Zeeland PZC Stadsbeheer weer groter Thools paar kan overal trouwen BEVELANDEN-THOLEN 33 25 35 Grote broer Zilte verrassing Op bommenjacht met de Schiedam Vrijdag 4 mei 2007 Festivals in de regio luiden de noodklok Tip? redgoes@pzc.nl KATS - De oude windturbines aan de voet van de Zeelandbrug bij Kats lijken wel speelgoedmolentjes vergeleken bij de nieu we monstermolens (links) die daar momenteel worden neerge zet. De nieuwe generatie, de Vestas 90, is met zijn 125 meter dan ook aanzienlijk hoger dan zijn voorganger. Eind deze maand staan er drie van zulke joekels, die elk drie megawatt vermogen hebben; samen negen keer zoveel als de vier oude bij elkaar. Die worden gedemonteerd en gaan de tweedehands- markt op. foto Mechteld Jansen Goes breidt kantoor uit, ook al is verhuizing naar Poel in beeld. door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes breidt het kantoor van stadsbeheer aan de Troelstralaan uit, ook al speelt de gemeente met het idee buiten diensten en de milieustraat op ter mijn samen te ballen op bedrijven terrein Poel II. Het kantoor van stadsbeheer aan de voet van de televisietoren is nog maar zes jaar terug vernieuwd en vergroot. Volgens sectorhoofd grondgebied L. Meeuwisse is het noodzakelijk het pand op de bega ne grond uit te breiden met zeven Goes' inloophuis Oase voorlopig uit de brand goes - Het inloophuis Oase in de Goese Polder is dit jaar verzekerd van gemeentelijke subsidie. Het inloophuis, waar bijna dage lijks wijkbewoners elkaar treffen, kreeg voorheen geld van de ker ken in Goes. Die hebben ook wei nig in kas en daarom hun bijdra gen stopgezet. Het college van B ien W heeft nu besloten eenmalig ddrieduizend euro subsidie te ge wen. Volgend jaar moet Oase een dateroep op de WMO doen. werkplekken. „Er zijn nieuwe ta ken bijgekomen zoals ondergrond se afvalinzameling en integraal be heer van de openbare ruimte. Daar hebben we nieuw personeel voor aangenomen. Daarnaast heb ben we ook te maken met strenge re arbo-eisen." Met de uitbreiding is zo'n halve ton gemoeid. Stadsbeheer, waaronder bijvoor beeld de plantsoenendienst en de reinigingsdienst vallen, zit nu op twee plaatsen: de Troelstralaan en het Geldeloozepad, waar de reini gingsvoertuigen staan, het materi eel voor gladheidsbestrijding als ook een depot voor van straat ge haalde fietsen. Ook de milieustraat bevindt zich aan het Geldelooze pad. Over zeven jaar moet dat ter rein wijken voor de ontwikkeling van de wijk Waterstad. De ge meente heeft op die plek huizen gepland. Ze overweegt de buitendiensten en de milieustraat tegen die tijd te verhuizen naar de Poel II. Doel is nieuw te bouwen op het terrein dat nu in gebruik is als tijdelijke opslagplaats voor baggerslib. Zo'n twee hectare is daarvoor nodig. Het college van burgemeester en wethouders houdt nog een andere mogelijkheid open. In principe is De gemeente Goes investeert in een kleine uitbreiding van het pand van stadsbeheer, hoewel de kans bestaat dat de dienst over zeven jaar op de Poel zit. het onmogelijk alle diensten te bundelen aan de Troelstralaan, maar als bewoners van enkele naastgelegen woningen ooit hun bezit willen verkopen, verandert dat. „Dan hebben we wel voldoende plaats. ]e zit aan de Troelstralaan wellicht iets moeilijker als het gaat om de hinderwet. De wagens van de reiniging starten 's morgens vroeg en dat kan hinder voor de buurt opleveren", zegt Meeuwisse. De Poel scoort wat dat betreft be ter, maar ook qua verkeersveilig heid. Overigens is verhuizing naar het bedrijventerrein niet per se duurder, want beide, huidige terrei nen leveren goed geld op als er wo ningbouw voor in de plaats komt. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Thoolse stel len kunnen in de toekomst trou wen op een locatie naar keuze. Nu zijn ze voor het burgerlijk hu welijk nog gebonden aan het ge meentehuis of het oude stadhuis in Tholen-stad, maar het college gaat mee in een landelijke trend, waarin steeds meer gemeenten di verse trouwlocaties aanwijzen. Tholen gaat zelfs nog een stap ver der. Daar kunnen echtparen in de toekomst elke locatie aandragen. De gemeente bekijkt vervolgens of die geschikt is. „Natuurlijk kan niet alles", zegt woordvoerster M. Jopse. „Een locatie moet wel vol doen aan de goede smaak." De verandering van het beleid is mede ingegeven door de verhui zing van het gemeentehuis van Sint-Maartensdijk naar Tholen, la ter dit jaar, waardoor de twee trouwlocaties allebei in die plaats zouden liggen, lopse: „In dat geval Mozart brengt in heel Yerseke serenades YERSEKE - De Yersekse muziekvere niging Mozart houdt op vrijdag 11 mei een zogenaamde serenade mars. Wie een familielid, een vriend of een kennis op die dag een serenade wil laten brengen, kan voor 25 euro de hele fanfare bij elk adres in Yereke laten spelen. De mars begint om 19.00 uur en eindigt met zonsondergang. De op brengst van de serenademars is voor de clubkas van Mozart. jagen we paren uit Stavenisse of Sint-Annaland misschien weg. 'Als we dan toch helemaal naar Tholen moeten, kunnen we net zo goed in Bergen op Zoom trouwen', zou den ze kunnen denken." Wellicht kunnen Tholenaren in de toekomst zelfs op het water trou wen. Rederij Frisia heeft daar inte resse in getoond. Het college staat er vooralsnog niet onwelwillend te genover. De raad moet het nieuwe beleid nog goedkeuren. Tip? redactie@pzc.nl Ze hadden het gezellig met el kaar, dat gezelschap van Zeeuw se watersporters op dat Zierikzee- se terras. Het ene sterke verhaal werd afge wisseld met het andere en ook de blunders van collega-waterspor ters gingen in groten getale over tafel. De zeiler uit Middelburg bulderde het uit van het lachen om het zoveelste staaltje slecht zeemanschap. Op dat moment kreeg een meeuw hoog in de lucht aandrang. Het half onsje gefermenteerd visafval belandde precies in de mond van de Mid delburger. die zich daarop kok halzend naar het toilet spoedde. De moraal: de zee neemt en de zee geeft. Maar alleen aan hen die dat verdienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61