Koeman vertrekt door voordeur John Metgod: Iemand moet toch de trainingen leiden? PZCI41 42 43 Spanjaard Gabri is de kruipolie van Ajax Juniorendriedaagse is internationaal buitengewoon in trek Vrijdag 4 mei 2007 Tip? sport@pzc.nl Trainer keert Feyenoord week voor de start van de play-offs de rug toe. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Uiterlijk onbewogen, maar met een lichaam vol emoties reed Erwin Koeman gistermiddag even na één uur de poort van sta dion de Kuip uit. Enkele uren eer der had de trainer bekendgemaakt per direct op te stappen bij Feye noord. „Je moet honderd procent gemotiveerd zijn om deze club te leiden", zei Koeman. „En dat ben ik niet meer." Met het vertrek van de trainer wordt een nieuw hoofdstuk toege voegd aan een seizoen dat wordt gedomineerd door bestuurlijke problemen, sportieve teleurstellin gen en ontevreden fans. Feye noord eindigde dit seizoen in de eredivisie slechts als zevende en is nog lang niet zeker van Europees voetbal. Het 5-1-verlies van afgelo pen zondag in Heerenveen was voor Koeman de druppel. „Direct na die nederlaag was het voor mij al duidelijk", legde de coach licht geëmotioneerd uit. „Mijn zaakwaarnemer Ger Lagen dijk heeft nog geprobeerd me om te praten, maar mijn besluit stond vast. De laatste acht wedstrijden hebben we slecht gepresteerd. Ik was niet meer honderd procent ge motiveerd om de club door de play-offs te leiden. Dat gevoel is er en dat gaat niet meer weg." Samen met Lagendijk had Koe man woensdagavond een gesprek met technisch manager Peter Bosz en de directieleden Onno Jacobs en Chris Woerts. Na binnenkomst nam Koeman meteen het woord en gaf aan dat er voor hem geen enkele ruimte voor discussie meer was. „Ik heb de eerste stap geno men en verteld wat mijn gevoe lens waren. Er is hier natuurlijk wel het één en ander gebeurd. Ik ben een illusie armer, maar een er varing rijker. Mijn manier van wer ken is hier gewaardeerd, maar je wilt ook resultaten zien." Het 5-1-verlies van afgelopen zondag in Heerenveen was voor Erwin Koeman de druppel. „Direct na die nederlaag was het voor mij al duidelijk", legde de coach licht geëmotioneerd uit. foto Ed Oudenaarden/ANP Ondanks de teleurstellende resulta ten van de afgelopen maanden bleef Koeman wel steeds aankno pingspunten zien. „Dat was ook voor de wedstrijd tegen Heeren veen nog zo", vertelde hij. „Ik heb alles gegeven wat in me zat. Dan komt het hard aan, als je in Hee renveen zo zwaar onderuit gaat." Na zijn uitleg nam Koeman in de boezem van het stadion afscheid van de mensen waar hij twee jaar lang nauw mee samenwerkte. Daarna stapte hij niet in zijn auto maar ging hij, net als zijn ontsla gen voorganger Ruud Gullit twee Erwin Koeman stapt op bij Feye- noord, omdat hij niet meer hon derd procent gemotiveerd is. De 5-1-nederlaag tegen Heerenveen was de druppel. jaar geleden deed, de brasserie van het Maasgebouw binnen. Een lunch met Lagendijk, Bosz, Woerts, Jacobs, jurist loris van Benthem en president-commissa ris Gerard Kerkum volgde. Tech nisch adviseur Wim Jansen en scout Rinus Israel zaten een tafel tje verder. Daarmee werd nog maals benadrukt dat beide par tijen in goed overleg uit elkaar gaan. Na een alleszeggende omhel zing met de geblesseerde Serginho Greene schudde Koeman nog wat handen en zocht de uitgang op. Met een glimlach op het gezicht en het hoofd omhoog verliet hij de Kuip. Zijn woorden van enkele uren eerder maakte hij daarmee waar. „Ik ben hier door de voor deur binnengekomen en zal ook door de voordeur vertrekken." Assistenten nemen honneurs voorlopig waar bij Feyenoord. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - John Metgod en Henk Duut leidden gisteren op jeugdcomplex Varkenoord de trai ning van Feyenoord. De twee assis tenten toonden zich niet solidair, nadat Erwin Koeman zijn vertrek had aangekondigd. „Erwin was niet meer voor honderd procent gemotiveerd", zei Metgod. „Ik ben dat nog wel. En iemand moet toch de training leiden?" Metgod vertelde ook dat zijn situa tie wellicht anders was geweest, wanneer Feyenoord Koeman had ontslagen. „Maar dat is niet zo. Na tuurlijk ben ik medeverantwoorde lijk voor de resultaten. Alleen be kleed ik een andere functie. Henk en ik zullen zijn taken voorlopig waarnemen. Meer kan ik op dit moment niet vertellen over deze si tuatie." De kans is echter groot dat er een interim-trainer wordt aangesteld, nog vóór het eerste play-offsduel met FC Groningen, dat voor vol gende week donderdag op het pro gramma staat. „We willen even de tijd nemen om een weloverwogen keuze te maken", aldus technisch manager Peter Bosz. Bosz zelf be nadrukte gisteren dat hijzelf geen optie is om tijdens de play-offs als trainer op de bank plaats te ne men. Vanwege zijn slechte relatie met Bosz lijkt Willem van Hane- gem op voorhand geen haalbare kaart. Rond de Kuip zong gisteren al de naam van Co Adriaanse rond. De ex-coach van onder meer Willem II, AZ en Ajax werkt nu in de Oekraïne bij Metallurg Do netsk, waar hij aan het einde van het seizoen kan vertrekken. Ook de naam van NEC-trainer Mario Been, ex-speler van Feyenoord en voormalig assistent van Bert van Marwijk, wordt genoemd. Reactie van aanvoerder Theo Lucius „Heel triest en erg jammer. Elke andere trainer was na alle gebeurtenissen in dit rampseizoen al lang weggeweest. Hij is altijd positief gebleven en heeft steeds iedereen beschermd. Dat is knap en zeker een compliment waard." „Wat mij betreft, had hij wel wat vaker harder en duidelijker naar sommi ge spelers mogen zijn. Ja, en ook wat meer boos mogen worden. Want er zijn jongens bij Feyenoord van wie ik het gevoel soms krijg dat zij niet al les geven." „Feyenoord zit in een diep dal. Het is toch een kwalijke zaak als Koeman zegt dat hij stopt omdat hij de ploeg niet meer honderd procent kan motiveren? Sinds wan neer moet de trainer zijn team motiveren? Dat heb ik in acht jaar PSV nog nooit meegemaakt." „Het heeft niet aan Koeman gele gen dat wij op de zevende plaats zijn geëindigd. Zelfs nu nog heeft v Koeman in het clubbelang ge dacht en geprobeerd om een schokeffect bij ons teweeg te brengen met zijn vertrek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43