Mogelijkheden voor Eis werkstraf voor rol in overval Gestaalde kunstkaders De krant 4 weken voor €9,95! PZC 2 Vrijdag 4 mei 2007 PZC COLOFON directie Directeur/uitgever: Ad Verrest hoofdredactie Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (alkroon@pzc.nl) centrale redactie redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 kantoren Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111 -454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 abonnementsprijzen Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) advertenties Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV, Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. De mogelijkheden voor Zeeuwse boeren om hun dorstende gewassen te beregenen zijn beperkt. door Ben Jansen Op Walcheren is afgezien van een smalle strook on deraan de duinen in het noorden vrijwel geen zoet water voorhanden. In andere delen van de provincie kan de landbouw hier en daar gebruik maken van grondwater, water dat met een pijp vanuit de Biesbosch wordt aangevoerd, water uit het Vol- kerak-Zoommeer of water dat uit de Vlaamse polders afvloeit. De mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Als algemene regel voor het ge bruik van grondwater voor berege ning geldt dat alleen zoetwaterbel len mogen worden benut die dik ker zijn dan vijftien meter. Boven dien mag er maximaal 80 mm per hectare per jaar worden onttrok ken. De boeren op Tholen en Sint-Philipsland en in de Reiger- bergsche polder in het oosten van Zuid-Beveland hebben zoet water in de sloot doordat water uit het Volkerak-Zoommeer wordt ingela ten. Dat kan zo lang geen sprake is van blauwalgenbloei in dit rand meer. Tot nu toe houdt deze alg zich koest. De zoetwaterpijp levert te weinig druk voor een uitgebreide berege ning van akkerbouwpercelen. Daarom wordt dit water voorna melijk voor de druppelbevloeiing in de fruitteelt gebruikt. Ondanks de aanhoudende droogte hebben de meeste akkerbouwers hun gewassen gezaaid. Johan San- derse, akkerbouwwoordvoerder van de boerenorganisatie ZLTO: „Het mag op het land dan weinig groeien; in de zak groeit het zeker niet." Vooral uien en cichorei heb ben het moeilijk. Sommige boeren overwegen hun percelen opnieuw in te zaaien, maar de kosten daar van zijn hoog. Sanderse: „Het is vaak verstandi ger genoegen te nemen met een dunne opkomst. Als het eenmaal aan het groeien gaat, krijgt het ge was meer ruimte en voedingsstof fen. Zo corrigeert de natuur zich zelf" Boeren met dure gewassen, zoals knolselderij, rijden met tan kwagens naar het Zoommeer om zoet water aan te voeren. Een enke ling waagt het erop en beregent zijn bietenplantjes met licht brak water. De Walcherse aspergetelers Rien en Nicole Dieleman hebben de zwarte zeilen die normaal over de velden liggen om de warmte bin nen te houden, omgekeerd. Nu ligt de hittewerende witte laag bo ven, anders gaan de asperges zo hard groeien dat ze als het ware ontploffen. Ze hebben nog niet eerder meegemaakt dat er zo vroeg in het jaar al zoveel geoogst kon worden. „Een kwart van de oogst is al binnen. Vorig jaar om deze tijd waren we net begonnen. Nu is de kwaliteit nog geweldig, want de asperges houden van warmte, maar als het zo doorgaat is het maar de vraag of we tot 23 juni nog dikke asperges kunnen blijven steken. Misschien is de plant dan uitgeput." 'Het mag op het land dan weinig groeien; in de zak groeit het zeker niet' Aan het werk op een kurkdroge akker in Oostkapelle. foto Ruben Oreel MATTY VERKAMMAN Op Koninginnedag las ik in deze krant het stuk van Ju dy Hooymeyer over de door haar zeer betwiste vei ling van BKR-schilderijen in Goes. Vreemd stuk, vreemde argumenten. Nu moet ik bekennen dat ik niet hele maal objectief ben als het om Judy gaat. Ooit had ik haar op een nogal wild feest samen met haar partner Ronald van Dok- kum op bezoek. Zij hadden buitengewoon veel verstand van kunst, ikzelf wat minder. Dit laatste nam niet weg dat ik ape trots was op een net gekocht werk van de Goese schilder Ronald Debbaut. Judy en haar Ronald kraakten dat werk af De teneur was: als je dit al kunst noemt... Het zal Judy plezier doen dat mijn afkomst erg eenvoudig is. Vissersmilieu. Zo'n milieu waar Judy in haar socialistisch ge kruide betoog op doelt, een mi- Tip kloinp man mnpst lieu dat de ze8eningen van de ue Kleine man moest BKR zo uitstekend kon gebrui„ immers ook cultureel ken. De kleine man moest im- mers ook cultureel worden ver worden verlicht jicht. Mijn liefste schildert ook - en niet onverdienstelijk. Zodoende weet ik dat kunstenaars hun werk graag tonen. Veel moois stond al decennia lang in Goes op de zolder van het stadhuis te verstoffen. Prachtig idee dus van de stichting Rondom de Stenen Brug, die veiling. Judy heeft het in haar stuk over 'een rommelmarkt' en de zuinige Zeeuw krijgt er ook nog even van langs. Intussen ben ik blij dat ik niet meer behoor tot de gestaalde (kunst)kaders van haar arme PvdA (tegen beter weten in stem ik nog wel op die club) en op Koninginnedag een prachtig werk van de Haagse schilder Henk van der Plas kon kopen. Ik ben er dolblij mee en ik weet zeker dat allerlei mensen die dit schilderij - De Af braak - zien, op internet gaan kijken wat deze schilder nog meer heeft gemaakt. Zo werkt dat namelijk ook, Judy. Tonen is zo veel rijker dan verstoffen. Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend. een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaar zorgvuldig om met perwonsgegeiem in hel colofon Heft u nadere informatie door Emile Calon middelburg - In de Armeense cul tuur kan een vrouw niet ongehoor zaam zijn aan haar man. Dan kan een vrouw niet de politie bellen omdat haar man, gewapend met een mes, een vrouw in Burgh- Haamstede gaat beroven. Advocate M. Hersman was giste ren zeer duidelijk. De 22-jarige Ar meense vluchtelinge kon die 15e december van het vorige jaar geen kant op. Ze hoorde 's morgens dat haar man haar werkgeefster in Burgh-Haamstede zou beroven om zo weer wat geld te hebben om te gokken. Ze was loyaal naar die 83-jarige vrouw, die ze be schouwde als een soort oma. Tege lijkertijd kon ze niet haar man tot de orde roepen. Het enige wat ze deed was hem bidden en smeken om het niet te doen. Hij deed het echter wel, ging samen met haar vanuit Zierik zee met de bus naar Burgh-Haam- stede. Daar aangekomen ging hij, gewapend met een mes, het huis binnen terwijl zijn vrouw nog steeds smeekte om weg te gaan. Na de overval vertrok het duo met 4000 euro. De man is voor de overval al eer der veroordeeld tot een celstraf van een jaar. Officier van justitie G. Oosterveld vroeg de rechtbank de vrouw, die nu in Middelburg woont, te veroordelen tot een werkstraf van 240 uur wegens me deplichtigheid. De raadsvrouw pleitte voor vrijspraak. Volgens haar kon de Armeense die dag geen kant op. Er was volgens haar sprake van psychische overmacht. Uitspraak op 16 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2