Short golfbaan Sluis mag subsidiegeld Euregiotuinen houden Jongeren te weinig betrokken bij Hulster dorps- en wijkraden Terneuzen in één klap twee pleinen rijker PROFILINE (0113) 671 225 www.profiline.nl 26 Vrijdag 4 mei 2007 PZCZ 'Europa' legt gemeente Sluis wel een aantal voorwaarden op. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis mag een toegekende Europese subsidie van twee ton voor de Euregiotuinen in Oostburg in de knip houden. Dit bedrag zou eigenlijk moeten wor den terugbetaald vanwege het fail lissement van het tuinencomplex. De Stuurgroep Euregio Schelde- mond heeft echter besloten dat de gemeente Sluis deze subsidie mag houden, mits aan een aantal voor waarden wordt voldaan. De gemeente Sluis treedt tegen over de stuurgroep op als eindver antwoordelijke partij voor wat be treft de verdere realisatie van het bezoekerscentrum in het nog te bouwen weinessgebouw op het voormalige tuinencomplex, inmid dels omgedoopt tot Hof van Euro pa. Daarnaast leggen de stuur groep Euregio Scheldemond en de Hulst doet onderzoek naar instellen jeugdraad of jongerenpanels. door Sheila van Doorsselaer HULST - Jongeren in de gemeente Hulst zijn te weinig betrokken bij het wel en wee in hun dorp of wijk. Bij slechts vier van de zes tien wijk- en dorpsraden is sprake van een vorm van jongerenpartici- patie. De gemeente wil dan ook andere methoden onderzoeken om jongeren meer bij het dagelijks leven in hun woonplaats te betrek ken. Sinds 2004 probeert de gemeente Hulst samen met en via de wijk en dorpsraden de plaatselijke Theaterplein en Arsenaalplein moeten voor vertier zorgen. door Raymond de Frel TERNEUZEN De Markt moet het centrale punt van de binnenstad in Terneuzen blijven, maar het nieuwe Arsenaalplein en Theater plein moeten voor minstens zo veel vertier zorgen. Waar de oplevering van het Thea terplein voor het Scheldetheater is gepland voor eind mei, werd het Arsenaalplein naast de bioscoop en achter het Arsenaalgebouw alge lopen maandag voor het eerst in tensief gebruikt. Tot volle tevreden heid, stellen Bram Stoffels van on dernemerskoepel Coördinatie Management en uitbater Rein van Glansbeek van restaurant Het Arse naal en café De Bomvrije. „Het is een afgesloten plein, wat het ide gemeente Sluis in een contract een aantal bepalingen vast. Sluis realiseert uiterlijk op i december dit jaar de inrichting van het be zoekerscentrum. In het Weinessge bouw moet een ruimte komen voor informatieborden en het ver strekken van mondelinge en schrif telijke informatie. Dit bezoekers centrum moet de hele week open zijn. Ook moet het op adequate wijze worden bemenst. Bovendien moeten de bezoekers gemakkelijk en gratis toegang krijgen tot de in formatie. Sluis moet verder vier keer dit jaar rapporteren aan het secretariaat van de stuurgroep over de voort gang van het project. Ook moet de gemeente schriftelijk garanderen dat het bezoekerscentrum tot mini maal december 2012 wordt geëx- De gemeente Sluis weet nog niet of wordt ingegaan op het aanbod toegekende Europese subsidie voor de Euregiotuinen te hou den. jeugd mee te laten denken. De er varingen van dorpsraden die jonge ren actief betrokken bij besluitvor ming waren in eerste instantie po sitief Toch heeft het initiatief niet veel navolging gekregen, zo blijkt uit een inventarisatie van het pro ject jongerenparticipatie. Ook is er bij vijf wijk- of dorpsraden geen sprake (meer) van jongerenpartici patie. Hulst heeft de zestien dorps- en wijkraden aangeschreven en ge vraagd naar hun ervaringen en de stand van zaken op het gebied van het project. De respons was echter met negen reacties zeer mager. Vol gens wethouder F. van Driessche (Jeugdzaken) moet er op een ande re manier worden gezocht naar aal maakt voor gezinnen met kin deren. De rommelmarkt op Konin ginnedag hebben we aangegrepen om te bekijken wat de mogelijkhe den van het plein zijn. Aanvanke lijk wilden we dit jaar aanzien of het mogelijk is om een volgende editie de markt door te trekken naar de Nieuwstraat. Maar dat was nu al het geval. En 's middags bleek tot onze verrassing tijdens een optreden van Harmonie De Vliegende Hollander dat het plein ook een fenomenale akoestiek heeft", aldus Van Glansbeek. Het Arsenaalplein wordt een plein vol terrassen, met uitzondering van het gedeelte bij de bioscoop. „Daar is een talud gemaakt, zodat de brandweer het plein makkelijk kan bereiken. Op dat gedeelte mo gen dus geen tafeltjes en stoelen staan, maar op de rest van het plein is dat geen probleem. Wij hebben onlangs De Bomvrije ploiteerd en dat er jaarlijks een ex ploitatie-verslag wordt gemaakt. