PZC Platform N57 weer naar rechter Fakkel naar festival in Vlissingen 33 25 35 □2 Vijftigplussers bijeengebracht Zilte verrassing Frans Naerebout gaat uit logeren 4CDCM Op bommenjacht ItKCiN met de Schiedam Vrijdag 4 mei 2007 Festivals in de regio luiden noodklok Tip? redwalch@pzc.nl Keuze wegenbouwer moet wachten op oplossing geluidswal. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Het Platform N57 gaat opnieuw naar de Raad van State. Het wil voorkomen dat Rijkswaterstaat een aannemer kiest voordat het bestemmings plan voor de Dammenroute in Veere volledig is goedgekeurd. De provincie heeft vorige week het bestemmingsplan goedge keurd, op de hoogte van de ge luidswal bij de begraafplaats van Serooskerke ha. Daarvoor moet de gemeente een oplossing vinden. Intussen begint Rijkswaterstaat met de aanbesteding en gunning van de aanleg van de N57. Giste ren moesten alle inschrijvingen van geïnteresseerde aannemers binnen zijn. Waarschijnlijk duurt het een maand om daaruit een keuze te maken, verwacht project leider N57 H. Jager. Het Platform N57 wil dat die keu ze wordt uitgesteld totdat duidelijk is wat er met de geluidswal gaat ge beuren en totdat het bestemmings plan helemaal in orde is. De gun ning van het werk betreft immers het hele tracé, vanaf de rijksweg A58 tot de Veersegatdam. Het plat form vreest dat het verstrekken van de bouwopdracht ertoe leidt dat de weg hoe dan ook wordt aan gelegd, zelfs als er geen goede op lossing voor de geluidswal is ge vonden. Die vrees wordt versterkt doordat in Middelburg al is begon nen met voorbereidend werk zo als het kappen van bomen en het Het Platform N57 vreest dat de keuze van een aannemer ge bruikt wordt om de aanleg van de weg in Veere door te druk ken. Rijkswaterstaat ontkent dat. leggen van leidingen. Het argu ment van Rijkswaterstaat in een nieuwe procedure bij de Raad van State zal dan zijn dat er geen weg terug meer is, stelt het platform. Projectleider Jager van de N57 spreekt dat tegen. „De Raad van State laat zich door ons niet mani puleren. Bovendien proberen wij alles zo zorgvuldig mogelijk te doen. In de gunning van het werk staat de clausule dat het contract voor het werk in Veere ontbonden kan worden als dat bestemmings plan wordt vernietigd. Dat hebben we fatsoenlijk ingedekt." De aannemer mag in Middelburg al beginnen, voordat het bestem mingsplan Veere definitief is goed gekeurd, bevestigt Jager. „Dat zal niet eerder zijn dan in september. En nee, dat legt geen druk op het totale tracé. Mocht het Veerse deel van de N57 uiteindelijk toch niet aangelegd kunnen worden, dan moeten we een oplossing zoeken om van het Middelburgse deel toch gebruik te kunnen maken." Overigens is bijvoorbeeld het aqua duct niet in een jaar klaar, merkt Jager op. „Dat duurt, net als het he le project, wel drie jaar. We heb ben dus nog voldoende tijd om een oplossing te vinden." Stichting Palladium begint databank met actieve senioren. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Mensen van boven de vijftig die op zoek zijn naar een leeftijdsgenoot om samen leuke dingen mee te doen, kunnen voor taan terecht bij stichting Palla dium. Die wil met de Senioren Ac tiviteiten Bank actieve vijftigplus sers bij elkaar brengen. Als iemand bijvoorbeeld graag fietst of tennist of wat dan ook, en die geeft dat aan bij de Vlissingse welzijnsstichting, dan zoekt die daar de perfecte 'match' bij. Ook Vlissingers met een bijzonde re hobby zijn welkom, zegt Palla dium. Dus het hoeft niet altijd de bioscoop of een wandeling over de boulevard te zijn. Wel benadrukt de stichting dat ze geen relatiebe middelingsbureau is begonnen. Het gaat puur om het samenbren gen van mensen met dezelfde hob by of belangstelling. Palladium belooft zorgvuldig om te gaan met persoonlijke gegevens. Aanmelden kan bij Cayla Aerssens op telefoonnummer 0118-420470. Inschrijven is helemaal gratis. Tip? redactie@pzcnl Ze hadden het gezellig met el kaar, dat gezelschap van Zeeuw se watersporters op dat Zierikzee- se terras. Het ene sterke verhaal werd afgewisseld met het andere en ook de blunders van colle ga-watersporters gingen in gro ten getale over tafel. De zeiler uit Middelburg bulderde het uit van het lachen om het zoveelste staaltje slecht zeemanschap. Op dat moment kreeg een meeuw hoog in de lucht aandrang. Het half onsje gefermenteerd visafval belandde precies in de mond van de Middelburger, die zich daarop kokhalzend naar het toilet spoed de. De moraal: de zee neemt en de zee geeft. Maar alleen aan hen die dat verdienen. Zeeuwse hardlopers halen Vrijheidsvuur op in Wageningen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Zestig Zeeuwse hard lopers en begeleiders brengen za terdag in estafetteloop het Vrij heidsvuur van Wageningen naar Vlissingen. Daar wordt op het hoofdpodium het grote Vrijheids vuur ontstoken. Het is de eerste keer dat de Vuur- loop Zeeland gehouden wordt. Een maand geleden werd Jack van Aspert van atletiekvereniging Dy namica uit Vlissingen gevraagd of zijn vereniging het vuur wilde op halen. „Wageningen-Vlissingen is 235 kilometer", zegt Van Aspert. „Dat is te veel voor één ploeg. Daarom hebben we ook Roparun- teams gevraagd mee te doen. Die zien dit als een training voor de loop van Rotterdam naar Parijs." Naast Dynamica, doen ook de Schouwse zustervereniging Delta Sport en de Roparun-teams de Schouwen-Duiveland Runners en het Cegelecteam Walcheren mee. „Zo is het niet alleen een Vlissing se of Walcherse gebeurtenis, maar een Zeeuwse." Na de officiële handeling in Wage ningen, zal om 0.30 uur loop Las- seur, voorzitter van Delta Sport, als eerste met de fakkel richting Zeeland lopen. Rond half elf's ochtends komt het gezelschap bij Bruinisse de provin cie in. Om 18.25 uur vertrekt het ere-vuurloopteam met de andere deelnemers, jeugdleden en 'vetera nen' vanaf de Kanovijver in Vlis singen, via de boulevard naar het Bellamypark waar de 74-jarige Bram de Rijke het grote Vrijheids vuur aansteekt. De fakkel wordt overigens niet het hele traject gedragen. „Een fakkel brandt hooguit twintig minuten. Dan zouden we er zo'n tachtig moeten meenemen. Daarom ne men we een stormlamp met het Vrijheidsvuur mee de auto in." VLISSINGEN - Voor het laatst moest Frans Naere bout wijken voor het bevrijdingsfestival, zaterdag op het Bellamypark in Vlissingen. Het standbeeld is gisterochtend vroeg omhoog gehesen en naar het terrein van de gemeente aan de Vredehoflaan gebracht. Daar wacht de bronzen versie van de mensenredder, veilig achter slot en grendel, op haar definitieve locatie. Waar dat is, beslist het college dinsdag. Het heeft er alle schijn van dat het op bolwerk de Leugenaar op Boulevard de Ruyter komt. Van daaruit kijkt de loodsenheld weer vertrouwd de Schelde op. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27