Gemeente bekijkt Walstraat kritisch Dodenherdenking Zelfs de lampjes zijn uit de soos gesloopt Experiment met hulp aan huis begint in noorden van Middelburg PROFILINE morgana (0113) 671 225 Compleet slapen in Zeeland GOES 26 Vrijdag 4 mei 2007 PZC W Oorspronkelijk komt de Kegel- en Biljart Vereniging Vlissingen van de Schel de; tegenwoordig is de helft van de leden 'van buiten', foto Lex de Meester Na vier jaar steggelen nieuwe stek voor kegel en biljartclub. door Wendy van den Hurk vlissingen - Oude ballen, oude ke gels, oude biljarts, -redelijk- oude leden en dat alles in een nieuw jas je. Kegel- en Biljart Vereniging Vlis singen heeft een nieuw stekkie. En het heet Scheldekwartier, met een knipoog naar het stadsbestuur. Het staat gewoon te glimmen, het nieuwe onderkomen van de kegel en biljartvereniging, op het naam loze plein bij Baskensburg. Voorlo pig kunnen leden zelfs onverstoor baar jeu-de-boulen in de voortuin; ook die wordt nog aangelegd. Om binnen te komen, sla je twee authentieke Schelde-deuren open. Mét logo. „Meegenomen uit het oude Scheldekwartier", klinkt het trots. „Net als de lampjes. De bar komt uit het oude clubgebouw aan de Koningsweg, net als de ke gelbanen. De andere bar komt uit een slooppand en de toiletten ook. Beetje poetsen en ze zijn weer als nieuw. Zulke trucjes hebben ons tonnen gescheeld." Hoe ze dat toch voor elkaar geke geld hebben? „Dat is een kwestie van erachteraan zitten", zegt voor zitter Joop Verstraeten. „Mensen bellen, sponsors bellen. Die heb ben ons geld gegeven, en zelf had den we ook nog wat. Een goede erfpachtregeling met de gemeente, contributies en we zijn er." Verstraeten was vroeger bedrijfslei der bij de Schelde; vandaar zijn be drijfskundige inzichten. En de nos talgie van het Scheldekwartier, de oude soos van de scheepswerf Hij kwam er altijd. „Daar werden cur sussen gegeven, maar ook feesten. Met soms zeshonderd man." Zoveel zijn het er niet bij de kegel en biljartclub; die heeft 193 leden. En dat mogen er best meer zijn, vindt Verstraeten. „Nog niet al on ze teams zitten vol. Een connectie met de Schelde is trouwens niet meer nodig. Iedereen is welkom." Burgemeester hoopt op burgerparticipatie rond Vlissingse winkelstraat. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ook de burgemeester van Vlissingen ergert zich aan de vieze, met kauwgom beplakte te gels in de Walstraat. En daar gaat Anneke van Dok iets aan doen, be looft: ze, al heeft ze er wel iets bij nodig: burgers. „Want die komen soms met ideeën, waar we zelf nooit zouden zijn opgekomen." Vervuiling is een van de grootste ergernissen van Vlissingse binnen stadbewoners, dat bleek woensdag maar weer tijdens een buurtplat- form in het Arsenaal. Burgemees ter Anneke van Dok kon, als mede- binnenstadbewoner, alleen maar meeknikken. „Het viel me vooral op, toen ik hier acht jaar geleden kwam. Toen zag ik alles natuurlijk nog scherper dan nu. Het is waar: de Walstraat kan veel netter." Sloebrug Vlissingen is een klein stukje te lang vlissincen - De Sloebrug in Vlis- singen is in de nacht van woens dag op donderdag gesloten voor het wegverkeer. Ook voor recreatie vaart is de brug gestremd. De werkzaamheden duren van acht uur 's avonds tot zes uur 's och tends. Het verkeer moet via de Keersluisburg rijden. De afsluiting is nodig omdat de brug vorig jaar door de hitte iets is uitgezet. Er wordt een stukje afgeslepen. Bevrijdingsfestival te volgen via internet vlissingen - Het Bevrijdingsfesti val in Vlissingen is zaterdag live te volgen op www.bevrijdingsfestival- zeeland.nl. De webcam op het Bel- lamypark laat afwisselend het hoofdpodium, het Dijktheater en het Culturepodium zien. Het is, voor zover bekend, de eerste keer dat er van een Bevrijdingsfestival in Nederland rechtstreekse beel den via internet te zien zijn. De tegels, die er een jaar of vijftien liggen, zijn erg kwetsbaar. „Het is een prachtige soort, met een lichte kleur, maar ze hebben een bepaald profiel, waaraan kauwgom gamak- kelijk hecht. Opnieuw betegelen is nog niet aan de orde, dan zouden we eerst eens moeten weten wat de afschrijving van het materiaal is. Ik wil kijken of er ideeën zijn om het aanzicht te verbeteren." Bijvoorbeeld met preventie. „Het zijn toch de mensen die de straat bevuilen. Als we die daar nou op een leuke manier op wijzen. Mis schien moeten we iets doen met duidelijke afvalbakken. Bewoners hebben daar zelf vaak goede idee ën over; zij wonen er immers. Daa rom nodig ik ze uit om mee te den ken. Uit ervaring met de pit-teams Burgemeester Anneke van Dok van Vlissingen wil dat de Walst raat er mooier uit komt te zien. Burgers willen dat ook, weet ze, daarom mogen zij meedenken. Expositie Antoine Mes in Kerkje van Ellesdiek ellewoutsdijk - In 't Kerkje van Ellesdiek opent zondag een over