PZC Sloopschepen moeten verdwijnen Lonink vervroegt demonstratie 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 33 35 Eis werkstraf voor misbruik Zilte verrassing Op bommenjacht met de Schiedam Vrijdag 4 mei 2007 Festivals in de regio luiden noodklok Tip? redtern@pzc.nl Gezamenlijke actie van gemeente, waterstaat en havenschap. door Wout Bareman terneuzen - De sloopschepen die her en der in de Kanaalzone lig gen afgemeerd, moeten verdwij nen. Ze liggen niet alleen de be roepsvaart in de weg, maar vor men ook een steeds grotere bedrei ging voor het milieu. In Sas van Gent bijvoorbeeld worden de oude, onttakelde schepen gebruikt als dumpplaats voor alle mogelijke afval. Rijkswaterstaat, de gemeente Ter- neuzen en het havenschap Zee land Seaports hebben afgesproken de problematiek gezamenlijk aan te pakken. Woordvoerder P. Scher- penisse van waterstaat in Terneu zen: „We laten de zaak momenteel juridisch toetsen, want het ligt alle maal redelijk gecompliceerd. Uit eindelijk komt het er op neer dat we de eigenaren moeten achterha len en hen moeten sommeren hun schip weg te halen." Volgens Scherpenisse gaat het om in totaal zo'n vijftien binnensche pen, oude duwboten en andere vaartuigen. Ze liggen in Zijkanaal H bij Sas van Gent, in Zijkanaal B in Sluiskil en in Terneuzen onder meer voor de Middensluis. „Draai de het aanvankelijk voornamelijk om de ligplaatsen die ze bezetten, nu komt daar een levensgroot mi lieuprobleem bij. Aan boord tref je het meest uiteenlopende afval aan, waaronder afgewerkte olie en der gelijke. Dat is levensgevaarlijk. Er zal maar een onverlaat zijn die er Rijkswaterstaat, havenschap Zee- land Seaports en de gemeente Terneuzen slaan de handen ineen om het Kanaal Gent-Terneuzen te verlossen van sloopschepen. een lucifer bij houdt." De kwestie werd onlangs besproken met een delegatie van schippersvereniging Schuttevaer. Zeeuws coördinator l.de Vries: „We weten van een paar schepen die weliswaar uit de vaart zijn genomen, maar nog wel worden bewoond. Tja, als die men sen gewoon havengeld betalen, wordt ze niets in de weg gelegd. Maar het gaat juist om de wrak ken, die de beroepsvaart in de weg liggen. Die moeten weg." Voorzitter van Ijk van de afde ling Terneuzen van Schuttevaer wijst op de situatie in sas van Gent. „We hebben prima afspra ken gemaakt met de watersportver eniging, die iets verderop in het zij kanaal z'n steigers heeft. Zij hou den rekening met onze wensen. Maar dan wordt de ruimte die ze voor ons vrijlaten, plotseling inge nomen door van die wrakken. Ter wijl er al zo weinig ruimte is. Dat is te zot voor woorden natuurlijk. Net als zo'n sloopschip voor de Middensluis in Terneuzen. Dat ligt nota bene op een plek die be stemd is voor de doorgaande bin nenvaart die voor de sluis moet wachten." De drie samenwerken de instanties hopen dat de proble men komend najaar zijn opgelost. Met teksten alsFamilie Kilic is geen terrorist' maakten zo'n dertig demonstranten gisteren duidelijk dat zij het oneens is met de wijze waarop politie een inval deed aan een woning aan de Corellistraat in Terneuzen. foto Wim Kooyman Betoging familie Kilic mag van gemeente niet op dodenherdenking. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Turkse familie Ki lic uit Terneuzen wilde eigenlijk vandaag demonstreren tegen het optreden van de politie in een drugszaak. Burgemeester J. Lonink accepteerde dat niet, omdat hij het ongepast vindt om op dodenher denking aandacht voor een per soonlijke situatie te vragen. De fa milie toonde daarvoor begrip. En dus rolden zo'n dertig demon stranten gistermiddag al spandoe ken uit op het Stadhuisplein. Op 13 maart viel de politie meerde re panden in Terneuzen binnen tij dens een grootschalige drugsactie. De voordeur van de familie Kilic werd daarbij opgeblazen. Een aan tal familieleden zit sinds die dag vast. Zij worden ervan verdacht een criminele organisatie te vor men. De familie Kilic is het vooral oneens met het machtsvertoon van de politie, ook omdat zij be greep dat op basis van één anonie me brief aan de gemeente Terneu zen tot actie was overgegaan. Lo nink: „Ik heb gevraagd de uitingen netjes te houden. Zo hebben ze toegezegd het woord 'discrimina tie' niet te gebruiken, want de wij ze van het politieoptreden heeft niets met de achtergrond van deze mensen te maken. Ik heb ook la ten nagaan of wij een anonieme brief hebben gehad. Dat is niet het geval. Verder is de gemeente in de ze geen partij. Er zijn reguliere ka nalen om over politiezaken te kla gen. Bovendien is het gelukkig zo dat niemand in ons land invloed heeft op Justitie. Ook wij niet." In jeugd misbruikte man vergrijpt zich aan dochter. middelburg - Als jonge jongen was de man (35) thuis en op het internaat in Brugge seksueel mis bruikt. Ondanks die ervaring ging hij vorig jaar zomer zelf in de fout door zijn minderjarige Terneuzen- se dochter te misbruiken en ver krachten. Tegenover de Middelburgse rech ters zat gisteren een man uit Ber gen op Zoom die zich vreselijk schaamde voor wat zich vorig jaar bij hem thuis en bij vrienden in Aardenburg had afgespeeld. De dochter van de verdachte zocht indertijd steun bij hem omdat het even niet ging met haar moeder. Van die gelegenheid maakte de man ernstig misbruik, zo gaf hij ook toe voor de Middelburgse rechtbank. Officier van justitie G. Oosterveld eiste gisteren een werkstraf van 240 uur, zes maanden voorwaarde lijke celstraf en het verbod om ooit nog in Zeeuws-Vlaanderen te komen. De rechtbank doet woensdag 16 mei uitspraak. ZECUWSE 22S322® Tip? redactie@pzc.nl Ze hadden het gezellig met el kaardat gezelschap van Zeeuw se watersporters op dat Zierikzee- se terras. Het ene sterke verhaal werd afgewisseld met het andere en ook de blunders van colle ga-watersporters gingen in gro ten getale over tafel. De zeiler uit Middelburg bulderde het uit van het lachen om het zoveelste staaltje slecht zeemanschap. Op dat moment kreeg een meeuw hoog in de lucht aandrang. Het half onsje gefermenteerd visafval belandde precies in de mond van de Middelburger, die zich daarop kokhalzend naar het toilet spoed de. De moraal: de zee neemt en de zee geeft. Mciar alleen aan hen die dat verdienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53