Sport Gabri houdt van zweten airco-garage.nl Van Gaal en Ten Cate klagen over korte tij'd tussen finale en play-offs 42 Vrijdag 4 mei 2007 pzc McEwen sprint naar zege in Romandië LUZERN - Robbie McEwen heeft gis teren de tweede etappe in de Ron de van Romandië gewonnen. De 34-jarige Australische wielrenner van Predictor-Lotto was de snelste in de massasprint. De Sloveen Bor- ut Bozic (Lampre) eindigde als tweede, vóór Encico Gasparotto (Liquigas) uit Italië. Paolo Savoldel- li blijft leider in het klassement. De Italiaan dankt zijn positie aan de proloogzege van dinsdag. Atlete Irina Privalova kondigt rentree aan moskou - Irina Privalova keert na bijna zeven jaar terug op de atle tiekbaan. De 38-jarige Russin, in 2000 olympisch kampioene op de 400 meter horden, gaat zich voor bereiden op de Spelen van 2008 in Peking. Na haar olympische titel koos Privalova ze voor het moeder schap. Van een eerdere comeback kwam het niet door een reeks bles sures. Beachvolleybalduo's al snel uitgeschakeld shanghai - De Nederlandse beach- volleybalsters zijn de lange aan loop naar de Olympische Spelen van 2008 in Peking slecht begon nen. Uitgerekend in China bleef het op treden van de duo's Sanne Keizer/Marrit Leenstra en Rebek- ka Kadijk/Merel Mooren beperkt tot twee verliespartijen. Ze eindig den daardoor in het Shanghai Open op de gedeelde 25e plaats. Wielerploeg T-Mobile schorst twee artsen bonn - De Duitse wielerploeg T-Mobile heeft de samenwerking met de teamartsen Andreas Schmid en Lothar Heinrich giste ren met onmiddellijke ingang stop gezet. Dat gebeurt nadat beiden in opspraak zijn geraakt na het ver schijnen van een boek van oud-verzorger Jef D'Hont. De Belg beschuldigt de artsen van betrok kenheid bij dopingpraktijken. Elson gaat met Spurs naar halve eindstrijd san antonio - De Nederlandse basketballer Francisco Elson heeft zich met zijn Amerikaanse prof club San Antonio Spurs geplaatst voor de halve finales van de Western Conference in de NBA. De Spurs wonnen met 93-78 van Denver Nuggets. Daarmee kwam de stand in de play-offs (best-of-se- ven) op 4-1. Elson kwam zeven tien minuten in actie en bracht zes rebounds op zijn naam. Trainer Henk ten Cate zet Spanjaard als eerste op wedstrijdformulier. door Robert-Jan Friele en Jop van Kempen AMSTERDAM - Als hij fit is, is Gabri zo ongeveer de eerste naam die Ajax-trainer Henk ten Cate op het wedstrijdformulier zet. Een sei zoen lang leunt de ploeg op de Spanjaard, die met het hoofd en de longen de kruipolie van het team is. Gabri kent zijn rol en hij houdt van zijn rol. „Ik houd van zweten." Hij kan zich het moment nog goed herinneren. Hij was achttien jaar en hij speelde een wedstrijd Technologie voor het leven in de jeugd van Barcelona. Het team voetbalde slecht, maar Gabri zelf voetbalde nog veel slechter. In de rust richtte de trainer zich per soonlijk tot hem. „Jij, met die hou ding van je, jij bent mij nu aan het helpen om je bij Barcelona weg te sturen." En vervolgens werd hij ge wisseld. „Op dat moment dacht ik: ik moet veranderen", zegt Gabri. „Vanaf dat moment werd mijn ma nier van trainen en spelen anders. Die trainer zette een belangrijk proces in gang." De belofte die Gabri zichzelf op die ene dag maakte, heeft hem een mooie carrière gebracht. De zoon van een vroeg overleden mijnwer ker en een medewerkster in een kledingatelier schopte het tot het KNVB claimt dat data besproken zijn met de betrokken clubs. