Buitenland 95 Irak raakt af van tientallen miljarden dollars aan schulden Protestantse paramilitaire UVF in Noord-Ierland legt wapens neer üf KRAS.IML Navo steunt Esten in rel over monument Gewapende mannen ontvoeren Nederlander in Nigeria Bush uit lijst van honderd invloedrijksten Poort naar het ZWARTE WOUD Het TEUTOBURGERWALD De schitterende HARZ EIFEL MOEZEL waarom zou je verder zoeken TINGIETERIJ COMEFA Voor 'n echt apart moederdagkado Ritthemsestraat 108 Ritthem 0118-462716 moskou - Het politieke conflict tussen Estland en Rusland over het verwijderen van een Russisch oorlogsmonument in de Estse hoofdstad Tallinn breidt zich ver der uit. Gisteren sprak de Navo zijn steun uit voor Estland. De verdragsorga nisatie waarschuwde Rusland 'zich niet te mengen in binnen landse aangelegenheden van Est land' en riep de Russische regering op om 'onmiddellijk de bedreigin gen van Estse diplomaten te beëin digen'. De Russische minister van Buiten landse Zaken Sergej Lavrov heeft op zijn beurt zijn Estse ambtge noot Urmas Paet gewaarschuwd dat het verplaatsen van het monu ment uit het centrum van Talinn 'ernstige negatieve consequenties' kan hebben voor de verhouding tussen beide landen. Opmerkelijke ontmoetingen in kantlijn Irak-top. sharm ei-sheikh - Irak kan de ko mende jaren rekenen op een schuldverlichting van zo'n 30 mil jard dollar. Dat maakte VN-baas Ban Ki-moon gisteren bekend tij dens de [rak-top in Egypte. De schuldverlichting is onderdeel van een door de conferentie aangeno men vijfjarenplan voor Irak. De buitenlandse schuld van Irak, vooral opgebouwd tijdens het be wind van ex-president Saddam Hoessein, zou volgens schattingen meer dan 100 miljard dollar bedra gen. Veel schuldeisers vinden dat het olierijke Irak gewoon moet te rugbetalen. Saoedi-Arabië had ech ter al eerder laten weten bereid te zijn 80 procent van de uitstaande schuld van 25 miljard dollar te schrappen. Andere landen die aan de schuldsanering meewerken zijn onder meer China, Bulgarije en Griekenland. In de marge van de top vonden gis- Als onderdeel van een vijfjaren- plan voor Irak is dat land, met een buitenlandse schuld van zo'n 100 miljard dollar, een uitgebrei de schuldsanering toegezegd. teren enkele opmerkelijke ontmoe tingen plaats. Zo had de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Margaret Beckett volgens aanwezi ge journalisten een onderhoud met haar Iraanse collega Man- ouchehr Mottaki. Er was geen offi ciële bevestiging. Het onderhoud is opvallend ge zien de recente spanningen tussen Londen en Teheran over het Iraan se nucleaire programma en de cri sis rond de gijzeling van Brits mari nepersoneel. De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Condoleezza Rice had een ont moeting met haar Syrische collega Walid al Moualem. De Amerika nen beschouwen Syrië als een land dat terrorisme steunt. Groep zou voor dood honderden mensen verantwoordelijk zijn. belfast - De Noord-Ierse paramili taire groepering UVF - de protes tantse tegenhanger van het katho lieke Ierse Republikeinse leger IRA - heeft gisteren laten weten dat zij afgelopen nacht de wapens zou neerleggen. „Vanaf middernacht zal de Ulster Volunteer Force en het Rode Hand Commando een niet-militaire, burgerlijke rol spe len", verklaarde de loyalistische groepering. De mededeling komt enkele dagen voordat de protestantse DUP-par- tij van dominee Ian Paisley en de politieke tak van het IRA, Sinn Féin, samen een regering zullen vormen. De UVF kondigde veer tien jaar geleden al een staakt-het-vuren af Niettemin wordt de beweging verantwoorde lijk gehouden voor een aantal moorden die sindsdien zijn ge pleegd. Tijdens de gewapende strijd in Noord-Ierland zouden de paramili tairen enkele honderden mensen hebben gedood. lagos - In het zuiden van Nigeria is een Nederlander ontvoerd. Dat meldden diplomaten gisteren. Ge wapende mannen namen de man in de nacht van woensdag op don derdag mee uit een bar in een bui tenwijk van Warri, een stad in de olierijke Niger Delta van het West-Afrikaanse land. Een bron bij de olie-industrie zei dat het een werkloze oliewerker betreft. Het ministerie van Buitenlandse Zaken vernam van verschillende bronnen dat een Nederlander is ontvoerd, maar kan het bericht niet bevestigen. In het gebied worden geregeld bui tenlandse oliewerkers gekidnapt, maar momenteel lijkt nu lijkt er sprake te zijn van een golf Sinds dinsdag zijn 24 buitenlanders in deze regio ontvoerd. Daaronder zijn mensen uit de Filipijnen en Zuid-Korea. Het Groen College Goes feliciteert haar oud-leerling Miriam Gabriëlse, eigenaresse van bloemenatelier Esperance GR0EN "qllege GOES te Middelburg, met de behaalde eerste prijs bij de beroepenwedstrijd "bloembinden" van Skills-Masters 2007. Miriam neemt deel aan de World-Skills die