Zeeland Club schilders Bezwaar tegen horeca Kraanplein verworpen Schouwse aftrap van eerste bevriidingsloop PROFILINE morgana (0113) 671 225 Compleet slapen in Zeeland GOES 26 I Vrijdag 4 mei 2007 PZC S Drankdieven slaan toe op Port Zélande SCHARENDIJKE - De politie heeft gis terochtend vroeg op Port Zélande een 19-jarige man uit Delft aange houden wegens diefstal. Meerdere jongemannen waren die nacht bezig met diefstal van drank vanaf het opslagterrein van Port Zélande aan de Brouwersdam. Be wakers van het vakantiepark wis ten de Delftenaar vast te pakken en over te dragen aan de politie. De anderen wisten te ontsnappen. De Delftenaar zit in de cel. Nieuwe tentoonstelling in Kattenkunsthuis ZIERIKZEE - Het Kattenkunsthuis Alexandra aan de Lange Nobelst- raat in Zierikzee heeft vanaf zon dag een nieuwe collectie. Te zien zijn kattenportretten van Willy van Biese, olieverfdoeken van Els de Does, grafiek van Ella van Schaik en kermamiek van Mariët- te Groeneveld. Donderdag t/m zondag geopend van 11 tot 17 uur. College wil vestiging croissanterie annex ijssalon toestaan. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente verwerpt de ingediende bezwaren tegen de komst van een croissanterie annex ijssalon aan het Kraanplein in Zie rikzee. Daarmee geeft de gemeente aan geen bezwaar te zien tegen de ves tiging van het bedrijf op de bega ne grond van het woonhuis. Twee buren van het monumentale pand hebben wel bezwaar tegen de komst van de eetgelegenheid. Zij vrezen geluidsoverlast voor de omwonenden, zijn bang dat de brandbeveiliging en vluchtvoorzie- ning in de knel komt en zien de croissanterie/ijssalon als een zo- Onbetwist uw kozijnenspecialist! Alu Kunststof Hout Bel voor een vrijblijvend advies www.profiline.nl Leven in Oosterschelde te zien op Neeltje Jans NEELTJE JANS - Kijken naar het on derwaterleven in de Oosterschelde kan zondag op Neeltje Jans tijdens een zogenaamde vloedlijnexcursie. Duikers hebben aquaria ingericht met bloemdieren, vele soorten wier, spookkreeftjes en slakken. Le den van de Onderwatersportbond en het Zeeuwse Landschap geven er uitleg bij. Er is ook een wande ling door de duinen. De excursie begint om 14.00 uur, rechts van de parkeerplaats van Waterland. veelste loket voor etenswaren in Zierikzee en vrezen ook dat de ves tiging een precedentwerking zal hebben voor het Kraanplein. De buren hebben deze bezwaren ge vat in een bezwaarschrift tegen de monumentenvergunning. Formeel zijn deze argumenten niet ter zake doende voor een monumentenver gunning, maar het college heeft be sloten de bezwaren toch te weer leggen. Het college stelt dat aan het pand nu al reclame-uitingen zijn beves tigd voor het naastgelegen restau rant. Het terras van het restaurant strekt zich uit tot voor het pand Buren van een toekomstig hore- capand in Zierikzee maken be zwaar tegen de komst van een croissanterie. Ze vrezen overlast en precedentwerking. Zeeuwse lopers brengen fakkel van Wageningen naar Vlissingen. door Cornelleke Blok BRUINISSE - Het bevrijdingsvuur wordt morgen voor het eerst naar Vlissingen gebracht. Zestig Zeeuw se lopers en begeleiders doen mee aan de lange estafetteloop, die van nacht om twaalf uur begint in Wa geningen. De Schouwen-Duive- land Runners bijten het spits af Joop Lasseur uit Bruinisse, voorzit ter van atletiekvereniging Delta- sport, mag als eerste met de fakkel rennen. „Ach ja, iemand moet het doen", relativeert Lasseur zijn taak als eer ste loper. Hij heeft er wél zin in. „Een estafette is leuk, het lopen is leuk én we kunnen zo mooi oefe nen voor de Roparun." Lasseur is één van de Schouwen-Duiveland- Officieel Yu-Gi-Oh toernooi in Zierikzee ZIERIKZEE - Het C.J.V. houdt zater dag 13 mei een officieel Yu-Gi-Oh toernooi. Het gaat om een Sneak Preview. Spelers krijgen bij de start vijf pakjes nieuwe kaarten van de nieuwe set force of the break- er die pas over een maand in de winkel ligt en daarmee wordt ge speeld. De kosten zijn 19 euro. Er wordt niet met eigen kaarten ge speeld. Het toernooi start om 12.00 uur in het gebouw van de CJ.V. aan de Kerkhof in Zierikzee. waar straks de croissanterie in moet komen. Daarom zal er voor het oog geen wijziging in het straatbeeld ontstaan. Bovendien is in de bouwaanvraag geen terras in getekend en als het terras ver dwijnt, is er zelfs minder geluidso verlast. Belangrijk is ook dat het Kraan plein geldt als een toekomstige ont wikkelingsgebied voor de horeca. Dat staat omschreven in de nota Ontwikkelingsvisie Schouwen- Duiveland. Het college van burge meester en wethouders noemt de komst van de croissanterie zelfs wenselijk. Ook de brandveiligheid is volgens het college geen probleem. De brandweer heeft het bouwplan ge toetst aan de brandveiligheidsei sen en het plan voldoet aan de nor men. runners die in het pinksterweek end meedoen aan de estafetteloop van Rotterdam naar Parijs. Jack van Aspert van atletiekvereni ging Dynamica uit Vlissingen no digde de Schouwse lopers uit voor de vuurloop. Lasseur was meteen enthousiast. „Ik zou niet zomaar van Wageningen naar Vlissingen gaan lopen, maar bevrijdingsdag vind ik een goede reden." Lasseur is één van de weinigen die écht een fakkel meedraagt. Dat is zelfs voor een doorgewinterde hardloper even wennen, „je kunt natuurlijk niet met je armen zwaaien. Na mijn etappe wordt de fakkel vervangen door een storm- lamp. Als iedereen met een fakkel loopt, zijn er zeventig nodig." Het Schouwse team, dat bestaat uit vier atleten, loopt de eerste 75 kilometer van de tocht, die in to taal 235 lang is. Walcherse lopers nemen het tweede deel voor hun Schilderclub Tussen de Havens viert zilveren jubileum met expositie. