijn altijd dingen die je nog kunt verbeteren. Ik merk dat ik nog steeds vooruit ga. Daar haal ik dan weer motivatie uit." De havo 3-leerling ontwikkelde zich in een razend tempo. Soms ook tot verbazing van zijn omge Taekwondoka Mano Don (15) toont het eremetaal dat hij samen met zijn Nederlandse teamgenoten wegkaapte op het EK. foto Lex de Meester ving. „Iedereen zag wel dat ik bleef groeien. Maar dat het zo hard ging, verbaasde zelfs mijn coach." De jongeling vocht zich door zijn goede prestaties in de kijker van de Nederlandse bondscoach. Die kon dan voor het EK ook niet om Mano Don heen. Het betekende voor de Middelburger zijn tweede deelname aan het toernooi. „Vorig jaar heb ik ook meegedaan. Toen was ik officieel nog niet eens een junior. Dat was dus puur om erva ring op te doen." Het Nederlandse juniorenteam taekwondo pakt voor het eerst in 25 jaar de Europse titel. In de finale rekenen zij in het Slowaak se Poprad af met Polen. Ook dit jaar reisde de taekwondo ka zonder al te grote verwachtin gen af naar het evenement. Zijn enige doel was om een paar lekke re partijen te draaien. Maar het liep allemaal anders dan verwacht. Na overwinningen tegen leeftijdge noten uit Hongarije, Slovenië en Kroatië bereikte Don samen met zijn Nederlandse ploeggenoten de finale bij het sparren. Daarin moest de ploeg aantreden tegen het onverslaanbaar geachte Polen. „In die ploeg zaten een paar Euro pese en wereldkampioenen. Wat een beren waren dat." De Zeeuwse taekwondoka vocht in de eindstrijd de eerste partij en slaagde er in een gelijkspel uit het vuur te slepen. Hij gaf zijn teamge noten hiermee zoveel zelfvertrou wen dat zij er vervolgens in slaag den de volgende drie partijen naar zich toe te trekken. De titel was hiermee een feit. „We konden on ze blijdschap niet op. Het was een geweldig gevoel om het Wilhel mus voor ons te horen spelen. In ieder geval een stuk beter dan elke keer het Poolse volkslied. Dat gaat ook vervelen." Veel tijd om te genieten van zijn succes heeft de Middelburger niet. Eind deze maand staat er nog een groot toernooi voor de deur. Dan wordt in Canada het WK gehou den. „Dan ga ik gewoon weer mijn ui terste best doen. Meer kan ik niet doen." Werken bij ons bedrijf betekent klaarstaan voor klanten en collega's in een veelzijdig bedrijf dat niet stil zit en waar ruimte is voor nieuwe ideeën en ambities. Overtuigd dat wij U zoeken? Overtuig ons en stuur uw sollicitatie met cv naar onze vestiging in Goes t.a.v. de heer R.VV. Boekholt. Voor onze vestiging Goes zoeken wij een Als aanspreekpunt voor onze Mercedes-Benz rijders perfecte service verlenen, oplossingsgericht werken, heldere afspraken maken en deze nakomen en het proces administratief afhandelen, daar draait het om. U weet hoe u met kwaliteitsproducten omgaat en vindt het logisch dat de klant daarbij centraal staat. Het is een zelfstandige, veelzijdige functie die kennis van techniek, flexibiliteit en doorzettingsvermogen van u vraagt. U kunt rekenen op een informele werksfeer en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Goes - Albert Plesmanweg 2 - Tel. 0113 - 21 27 30 Terneuzen - Productiestraat 4 - Tel. 0115 - 62 04 00 www.VanOeveren-Vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 113