zichtstentoonstelling van de Mid delburgse kunstenaar Antoine Mes. De expositie, met de titel Te kust en te keur, laat zestig jaar werk zien van Mes. Het Zeeuwse landschap speelt hierbij een grote rol. Bij de opening speelt het duo Da Carpo op harp en dwarsfluit en Engel Reinhoudt zingt Zeeuw se liedjes. Aanvang om 14.30 uur. Thoolse stellen mogen trouwlocatie kiezen sint-maartensdijk - Thoolse stel len kunnen in de toekomst trou wen op een locatie naar keuze. Nu zijn ze nog gebonden aan het ge meentehuis of het oude stadhuis, maar het college gaat mee in de trend, waarin steeds meer gemeen ten diverse trouwlocaties aanwij zen. Tholen gaat zelfs nog een stap verder. Echtparen kunnen in de toekomst elke locatie aandragen. en in de Scheldestraat is gebleken dat het heel nuttig is om burgers bij het beleid te betrekken." Toch zit de gemeente niet stil, ver weert Van Dok zich.„Heel geregeld gaan schoonmakers met een hoge drukspuit de straat door. Maar het is dweilen met de kraan open. Die luifels helpen ook niet; er is geen regen die de troep wegspoelt." Maar die weghalen, is geen optie. „Ze zijn praktisch. Als het regent, kun je in Vlissingen droog winke len. Wel hebben die in de Jacobs- passage onze aandacht, gezien de brandveiligheid. Daar moeten win keliers maatregelen voor treffen, in de vorm van vluchtwegen." Ook de uitstallingen zijn onder de aandacht op het stadhuis. „Dat is altijd een lastig onderwerp, maar binnenkort moeten we echt winke liers aanschrijven. De uitstallingen zijn niet alleen ontsierend, maar nemen ook veiligheid weg." Meedenken als burger? Peter Stok: 0118-487459 of psk@vlissingen.nl Op 25-04-2007 is ten laste van M.M. Osman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een grosse betekend door Nicole Lieselotte Ouwersloot t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van verzoekschrift echtscheiding. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Onbetwist uw kozijnenspecialist! Alu Kunststof Hout Bel voor een vrijblijvend advies www.profiline.nl MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Buurtbedrijvigheid moet alternatief bieden voor zorg in tehuis. door Nadia Berkelder middelburg - Binnen een maand kunnen bewoners van Nieuw-Mid- delburg, Klarenbeek en Veerse- poort bij een speciaal telefoon nummer terecht voor allerlei klus sen in en om het huis. Het is een experiment. Als de proef slaagt, wordt de dienst in de hele stad in gevoerd. Het plan, dat officieel buurtbedrij vigheid heet, is bedacht omdat steeds meer mensen tot op latere leeftijd zelfstandig blijven wonen. Toch hebben ze soms hulp nodig. Bij het knippen van de heg bijvoor beeld, of het boodschappen doen. De diensten zijn niet alleen voor mensen die zorg nodig hebben, al zullen ze voor mensen die alles nog zelf kunnen wel duurder wor den. In Middelburg zijn al een aantal or ganisaties die dit soort diensten aanbieden. Straks zijn die via één telefoonnummer of een website te bestellen. „Het gaat nu nog om be- In de wijken Nieuw-Middelburg, Klarenbeek en Veersepoort kun nen mensen straks via een spe ciaal telefoonnummer klussen in en om het huis aanvragen. staande diensten", zegt T. de Bruin van de gemeente. „Maar het is de bedoeling dat in de toekomst ook mensen worden ingezet die via een reïntegratiebedrijf aan het werk zijn." De gemeente wilde het project eerst samen met Lété uit te voe ren. Inmiddels is het onderdeel reïntegratie van dat bedrijf overge nomen door Maecon. Een dochter van Maecon, Spark Result, heeft nu de opdracht gekregen. Buurtbedrijvigheid is onderdeel van de woonservicezones in Mid delburg: zorgsteunpunten in alle wijken in de stad waardoor men sen langer in hun eigen buurt kun nen blijven wonen. Steden en dorpen staan stil bij slachtoffers van Tweede Wereldoorlog. ARNEMUIDEN 19:35 uur: stille tocht van stadhuis aan de Langstraat naar het oorlogs monument op de oude begraaf plaats aan de Rademacherstraat. 20:00 uur: hoornsignaal, gevolgd door twee minuten stilte, Last Post en een kranslegging. 20:10 uur: toespraak wethouder Hannie Kool-Blokland, gevolgd door zingen van eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. DOMBURG 19.30 uur: herdenkingsdienst in de kerk met ruimte voor zang, medi tatie en gebed. Vesperdienst be staande uit lezing, voordracht, lichtceremonie met kaarsen en mu ziek door Apollo. GAPINGE 19.40 uur: stille tocht naar begraaf plaats, startpunt bij verenigingsge bouw De Spil. 19.50 uur: toespraak door raadslid Doede Holtkamp namens gemeen te Veere. 20:02 uur: Wilhelmus, bloemleg- ging door vertegenwoordigers van scholen, kerken, gemeente. MIDDELBURG 18:45 uur: luiden klok Lange Jan. 19:00 uur: kerkdienst Nieuwe Kerk 19:45 uur: plechtigheid Abdijplein, met toespraak burgemeester en sa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28