Talent krijgt eigen coach TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALH0UT~H£rr 10% korting. Op komplete sets vijverwater. Schitterende kollektie Picknicktafels en boombanken. Alles voor de BBQ. Vaste planten meer dan 1100 soorten Wij vullen GRATIS uw bloembakken op, breng ze aan onze website: 44 Vrijdag 4 mei 2007 PZC W Roadhouse Blues is verzekerd van play-offs Roosendaal - Dankzij een 4-4-ge- lijkspel tegen Beat Dis verzekerden de poolbiljarters van The Roadhou se Blues zich van deelname aan de play-offs in de regionale eerste klasse. Buiten twee spannende pot ten van Joris Lodder en Bas Berg viel bij het duel tussen Beat Dis en The Blues weinig te beleven. De Roadhouse Roadies wonnen in Tilburg verrassend met 7-2 van Je- to Gladiators. Snelle uitschakeling Clijsters in Warschau Warschau - Kim Clijsters is al in de tweede ronde van het tennis toernooi van Warschau uitgescha keld. De als tweede geplaatste Bel gische verloor gisteren in twee sets van de Oekraiense Joelia Vakoelen- ko: 6-7 (3-7) 3-6. Haar landgenote Justine Henin bereikte de kwartfi nales wel. De Waalse favoriete had geen moeite met de Duitse An na-Lena Grönefeld: 6-1 6-2. Angel Vicioso wint in de Ronde van Asturië llanes - Wielrenner Angel Vicio so heeft gisteren de eerste etappe in de Ronde van Asturië gewon nen. De 30-jarige Spanjaard van de ploeg Relax was in de etappe over 150 kilometer van Oviedo naar Llanes in de sprint sneller dan zijn landgenoten Francisco Ventoso en Pablo Urtasun. Middenvelder Stols van SSV'65 naar SHO goes - Robert Stols voetbalt ko mend seizoen niet meer voor SSV'65. De middenvelder, die aan zijn eerste seizoen bezig is bij de Goese club, stapt over naar hoofd klasser SHO in Oud-Beijerland. Stols is pas aan zijn eerste seizoen bezig bij SSV'65, met wie hij on langs uit de hoofdklasse degradeer de. Eerder speelde de Brabander voor Jong RBC Roosendaal. Enkelblessure zet Deco buitenspel barcelona - Frank Rijkaard moet het in de cruciale slotfase van de competitie enkele wedstrijden stel len zonder zijn Portugese spelma ker Deco. De middenvelder van Barcelona ging gisteren op de trai ning door zijn enkel. Hij staat naar verwachting twee weken buiten spel. Met zes duels te gaan heeft Bar^a één punt voorsprong op Se- villa en twee op Real Madrid. Francke oppermachtig bij tijdrit Steenbergen steenbergen - Agnieta Francke toonde zich oppermachtig bij een tijdrit in Steenbergen. De Middelkamp-renster won bij de junior-vrouwen, met een voor sprong van vijftien seconden. Anneke Kempe werd vierde. Iris van Boven finishte als dertiende bij de nieuweling-meisjes. Nederland mag geen sporttalent verspillen, meent NOCNSF. door Wilko Voordouw arnhem - Om in de toekomst als sportland mee te blijven tellen in de top tien van de wereld moet Nederland veel meer energie ste ken in het ontdekken en ontwikke len van talenten. Vijf sportbonden (tafeltennis, judo, zeilen, wielren nen en volleybal) krijgen binnen kort elk een talentcoach. Die moet het aanwezige talent naar de top in de sport brengen. Voor het pro ject is vijf ton beschikbaar. Als het aan sportkoepel NOCNSF ligt, zullen binnen enkele jaren 75 van die talentcoaches in Neder land worden aangesteld. Topsport moet ook in Nederland worden be naderd als een vak, aldus tech nisch directeur Charles van Com- menée van NOCNSF gisteren op het congres Talent Centraal in sportcentrum Papendal. Om aan de medaillewedloop mee te kunnen doen, moet de Neder landse sport slimmer zijn dan die in ons omringende landen. In Spanje, Engeland, Italië, Korea, Frankrijk en andere landen die op de olympische medaillespiegel ho ger scoren is de talentcoaching on derontwikkeld. Dat blijkt uit een internationale studie van onder meer