Binnenland Hoeksche Waard wordt ontzien I - Mobiel bellen in het buitenland pas eind deze zomer goedkoper Topman Justitie in opspraak Bond: scholing leraar onder druk Man vast na dood jongen Wervershoof 4 I Vrijdag 4 mei 2007 pzc Minister wil Nationaal Landschap niet verder offeren voor bedrijven. ROTTERDAM - Het bedrijventerrein in de Hoeksche Waard onder Rot terdam mag hoogstwaarschijnlijk veel minder fors uitbreiden dan tot nog toe gepland. Minister Jacqueline Cramer (VROM) heeft 'gerede twijfel' over de noodzaak om nog eens 120 hec tare van het Nationaal Landschap op te offeren voor bedrijvigheid. Dat zei de bewindsvrouw gisteren tijdens een werkbezoek aan Rotter dam en omgeving. De minister gaat nog overleg voe ren met haar collega Maria van der Hoeven van Economische Zaken. Minister Cramer is niet over tuigd van het nut en de nood zaak van een bedrijventerrein met landelijke uitstraling in de Hoeksche Waard. Cramer wil nog geen definitieve streep halen door de grootschalige uitbreidingsplannen, maar tegelij kertijd lijkt de kans nihil dat ze haar mening nog herziet. Een woordvoerder van de minister zei dat Cramer 'verrommeling wil tegengaan' en dat ze 'helemaal niet overtuigd is van nut en nood zaak' van een bedrijventerrein met landelijke uitstraling op deze plek. Daarmee ziet het er slecht uit voor de provincie Zuid-Holland. Die is een van de pleitbezorgers voor een forse uitbreiding van het bedrijventerrein in de polder. Minister Cramer is meer gechar meerd van een andere manier om te voldoen aan de behoefte aan ruimte voor bedrijven in de regio. Ze bracht eerder op de dag een be zoek aan de haven van Rotterdam en daar is volgens haar nog wel plek voor nieuwe bedrijvigheid. Het terrein in de Hoeksche Waard mag waarschijnlijk slechts met 60 hectare worden uitgebreid. UTRECHT - De scholingsmogelijkhe den voor docenten in het middel baar onderwijs zijn er de laatste ja ren op achteruitgegaan. Per perso neelslid werd in 2005 20 procent minder uitgegeven dan in 1999. De Algemene Onderwijsbond (AOb) vindt het 'schandalig dat de scholingsmogelijkheden voor on derwijspersoneel zo onder druk staan', zegt bestuurslid M. Knoop. PETER VAN STRAATEN j WERVERSHOOF - Vrienden rouwen op de plek waar hun kameraad dood werd gevonden. De politie heeft een 36-jarige man uit Bovenkarspel aange houden in verband met de dood van de 16-jarige uit Hoogkarspel. De man wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de jongen. Volgens de politie stierf de jongen door een misdrijf. Zijn lichaam werd maandagavond ontdekt op een parallelweg in Wervershoof. foto Martin Mooij/ANP De AOb baseert zich op een rap port van het ministerie van OCW over ontwikkelingen op de onder wijsarbeidsmarkt. De bond wijst er op dat in het bedrijfsleven twee keer zo veel per werknemer aan scholing wordt uitgegeven. De AOb vreest dat werkgevers scho ling gaan schrappen om aan de strengere normen voor onderwijs tijd voor leerlingen te voldoen. Onderhandelingen tussen EU-landen verlopen moeizaam. brussel - Vakantiegangers zullen het grootste deel van de zomer in het buitenland nog mobiel bellen tegen dure tarieven. De onderhan delingen over lagere kosten voor bellen in het buitenland, het zoge heten roaming, verlopen moei zaam en daarmee wordt het niet eerder dan het einde van de zo mer dat de goedkopere tarieven kunnen worden ingevoerd. Dat heeft de Oostenrijkse christen democratische Europarlementa riër Paul Rübig gisteren gezegd. Hij is namens het Europees Parle- WJ Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk houden een forse verlaging van de kosten van mo biel bellen in het buitenland voor alsnog tegen. ment (EP) rapporteur 'roaming'. Het EP, de Europese Commissie en Duitsland namens de 27 EU-landen onderhandelen mo menteel over lagere tarieven. Maar vooral Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk liggen dwars en beschermen hun nationale gro te bedrijven voor mobiele telefo nie. Het Europarlement wil de kosten voor mobiel bellen in het buiten land maximeren