todder en muggen um gaat over weer en getij en gids langs de Lichaam duikster gevonden SPECTACULAIRE VOORJAARSOPRUIMING j_ j Met fiets, boot O O Oosterschelde KORTINGEN TOT 70% OP ONZE HELE VOORRAAD MEUBELEN DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Opblaasbare boten in Marina Port Zélande pzc Zaterdag 5 mei 2007 43 Het Hydro Meteo Centrum van Rijkswaterstaat Zeeland bestaat een kwart eeuw. Aanleiding voor de vestiging van het HMC was de bouw van de storm vloedkering in de Oosterschelde. Bouwers kregen de behoefte aan nauwkeurige en meerdaagse informatie over weersvoorspellingen, golfslag, water stand, stroming en zoutgehalte van water en wind. foto Marijke Folkertsma teel ook de weidevogels het moeilijk. „De plassen waar ze voedsel voor hun kuikens zoe ken, zoals het Platte van Walche ren en de Yerseke en Kapelse Moer, liggen bijna droog. Patrij zen, fazanten en eenden daaren tegen, die graag warmte hebben, brengen nu juist meer kuikens dan normaal groot. Hun voedsel bestaat uit onkruidzaden. Voor een deel zijn die door de droog te niet ontkiemd, maar er zijn ook onkruiden die veel vroeger opgekomen zijn, zoals de paardebloe men. Twee weken eerder dan anders zijn die nu uitgebloeid en de zaden, die heel veel vogels eten, komen nu massaal beschikbaar. De natuur is flexibel en altijd sterker dan je denkt." Toch heeft Jacobusse nog een waarschuwing: „Gisteren was ik in de duinen en daar zijn hele stuk ken al bruin. Dat verwacht je in de tweede helft van juli, maar niet nu. Daar moeten we ons nu zorgen over maken: brandgevaar, in onze dui nen." Koopzondag 6 mei geopend Herenstraat 9 Segeersstraat 8 Kaai 53 MIDDELBURG VEERE www.depagterantiekeninterieur.nl Hulp van marine bij zoektocht levert resultaat op. scharendijke - Het lichaam van de sinds dinsdag vermiste duikster uit Dendermonde is gisteravond geborgen. De Koninklijke Marine had eerder op een dag een nauwkeurige scan van een deel van het Grevelingen- meer gemaakt. Duikers troffen het lichaam van de duikster vervol gens aan. Het lichaam werd gevonden in na genoeg hetzelfde gebied als waar het slachtoffer ook te water was ge gaan, op een diepte van ongeveer twintig meter. De dertigjarige vrouw uit het Bel gische Dendermonde werd sinds 1 mei vermist. Na een duik op het Grevelingenmeer kwam zij niet meer naar het wateroppervlak. Sinds dinsdag zochten diverse hulpverleningsinstanties onder coördinatie van de Waterpolitie van het Korps landelijke politie- diensten naar de duikster, met heli kopters, sonar- en dregapparatuur en duikers. Nadat donderdag de civiele midde len waren uitgeput, werd de hulp ingeroepen van de Koninklijke Ma rine. ouddorp - Liefhebbers van op blaasboten en buitenboordmoto ren kunnen hun hart ophalen tij dens de Dutch Inflatable Boat Show in Marina Port Zélande. Zo'n 6o nieuwe en tal van gebruik te boten zijn te zien van vrijdag li mei tot en met zondag 13 mei. De prijzen lopen uiteen van minder dan 700 euro tot boven de 50.000 euro. Bijzonder is de Williams Tur bojet; een boot met jetaandrijving. De show is op vrijdag, zaterdag en zondag open van 11.00 tot 17.00 uur. yerseke - IVN De Bevelanden (Vereniging voor Natuur- en mi lieueducatie) houdt van dinsdag 22 mei tot en met donderdag 24 mei natuurtochten langs de Oos terschelde. De reis begint dinsdag in Yerseke. Vanaf daar wordt gefietst en geva ren over Zuid-Beveland en Tho- len. Aanvang om 13.00 uur. Vanuit Zierikzee wordt woensdag de zuid kust van Schouwen-Duiveland ver kend. Per boot gaat de reis, langs de zeehonden, terug naar het start punt. Aanvang om 10.00 uur. De laatste dag wordt gefietst naar de inlaag Wanteskuup. Aansluitend staat er een bezoek aan de vismijn in Colijnsplaat op het programma. Aanvang om 09.00 uur. Aanmelden voor het driedaags ar rangement is verplicht. Meer infor matie via [VN De Bevelanden: 0113-301883 of ivn@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 105