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis onderzoekt of de realisa tiedatum van het bezoekerscen trum, voor 1 januari 2008, haal baar is. „We zijn hierover volop in overleg met de ontwikkelaar van het Weinesscentrum", zegt Tiny Maenhout, beleidsmanager recrea tie en toerisme, van de gemeente Sluis. „Als het niet haalbaar is, overweegt het college de subsidie toch terug te betalen. Dankzij Eu ropa zijn we er in geslaagd veel projecten in West-Zeeuws-Vlaan- deren te realiseren. Het college hecht veel waarde aan de opge bouwde goede relatie met de Eure gio Scheldemond. Het college wil de duurzame relatie met 'Europa' graag behouden." Deze zorgvuldig opgebouwde relatie zou dus onder druk kunnen komen te staan als de gemeente niet voldoet aan een van de voorwaarden in het con tract. Dat wil het gemeentebe stuur voorkomen. structurele betrokkenheid van jon geren bij het lokaal beleid. Dat kan op twee manieren. In de eerste plaats via een jongerenraad, waarbij een groep jongeren op ei gen gelegenheid samenkomt en ge vraagd en ongevraagd advies uit brengt over beleidszaken die hen aangaan. Het kan ook via jeugdpa- nels. De provincie maakt al ge bruik van jeugdpanels waarbij groepen jongeren eenmalig wor den benaderd en hun mening kun nen geven. Hulst zal beide methoden onder zoeken en kiezen welke aanpak wordt ingevoerd. De gemeente Ter- neuzen kampte met dezelfde kwes tie en opteert voor jongerenpartici patie via jeugdpanels. (naast Het Arsenaal) overgeno men. Daardoor kunnen we één groot terras creëren", zegt Van Glansbeek. In de aanloop naar het jazzfestival (eerste weekend van juni) wordt het Arsenaalplein, dat nog officieel moet worden geopend, verder ver fraaid. Stoffels wil ervoor waken dat de Markt, het Arsenaalplein en Thea- Petrus Paulushoeve legt baan aan voor short golfers. door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De familie Mahu in Lamswaarde maakt de (elitaire) golfsport bereikbaar voor een breed publiek. Voor een partijtje short golf op hun complex is na melijk geen fikse investering nodig in lidmaatschap of materiaal. Les nemen is wel aan te raden, maar in tegenstelling tot bij de golf- vereniging niet noodzakelijk. Nog een belangrijk voordeel van short golf; ook zonder golfvaardigheids- bewijs mag je bij de Petrus Pau- lus Hoeve in Lamswaarde gewoon een balletje slaan. Veel mensen ver gelijken short golf -ook wel pitch8cputt golf genoemd- met midgetgolf of boerengolf Dat is volgens eigenaar Piet Mahu een groot misverstand. Short golf is een eenvoudigere en goedkopere variant van de gewone golfsport. In zijn zoektocht om naast boeren spelen nog een andere vorm van vermaak te bieden, stuitte Mahu op een short'golfbaan in Knokke. „Ik zag direct de mogelijkheden, le dereen tussen de twaalf en de ne gentig jaar kan het namelijk doen. Die laagdrempeligheid is wel het mooiste facet van short golf', zegt hij. „Het is ook minder tijdrovend dan het 'gewone' golf" In eerste instantie was Mahu van plan alleen een short golfbaan aan te leggen naast zijn bedrijf. Nadat hij in de gelegenheid kwam extra grond van de buurman aan te ko pen, breidde hij zijn plan uit met de aanleg van een driving range. Dat is een oefenveld waar je kunt werken aan de verbetering van je slag. Door de combinatie van een Golfsport groeit snel terplein elkaar beconcurreren. „Tij dens de grotere evenementen (zo als Folkart, de Havendagen, Schel de Jazz en de Eneco Tour) moeten de activiteiten op de drie plein el kaar afwisselen. We gaan in Ter- neuzen ineens van één naar drie pleinen, maar de Markt blijft toch de hoofdmoot. Dat is en blijft hét centrale punt van de binnenstad", aldus Stoffels. negen holes golfbaan met dubbele afslag en een driving range boorde Mahu automatisch een tweede doelgroep aan; die van de meer er varen golfer. „Zeventig procent van het 'grote' golf bestaat uit de kortere afstanden. Die vragen de meeste techniek. Daarom gebrui ken veel ervaren golfspelers short golf om de techniek van hun korte spel op peil te houden." Deze variant op het golfspel is be gin vorige eeuw ontstaan in Enge land en Ierland. Daar was behoef te aan een aangepaste vorm om golf te kunnen spelen in de tuinen van de landgoederen. Zo werden de lengte van de holes en de totale omvang van de baan aanzienlijk verkleind. De nieuwe spelvorm kreeg er al snel vaste voet aan de grond. Vervolgens waaide de sport over naar andere landen, waaron- 'Veel ervaren golfspelers gebruiken short golf om hun techniek op peil te houden' der Nederland. Er zijn inmiddels zo'n vijftien short golfcomplexen in ons land. Daarnaast is er een landelijke Pitch&Putt bond, waar bij Mahu zich overweegt aan te sluiten. De meerwaarde van die bond ziet hij in ieder geval. Dan is het bijvoorbeeld mogelijk uitwisse lingen te houden tussen de inmid dels opgerichte P&P Short golf Club en andere clubs. Mahu ver wacht dat de club dit jaar vijftig le den heeft. Elke laatste woensdag avond van de maand spelen de le den in clubverband een toernooi- tje. Verder geeft golfleraar Graham Philip sinds enige tijd een aantal dagen golfles op de baan in Lams waarde. Onbetwist uw kozijnenspecialist! Alu Kunststof Hout Bel voor een vrijblijvend advies Op 25-04-2007 is ten laste van M.M. Osman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een grosse betekend door Nicole Lieselotte Ouwersloot t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van verzoekschrift echtscheiding. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Onderneniersweg 5 4691 SL Tholen Golf is na voetbal, tennis en gymnastiek in populariteit de vierde sport in Nederland. In 25 jaar tijd groeide het aantal golfers van een kleine 40.000 tot meer dan 260.000 op dit moment. De driving-range op de Petrus Paulushoeve is 175 meter lang en telt 35 afslagplaatsen. De afstand tot de vlag varieert van 25 tot 85 meter. i Het Arsenaalplein in Terneuzen moet een aanvulling vormen op het vertier op de Markt en het Theaterplein. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54