Koeman schept maandag duidelijkheid Feyenoord-trainer zoekt de voetballende oplossing Gekte rond boksduel in Las Vegas 48 49 Eversdijk slaat dubbelslag in Tirreno Adriatico Bokster Schouten (29) vecht tegen lymfeklierkanker PSV-trainer denkt in Portugal na over toekomst in Eindhoven. doorjochem Lippmann EINDHOVEN - Ronald Koeman en de clubleiding van PSV geven pas maandag duidelijkheid over de toe komst van de trainer bij de lands kampioen. Dat heeft de oefenmees- ter gistermiddag na een lang ge sprek met voorzitter Frits Schuite- rna en leden van de Raad van Commissarissen van de club uit Eindhoven bekendgemaakt. Koeman wilde niet zeggen of hij of de directie van PSV om bedenk tijd heeft gevraagd. „Daar ga ik niet op in. Ik ga nu twee dagen naar mijn huis in Portugal. Maan dag zullen de club en ik wel met een verklaring komen. Daar wil ik het nu bij laten", stelde de trainer. Voorzitter Frits Schuitema van PSV wilde helemaal niet reageren. „Hij gaat natuurlijk niet met jour nalisten over de inhoud van het ge sprek praten", vertelde een woord voerder van PSV. „Beide partijen hebben uitvoerig gesproken. Ze te lefoneren mogelijk in het weekein de nog met elkaar. Ik verwacht pas maandagmiddag meer duidelijk heid. Dan komt Ronald namelijk pas terug uit Portugal. Hij is maan dag dus niet bij de ochtendtrai ning." Koeman ontbrak ook gisteren op de training van PSV. De oefen- meester wilde duidelijkheid over zijn toekomst. De coach staat welis waar nog tot de zomer van 2008 bij PSV onder contract, maar voor zitter Schuitema liet vorige week in de aanloop naar de slotwed strijd van de reguliere competitie tegen Vitesse in het midden of Koeman volgend seizoen nog voor de spelersgroep staat. De preses was zwaar teleurgesteld over de resultaten van PSV na de winterstop. Schuitema uitte zijn twijfels over Koeman op het mo ment dat AZ de grootste kandi daat voor de landstitel was. Met dank aan een misstap van de club uit Alkmaar bij Excelsior (3-2) mocht PSV zich na het slotduel met Vitesse alsnog tot kampioen laten kronen. Schuitema wilde echter ook na de geslaagde titelrace niet bevestigen of Koeman volgend seizoen nog werkzaam bij PSV is. LAS VEGAS - In het gokparadijs Las Vegas maakt iedereen zich op voor het titanengevecht in de boksring tussen Oscar de la Hoya en Floyd Mayweather. Het duel van van avond tussen de Golden Boy en de Pretty Boy van het Amerikaan se boksen breekt alle records, voor al in financieel opzicht. Alleen al de recette in het stijf uit verkochte MGM Grand Hotel (16.500 toeschouwers) bedraagt ruim 19 miljoen dollar (13 miljoen euro). Dat is 2 miljoen dollar meer dan het oude recordbedrag uit 1999 bij het titelgevecht tussen Lennox Lewis en Evander Holy- field in het zwaargewicht. Op de zwarte markt en op internet wer den deze week zelfs tickets voor ruim 10.000 euro aangeboden en verkocht. De organisatie verwacht dat ongeveer 50.000 mensen het duel op de betaaltelevisie zullen volgen. Zij moeten daarvoor het lieve sommetje van 55 dollar (38 euro) uittrekken. De totale omzet van de tweekamp in Las Vegas be draagt ongeveer 100 miljoen dollar (70 miljoen euro). De tv-rechten zijn aan 176 landen verkocht. Zelden zal een trainer die voortijdig vertrok harmo nieuzer de Kuip zijn uitge wandeld dan Erwin Koeman. Omgeven door de mediawil- demis wist de trainer weer eens geheel zichzelf te blijven; ongrijpbaar achter de glimlach na weer een cynische con statering: „Misschien ben ik wel een toptrainer, want we hebben tot het laatst om de vijfde plek ge speeld." Hetzelfde colbert als twee jaar gele den in zijn eerste Feyenoordda- gen; blauw, op een gebleekte spij kerbroek. En 's avonds, zo kondig de hij aan, zou hij als altijd op don derdag bij zijn amateurvereniging gaan trainen. De menselijke maat. Erwin Koeman: nooit gek, nooit anders. Wat Koeman tijdens zijn innerlij ke beraadslagingen deed, was het loslaten van de voetballogica op zijn eigen positie. Een Koeman heeft het daar niet moeilijk mee, die is daar mee opgegroeid. Hij en broer Ronald kennen de voetbal wetten op hun duimpje, werden van kinds af aan grootgebracht in een wereld waar eerst vader Koe man en later zijzelf uit de ruif van dat voetbal aten. De Koemannen zochten altijd een voetballende op lossing. En dus wist Erwin Koeman toen hij zondagavond even rustig bij zijn Emmy zat, dat het op was. Dat hij niet méér in huis had dan hij de spelersgroep al had gegeven. ANALYSE door Hans Leber en Barry van der Hooft „Het houdt een keer op", zei hij donderdag, refererend aan de week vóór de dramatisch verlopen wedstrijd tegen Heerenveen, toen hij het uiterste deed om zijn ploeg goed te laten spelen. Een grote ne derlaag (5-1) volgde. Een spelersgroep die een jaar lang zó veel met een trainer meemaak te, kan niet nóg een jaar door hem op scherp worden gezet. Al Koe mans registers waren al eens open geweest, het had niet gewerkt en zou dat bij een volgende keer ze ker niet meer doen. Ook dat is voetballogica. Dat over twee maanden, na de zo merstop, dezelfde spelersgroep op Koeman zou staan te wachten, stond vast. Misschien met een aan koopje of wat, maar dan nog: de groep zou voor negentig procent dezelfde zijn. In de relatie trai ner-spelers is in één jaar alles opge bruikt, klaar. De middenvelder die in zijn jeugd getalenteerd, technisch en volwas sen de lijnen uitzette, en later de messen sleep om toch ook vooral een ander niet te laten voetballen en zo Europees kampioen met Oranje werd, dié trainer had eigen lijk na Heracles (4-1-verlies) zijn laatste troef gebruikt: dreigen met opstappen. Ook dat hielp niet, dus nu doet hij het echt. In de weten schap dat een vrijwillig vertrek minder geld oplevert, maar dat zal Koeman een biet zijn. Opnieuw: de menselijke maat. Het vertrek vóór de play-offs zou gemakkelijk als weglopen kunnen worden uitgelegd. Maar Koeman denkt zo niet. Die denkt Feye- noord nog een kans, een impuls te geven om de play-offs voor een Uefa Cupplaats goed te doorlopen. Na alle complimenten die hij van de spelers en de clubleiding kreeg over zijn trainerschap, zijn instel ling en zijn crisismanagement, zal hij ooit wel weer opduiken bij een club. Ajax en PSV liggen niet voor de hand. Een subtopper als Feye- noord, maar dan in de provincie, zónder de druk en opsmuk van een topclub, zou hem perfect pas sen. Oscar De La Hoya blikt in het MGM Grand vooruit op zijn titelgevecht tegen Floyd Mayweather. Beide boksers weten dat de hele wereld vanavond zal toe kijken. foto Jae C. Hong/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 109