dit najaar in Japan worden gehouden. Wij wensen ld k'll haar daarbij heel veel succes. COLLEGE washington - George Bush be hoort voor het Amerikaanse week blad Time niet meer tot de hon derd invloedrijkste personen ter wereld. Toen Time de jaarlijkse lijst gisteren op internet publiceer de, bleek de Amerikaanse presi dent er niet meer op te staan. Hij legde het af tegen 71 mannen en 29 vrouwen uit 27 landen. Dat hij werd gepasseerd door de Democraten Hillary Clinton en Barrack Obama valt nog te begrij pen nu de Democraten het Huis van Afgevaardigden controleren. Maar volgens Time zijn ook de Britse koningin en ex-schaker Gari Kasparov invloedrijker. Opnieuw haalde, na Ayaan Hirsi Ali in 2005, een Nederlander de lijst: etholoog Frans de Waal, auteur van onder meer het boek Chimpanseepolitiek over macht en seks bij mensapen, die sinds 1981 wetenschappelijk on derzoek doet in de VS. Margaret Beckett foto epa Pracht- ligging'- vanaf vanaf vanaf 2-/3-/4-/5-daagse autovakantie Duitsland 4-/5-daagse autovakantie Duitsland Scherp geprijsd- Luxe en voordelig genieten in een schitterende omgeving 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland Supercompleet naar deze prachtige streek! pzc Vrijdag 4 mei 2007 9 Tegen spectaculaire prijzen, naar super-de-luxe hotel! Ontdek de veelzijdigheid van deze prachtige streek! boek online of bel 0900 - 9697 -| Aankomstdata maandag en vrijdag van 11/5 t/m 26/10 U verblijft in het 4-sterren Mercure Schwaghof, inclusief ontbijt. Dit hotel ligt in het plaatsje Bad Salzuflen en beschikt over o.a. lift, ontbijtzaal, restaurant, diverse gezellige terrassen en Biergarten. Dit hotel ligt in een bosrijke omgeving. Vanuit het hotel kunt u schitterende fiets- en wandeltochten maken. Ontdek onbekend Duitsland! Niet ver van de landsgrens, dichtbij Osnabrück, ligt het Teutoburgerwald. Deze streek is heuvelachtig en biedt talloze bossen, oude stadjes en kuuroorden. Wat dacht u bijvoorbeeld van Lemgo, een historische stad die rijk is aan gerestaureerde huizen uit de 16e en 17e eeuw of Minden met talloze monu menten, zoals o.a. de Domkerk. Ook het fascinerende Safariland is een bezoek waard. Reisnummer AUTO 73.632, zie www.kras.nl/73632 Aankomstdata: maandag en vrijdag van 11/5 t/m 8/10 U verblijft in het 3-sterren superieur Ramada Treff 4 Jahreszeiten. U verblijft hier op basis van logies en ontbijt. Het hotel ligt in het plaatsje Hahnenklee, in de hoogste streek van Midden- Duitsland, met schitterende naaldwouden en meren. Het hotel beschikt over o.a. lift, restau rant, bar en tegen betaling gebruik van binnenzwembad, sauna, Turks stoombad en fitness ruimte. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van schitterende uitstapjes. Wat dacht u bijvoorbeeld van Harzgerode, met maar liefst 200 km aan wandelpaden, authentie ke dorpen en prachtige vakwerkhuizen. Ook moet u beslist een kijkje nemen bij het groot ste natuurwonder van de Harz,deTropfsteinhöhlen. Reisnummer AUTO 73.610, zie www.kras.nl/73610 Aankomstdata: donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 10/5 t/m 28/10 U verblijft in het 4-sterren+ Marriott Stuttgart Sindelfingen. U verblijft hier op basis van logies en ontbijt. Het hotel ligt nabij Stuttgart, in een groene en heuvelachtige omgeving en beschikt over o.a. bar, restaurant, zwembad, sauna en fitnessruimte. Ook kunt u in de omgeving van het hotel paardrijden, squashen en tennissen. Op verkenningstocht in Stuttgart, met vele musea, een divers winkelaanbod en vele mooie bouwwerken. Vanwege de ligging van de stad tussen bossen wijngaarden, geldt Stuttgart als één van de mooiste steden van Europa. Naast het stadsleven kunt u in de omgeving ook genieten van de rust. De prachtige natuur van het Zwarte Woud ligt namelijk op een steenworp afstand en biedt voldoende ontspanning. Reisnummer AUTO 26.039, zie www.kras.nl/26039 Super voordelig1- vanaf Aankomstdata: maandag en vrijdag van 11/5 t/m 27/8 U verblijft in het gezellige familiehotel Pistono. U verblijft hier op basis van logies, ontbijt en diner. Het hotel ligt in het plaatsje Dieblich en beschikt over o.a. lift, restaurant, gratis gebruik overdekt zwembad en tegen betaling gebruik sauna. Ontdek de prachtige Eifel- en Moezelstreek. Neem een kijkje in Koblenz. Deze stad is gelegen op het punt waar de Moezel en de Rijn samenkomen. In Koblenz zijn het Deutsches Eek, de Blumenhof, de Romaanse Kerk en het Weindorf leuk om te bezoeken. Ook het karakteristieke Cochem met zijn gezel lige marktplein, pittoreske steegjes, vakwerkhuizen en het romantische kasteel is een bezoek meer dan waard. Ook Traben Trarbach met de Brückentor mag u niet overslaan. Reisnummer AUTO 17.500, zie www.kras.nl/17500 F Incl. ontbijt en diner! I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9