Zeeland Lamswaarde is voor iedereen Burgemeester van Damme krijgt geen opslag _s7oosse Zpzc Vrijdag 4 mei 2007 2 7 Gemeenteraad draait eerder genomen besluit terug na protesten. door frank Cljsel damme - Burgemeester D. Bis schop van grensgemeente Damme heeft voor een mediastorm ge zorgd in Vlaanderen. Tijdens de ge meenteraad van vorige week ken de een meerderheid de burgemees ter een loonsverhoging toe van vijftig procent, waardoor hij een sa laris van ongeveer 3000 euro netto per maand tegemoet kan zien. Een verhoging derhalve van ongeveer 1000 euro. Het besluit leidde tot een storm van protest. De opposi tiepartij Samen diende een klacht in bij de gouverneur van West - Vlaanderen P. Breyne. Ook Vlaams minister van Binnenland se Aangelegenheden M. Keulen wil het dossier inkijken. Onder druk van het bestuur van de chris ten-democratische CD&V werd alsnog besloten om het raadsbe sluit ongedaan te maken. De burge meester vond de loonsverhoging volkomen terecht. Ruim dertig jaar was hij in dienst van de elek triciteitsmaatschappij Eandis waar hij een deel van zijn salaris op streek. Doordat de verlofmogelijk heden waren opgebruikt werd Bis schop voor de keuze geplaatst: ont slag of weer een volle baan. Hij vindt dat Damme zijn ontslag moet compenseren. Volgens de burgemeester staat dat verhoogde loon beter in verhouding tot zijn prestaties. „Ik moet zeven dagen op zeven ter beschikking staan van mijn inwoners. Je moet krij gen waar je recht op hebt." Bis schop vindt dat hij ten onrechte wordt omschreven als geldwolf „De oppositie schildert mij moed willig af als een slokop." Hij sluit niet uit dat hij later opnieuw op slag vraagt. Bevrijdingsfestival is te volgen via internet vlissingen - Het Bevrijdingsfesti val in Vlissingen is zaterdag live te volgen op www.bevrijdingsfestival- zeeland.nl. De webcam op het Bellamypark laat afwisselend het hoofdpodium, het Dijktheater en het Culturepo dium zien. Het is, voor zover be kend, de eerste keer dat er van een Bevrijdingsfestival in Nederland rechtstreekse beelden via internet te zien zijn. Beeld Naerebout moet wijken voor festival vlissingen - Zeeheld en mensen redder Frans Naerebout moest gis teren wijken voor het bevrijdings festival, zaterdag op het Bel lamypark in Vlissingen. Zijn beeld is naar een terrein aan de Vrede hoflaan gebracht, in afwachting van verplaatsing naar een definitie ve plek. Waar dat is, beslist het col lege van B en W dinsdag. Het lijkt erop dat het op Boulevard de Ruy- ter komt. Vanaf die plek kijkt de loodsenheld weer de Schelde op. Grote verbouwing Albert Heijn Hulst hulst - Supermarkt Albert Heijn in de Hulster binnenstad wordt momenteel ingrijpend verbouwd. De heropening is vrijdag 11 mei. Ruimte is gewonnen door de ver huizing van Gall Gall. De ver nieuwde winkel biedt een uitge breider assortiment en nieuwe af delingen, zoals de Hulster Grill en Kies en Kook. Ook kunnen klan ten vlees laten marineren met krui den naar keuze. Atletiekdag scholieren bij De Eenhoorn oostburg - Atletiekvereniging De Wielingen houdt zaterdag 12 mei een schoolatletiekdag voor alle ba sisscholieren van groep 3 tot en met 8 in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Het programma op de atletiek baan achter sporthal De Eenhoorn in Oostburg begint om 08.30 uur en eindigt omstreeks 12.30 uur. Al le kinderen doen mee in een zoge naamde driekamp. De beste zes deelnemers mogen naar de finale in Terneuzen op zaterdag 16 juni. Museum Goes houdt gratis rondleidingen goes - Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes houdt vanaf zaterdag 12 mei elke tweede zater dag van de maand gratis rondlei dingen langs één van de afdelin gen. Deze beginnen om 14 uur. Het museum is op zaterdagen van open 12 tot 16 uur open. Aanmel den kan via 0113-228883 of info@hmdb.nl. Wie om 14.00 uur aanwezig is, kan zich aansluiten. ifl^l/e 1 e ii s Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl Forse opbrengst actie wenskaarten SBNN hulst - De wenskaartenactie van de Hulster Stichting Buru Nyakwe- re Nederland (SBNN) heeft 3.180 euro opgebracht. De stichting ver kocht wenskaarten die door schoolkinderen uit het Keniaanse dorpje Nyakwere zijn gemaakt. De opbrengst komt ook weer ten goe de aan het onderwijs in het dorp. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. lf.K het alfabet van Zeeland Short golf is een nog jonge tak van de steeds populairdere golfsport. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55