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Louis van Gaal en Henk ten Cate verwijten de KN VB dat ze woensdag alweer met AZ en Ajax in actie moeten ko men in de play-offs voor een plaats in de voorronde van de Champions League. De coaches staan zondagavond eerst nog te genover elkaar in de finale van de nationale beker in de Kuip. „Dat is een heel kwalijke zaak", mopperde Ten Cate gisteren tij dens een persconferentie voor de eerste' team van Barcelona. Onder Louis van Gaal groeide Gabri uit tot basisspeler, maar na een zware knieblessure in 2005 speelde hij vo rig seizoen onder Frank Rijkaard nog maar zelden. „Ik hoefde niet Gabri: 'Als ik me niet helemaal geef, speel ik verschrikkelijk' weg, maar ik wist dat ik weinig zou spelen als ik was gebleven." Wetende dat elk team echter be hoefte heeft aan een speler als Gab ri nam Henk ten Cate de Catalaan vanuit Barcelona transfervrij mee naar Amsterdam, waar hij los van bekerfinale. „Het is niet eerlijk dat wij nauwelijks rust krijgen voor het uitduel met Heerenveen. Dat kan eigenlijk niet. Die play-offs hadden later moeten beginnen." De trainer van Ajax kreeg bijval van zijn collega van AZ. „Ik zie het als competitievervalsing", sprak Van Gaal. „Ik heb echter niet ge protesteerd. Dat heeft toch geen zin." De KNVB is het niet eens met de kritiek van beide oefen- meesters. „Het vaststellen van de wedstrijden op 9 mei, drie dagen na de bekerfinale, is geheel con form de sportieve en technische uitgangspunten zoals die met de clubs zijn besproken", zegt woord voerder Frank Huizinga. de schorsingen alle wedstrijden speelde. Bij Ajax kent Gabri zijn rol: hij bewaakt de balans op het middenveld en zorgt ervoor dat met name Wesley Sneijder zich kan toeleggen op aanvallen. „Als ik niet hard werk, kan ik niet spe len. Ik moet hard werken. Ik heb geen kwaliteit zoals Babel met zijn snelheid, of Klaas-Jan Huntelaar met zijn neusje voor de goal. Als ik me niet helemaal geef, speel ik verschrikkelijk." „Ook trainen doe ik altijd voluit. Ik houd niet van rustige trainin gen. Ik geef altijd het maximale. Misschien dat mijn maximale de ene dag meer is dan de andere, maar ik geef altijd het maximale. Ik vind het lekker om te trainen." 350.000 euro voor winnaar De winnaar van de KNVB-beker krijgt 350.000 euro. De verlie zer de helft. De spelers van de winnende ploeg krijgen een blauwe bad jas, de verliezers een witte. Ajax is met zestien bekerze ges de meest succesvolle club in de geschiedenis van het na tionale bekertoernooi. AZ speelde drie finales en won ze alledrie. Feyenoord veroverde tien keer de beker. PSV mocht zich acht keer de beste noemen. Bij exploit van fgd.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 27 april 2007 is op verzoek van A. de naamloze vennootschap RABOHYPOTHEEKBANK N.V., statutair gevestigd te Amsterdam, mede kantoorhoudende te Eindhoven, en B. de coöperatie COÖPERATIEVE RABOBANK WEST- ZEEUWS-VLAANDEREN U.A., gevestigd te Oostburg, aan: 1. Michael Becher, 2. Claudia Berger, 3. Bruno Bonavita, 4. Lothar Bund, 5. Özer Bürüc, 6. Klaus Fricke, 7. Cornelia Annette Gabriel- Schmidt, 8. Dieter Theodoor Halter, 9. Carsten Wilhelm Hantelmann, 10. Hans Gerd Josef Horchemer, 11. Dieter Kern, 12. Stefan Stoesser, 13. Waldemar Walter, allen zonder bekende woon- vestigings- of verblijfplaats in of buiten Nederland, betekend een request d.d. 16-2-2007 houdende een verzoek tot verkoop van in beslag genomen certificaten van aandelen op naam ex artikel 474aa jo. 474g Rv. met gelijktijdige oproeping om op woensdag 16 mei 2007 te 12.00 uur in persoon, danwel vertegen woordigd door een procureur te verschijnen bij de mondelinge behandeling voor de Rechtbank te Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende in het Gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. Van dit exploit kan ieder der belanghebbenden een afschnft verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115)613651 Ruud Hesp, oud-doelman van Barcelona, zegt over Gabri (rechts op de foto): „Gabri was zo'n speler die niet opviel als hij speelde, maar het viel wel op als hij er niet bij was. Ik speelde altijd graag met hem. Hij wist altijd precies waar hij mee bezig was." foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44