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Schilderclub Tussen de Havens in Zierikzee bestaat 25 jaar en gaat dit jubileum vieren met een tentoonstelling in de Sint Nico- laaskerk in Brouwerhaven. Het ko mend weekend echter al kunnen belangstellenden een voorproefje krijgen in het eigen atelier van de Schilderclub. Dat is gevestigd in het Sint Jacobshofje aan de Vis markt in Zierikzee. De leden van Tussen de Havens zetten zaterdag en zondag tijdens de stedelijke kunstroute tussen 13.00 en 17.00 uur gastvrij de deur open. „Met de tentoonstelling vanaf 17 mei in Brouwershaven willen we een indruk geven van ons geva rieerde werk. Bovendien willen we de ontwikkelingen in vijfent wintig jaar schilderclub laten zien. Daarom hebben we onze leden ge vraagd naast recent werk ook een schilderij uit de beginperiode in te leveren", vertelt Nelli Nelisse-Ju- melet uit Schuddebeurs. Zij is vanaf het eerste uur lid van de Tussen de Havens en schuift nog steeds met veel plezier elke maandagavond aan. Eigenzinnigheid én het sociaal con tact onderling vormen de pijlers voor deze schilderclub, zo blijkt uit haar verhaal over het functione ren. „Toen Tussen de Havens werd opgericht, hadden we juist eens even geen zin meer in les krijgen. De meesten van ons hadden al ja renlang lessen gevolgd. Nu wilden we eindelijk eens helemaal zelf on ze gang gaan. Af en toe nodigden we wel een gastdocent uit, voor een workshop bijvoorbeeld, maar over het algemeen leren we vooral van elkaar. Aanmerkingen op el- kaars werk worden altijd in goede harmonie en met respect voor de onderlinge verschillen gemaakt", luidt de ervaring van Nelisse. Zij ziet bij het ouder worden van de leden uit praktische overweging de belangstelling voor tekenen en acquarelleren toenemen. „Dat is minder gesjouw dan met acryl- rekening. Aan het laatste stuk doen ook enkele Schouwse ren ners mee. Lasseur heeft het loop schema al in z'n hoofd. „We lopen om en om twee kilometer, zodat je er steeds zes kunt rusten. Hoe korter de afstand, des te sneller kan je lopen. We hopen gemid deld zo'n vijftien kilometer per uur af te leggen, want we moeten wel op tijd in Vlissingen zijn." verf" De tentoonstelling is vanaf Hemelvaartdag (17 mei) te bezichti gen in de Sint Nicolaaskerk, maar de officiële opening staat pas twee dagen later gepland. Daarvoor is Cocky Bruijnzeel-van Leeuwen uitgenodigd. Zij heeft Tussen de Havens in 1982 opge richt samen met Bert Zondag, die de club helaas op jonge leeftijd is ontvallen. Begon de groep destijds in een riant pand in de Visstraat, tegen woordig is het atelier weliswaar mooi, maar wel wat krap gehuis vest. „We kunnen niet meer dan 'We wilden eindelijk eens helemaal zelf onze gang gaan' tien leden kwijt en daarom wer ken we met een wachtlijstje van mensen die nog willen toetreden", zegt Nelisse. De huidige leden zijn echter zeer trouw. Met het gevolg dat de gemiddelde leeftijd behoor lijk hoog ligt. Erelid is de 92-jarige Dani van de Ende-Timmerman. Zij bezoekt de clubavonden niet meer, maar schildert nog wel met grote regelmaat. Ook van haar wordt werk geëxposeerd tijdens de jubileumexpositie, die tot en met donderdag 31 mei dagelijks is geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tussen de Havens overleeft Cocky Bruynzeel en Bert Zon dag namen in 1982 het initia tief tot oprichting van de schil derclub 'Tussen de Havens' De groep amateur-kunstschil ders vestigde zich aanvankelijk in de Visstraat in Zierikzee. Na de verhuizing enkele jaren later naar het Sint Jacobshofje bleef de club tussen Nieuwe en Oude Haven gevestigd en kon de naam derhalve gehand haafd blijven. Na een lange periode van stil te, treedt de groep weer naar buiten met exposities en open huis tijdens de kunstroute. De groep Zeeuwse lopers arriveert zaterdagochtend rond 10.30 uur in Schouwen-Duiveland, bij de brug voor Bruinisse. De atleten lopen via Oosterland, Zierikzee en de Zeelandbrug naar Noord-Beveland en tenslotte naar Vlissingen. De Vuurloop eindigt daar rond 18.45 uur op het Bellamypark. De 74-jari- ge Bram de Rijke steekt dan het grote vrijheidsvuur aan. Op 25-04-2007 is ten laste van M.M. Osman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een grosse betekend door Nicole Lieselotte Ouwersloot t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van verzoekschrift echtscheiding. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Joop Lasseur uit Bruinisse mag als eerste met de fakkel lopen tijdens de eer ste Zeeuwse Vuurloop. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68