de Vlaamse Veerle De Bos- scher van de Vrije Universiteit van Brussel. Die landen, zo blijkt, kun nen vissen in een grote vijver met sporters. Talent komt vanzelf bo vendrijven. „In Nederland hebben we minder mensen. We mogen dus geen talent verspillen. Door ta lent vroegtijdig te ontdekken en goed te begeleiden kunnen we dus een grote slag maken ten opzichte van grotere sportlanden", aldus Van Commenée. Maar het ontdekken en ontwikke len van talent vraagt veel van coaches, doceerde hoogleraar Ist- van Balyi van de universiteit van het Canadese Victoria. Volgens hem zijn er vaak maar enkele meetmomenten om te zien of een jongere een hoge sportpotentie be zit. En daarbij wordt volgens hem te weinig rekening gehouden met fysieke zaken die het leven van jon ge sporters op z'n kop zetten, zo als de opkomst van de menstrua tie bij meisjes, de hormoonwisse ling bij jongens en de groeispurt bij pubers in het algemeen. Balyi is deskundige op het gebied van duurzame ontwikkeling van jonge atleten. Hij wijst ook op het nut van sport voor de hele samen leving. „Gezondheid en welzijn zijn bijproducten van een goede, verantwoorde sportbeoefening. Nu groeit de eerste generatie op die, als we niet oppassen, eerder overlijdt dan de ouders als gevolg van het almaar toenemende over gewicht en gepaard gaande ge zondheidsproblemen." Over de 75 talentcoaches is NOCNSF intussen al in onderhan deling met het ministerie van VWS. Van Commenée wil niet al leen de mensen, maar ook centra waar die talenten zich kunnen ont plooien. Liefst met school en facili teiten op één plaats, zodat er geen tijd verloren gaat aan reizen, maar alle energie in het 'vak van top sporter' gestoken kan worden. „Dertien tot vijftien miljoen moet dat kosten op jaarbasis. Een koop je als je ziet wat je daarvoor terug krijgt", zegt hij. Het project moet over meer jaren lopen. „Want als je niet in de diep te investeert, dan is het wegge gooid geld. In de sport lopen we hopeloos achter. Als een kind goed is in vioolspelen, dan gaat het naar het conservatorium, is het goed in wiskunde naar de uni versiteit, maar is het goed in sport, dan moet je van geluk spreken als het tegen een buurman oploopt met te veel vrije tijd", aldus Van Commenée, die betreurde dat staatssecretaris Jet Bussemaker niet op het congres 'Talent Cen traal' op nationaal sportcentrum Papendal was. „Je leert hier meer dan op de tribune bij een wed strijd", zegt hij. „Maar ach, in de meeste sporten mag je één valse start maken", sneert hij in de rich ting van de staatssecretaris. Sportkoepel NOCNSF wil binnen enkele jaren 75 talentcoaches aanstellen in Nederland. Dat is nodig een positie in de mondiale top tien te waarborgen. merkmeubelen in: Jos test Teakhout, aluminium met textilene en GRATIS UW volkunststof. Tuinkussens in 60 dessins leverbaar van SUMMERSET EN CINDERELLA. MOEDERDAG-BLOEMENDAG. We hebben van alles om moeder te verwennen. Ze verdient het!! (niet op woensdag) Alles voor de vijver; Waterplanten, zuurstofplanten. Plantmanden, jute etc Ecolan (rubberfolie) dealer. 30 JAAR GARANTIE. Voor vijverpompen en filters bent u bij ons aan het juiste adres. Leverbaar in uiteenlopende maten. V.'.'.'.V Ruime keus in BBQ, w.o. Patton vanaf 219,00 Zeer grote sortering: Clematis. Nu 50 soorten leverbaar. Eenjarigen. Voor potten en perken. maar mee. Afhalen na 24 uur. Bomen en heesters in container (om nu te planten) Wij leveren alles op het gebied van bestratingsmaterialen: in natuursteen ruim gesorteerd. Welkom op het gezelligste tuincentrum op Walcheren. Veerseweg 124a - Middelburg - Tel. 0118-612380 - www.verstratenenwalhoutnl - info@verstratenenwalhout.nl yyy^ verstratenenwalhout nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46