op 40 eurocent. Het EP wil voor gebeld worden in het buitenland een plafond van 15 cent. Daarmee zouden de kosten met 70 procent kunnen dalen. Maar Frankrijk, Spanje en het Ver enigd Koninkrijk wilden niet ver der gaan dan een plafond van 60 cent om te bellen en 30 om gebeld te worden. De voor 10 mei ge plande stemming in het EP over het behaalde onderhandelingsre sultaat is al uitgesteld, waarschijn lijk tot 22 of 23 mei. Hoge ambtenaar bemoeide zich met behandeling gevangene. DEN HAAG - Een topambtenaar van het ministerie van Justitie wordt voor de rechter gesleept omdat hij zich persoonlijk zou hebben be moeid met het detentieregime van een gevangene. De gedetineerde had eerder aangifte gedaan tegen de ambtenaar wegens pedofilie. De Rijksrecherche onderzoekt de ze aangifte. Een Turkse Koerd werd tijdens een bezoek van de ambtelijke delegatie aan diens ge vangenis enkele uren geïsoleerd. Volgens zijn advocaten werd hem in zijn cel gevraagd de delegatie, onder wie de betreffende topamb tenaar, te woord te staan. „Het per soneel zei tegen hem: ze willen met je praten over je aangifte", ver telt advocaat Pieter Bakker Schut. „Als je dat niet doet, moet je er re kening mee houden dat je wordt overgeplaatst naar de EBI (de extra beveiligde inrichting in Vught, red)." De advocateneisen in een kort geding dat de ambtenaar zich niet langer met hun cliënt be moeit. Bakker Schut: „Hij heeft in deze situatie misbruik gemaakt van zijn macht en bevoegdheden" IK VOND JOU VR.oEC7£ F4- EÊAf EAL5E VENT Begrafenis agente mag na drie maanden VLAARDINCEN - De 34-jarige politie agente Habiba Yaakoubi uit Vlaar- dingen mag drie maanden na haar overlijden worden begraven. De burgemeester van Vlaardingen heeft daar toestemming voor gege ven. Het lichaam van de Neder lands-Marokkaanse vrouw ligt al drie maanden in een koelcel om dat nabestaanden het er niet over eens werden of Habiba begraven dan wel gecremeerd zou worden. Meisje doodgereden tijdens dropping EDE - Een 13-jarig meisje uit Woer- dense Verlaat is woensdagavond om het leven gekomen, toen zij werd aangereden tijdens een drop ping. TWee jongens van 13 en 15, die bij haar liepen op de rijbaan van de Hessenweg in Ede, raakten gewond. De 20-jarige automobilist uit Ederveen heeft volgens de poli tie verklaard dat hij het groepje in het donker niet heeft gezien. Regime Holleeder is wat versoepeld DEN BOSCH - Het strenge regime in het gevangenisziekenhuis in Sche- veningen voor Willem Holleeder is iets versoepeld. Woensdag dien de hierover nog een kort geding. Daarin eiste Holleeder dat de stren ge beveiligingsmaatregelen zouden worden versoepeld. Het zware regi me staat volgens zijn advocaat een goede revalidatie van Holleeder na zijn hartoperatie, in de weg. De rechter doet vrijdag uitspraak. Treinen staan vandaag twee minuten stil utrecht - De treinen staan van daag om 20.00 uur twee minuten stil vanwege de nationale doden herdenking. Dat heeft de NS giste ren bekendgemaakt. Op verschil lende stations worden herdenkin gen en kransleggingen gehouden. De herdenking van het gevallen spoorwegpersoneel is vandaag om 13.00 uur in het Moreelsepark in Utrecht. Politie beluistert 'homofobe' zanger HOOFDDORP - De politie in Haar lemmermeer luistert vanavond in Hoofddorp of de lamaicaanse ar tiest Elephant Man homo's discri mineert. Als dat gebeurt, treedt ze direct op. Dat maakte de gemeen te Haarlemmermeer gisteren be kend. Elephant Man treedt op in het ka der van een dancehall-festival. In zijn songs zou hij regelmatig ho moseksuelen discrimineren. Werkstraf wethouder wegens steunfraude BREDA - De rechtbank in Breda heeft gisteren een 57-jarige man uit Drimmelen veroordeeld tot 240 uur werkstraf en vier maan den voorwaardelijke celstraf voor het verduisteren van 120.000 euro aan uitkeringen. Tussen 2000 en 2003 was hij voor de PvdA wethou der van Sociale Zaken in het Bra bantse dorp en tegelijkertijd werk zaam bij een makelaardij. roa* óeia9e< ca Vfflp6*?1i3*3Öa0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4