Duitsers raken geliefd 02r Zeeuwse boeren staan in de rij voor grondwater ter beregening PZC wmm 8 Grootste cruiseschip dat Amsterdam ooit aandeed VACATURES P. van Eijzeren b.v. te Borssele HET WEER: Veel zon rrv Dagboeken van Reagan ademen nostalgie Erwin Koeman houdt de eer aan zichzelf Vrijdag 4 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 105 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Rapportcijfer buitenlanders Welk rapportcijfer geven Nederlan ders aan zichzelf en aan de inwoners van de buurlanden? Oosterburen mogen van 73 procent meedoen aan dodenherdenking. door Joep Trommelen DEN HAAG - Ruim zestig jaar na de Tweede Wereldoorlog ziet Neder land Duitsland niet meer als vij and, maar eerder als bondgenoot en goede buurman. De afgelopen tien jaar ging 32 procent van de Ne derlandse bevolking positiever denken over Duitsland. Nederlan ders geven Duitsland het rapport cijfer 6,8 en vinden Duitsers voor België al vriendelijke en trotse, harde wer kers. Dat blijkt uit een door Intom- art GfK in opdracht van de We- gener-kranten gehouden onder zoek onder vijfhonderd Nederlan ders. Opvallend is dat een op de drie on dervraagden in tien jaar negatiever ging denken over Fransen en het Nederlandse volk. Wel geven ze Nederland nog een 7,2, hetzelfde rapportcijfer als de Belgen krijgen. En Nederlanders dichten zichzelf in grote lijnen dezelfde karakterei genschappen toe als de Duitsers zouden hebben. Fransen krijgen een 6,1 en Engel sen zijn net zo populair als Duit sers. Fransen zijn in de ogen van de ondervraagden vooral trots en arrogant en bepaald geen harde werkers. Belgen worden vriende lijk en beleefd gevonden. Duitsers zijn welkom bij de doden herdenkingen vandaag, vindt 73 procent van de Nederlanders. En IT9 Duitsers zijn trots, vriendelijk en werken hard, vinden Nederlan ders. In tien jaar tijd is het Duits- land-beeld in Nederland een stuk positiever geworden. van 70 procent van hen mogen er Duitse (oud-)militairen bij aanwe zig zijn. De gastvrijheid rond de herdenkin gen neemt af naarmate de geën quêteerden ouder zijn. Volgens 15 procent zijn Duitsers niet welkom. Van de ondervraagden vindt 91 procent dat Nederlanders de ge beurtenissen in de Tweede Wereld oorlog de huidige generaties Duit sers niet meer aan mogen rekenen. 2 procent vindt dat dat wel mag. pagina 3: commentaar pagina 12 en 13: beste buren AMSTERDAM - Het cruiseschip Navigator of the Seas in de haven van Amsterdam. Het 311 meter lange en 38,6 meter brede zeekasteel is te breed om door het Panamakanaal te varen. Het schip biedt plaats aan 3800 passagiers en 1181 beman ningsleden. Bent u de Constructie medewerker die zoekt Kijk morgen in het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. MIDDELBURG - Het loopt storm bij het bureau grondwaterbeheer van de provincie Zeeland. In een nor maal groeiseizoen komen er jaar lijks acht tot tien aanvragen bin nen om grondwater voor berege ning van landbouwgewassen te mogen gebruiken. Nu worden elke dag zoveel verzoeken ingediend. „Het is een beetje een gekken huis", constateert Wim Buizer, me dewerker grondwaterbeheer. „We proberen iedereen zoveel mogelijk ter wille te zijn, maar aan de ande re kant hebben we ervoor te zor gen dat de beperkte voorraden zoet water in de Zeeuwse bodem beschermd blijven. Dat betekent dat we soms mensen moeten te leurstellen." Dat geldt ook voor het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren. Daar bevatten veel sloten dankzij afvloeiend water uit de Vlaamse polders voldoende zoet 7,2 Nederland 7,2 Duitsland Engeland et 6,81 Frankrijk 6,1 infographic: JD. GN/bron: Intomart Zeeuw opgepakt voor cocaïnesmokkel België BRUSSEL - De Belgische politie heeft drie Nederlanders en een Belg opgepakt voor cocaïnesmok kel. Onder de Nederlanders is een 55-jarige man uit Wemeldinge. De anderen zijn een 50-jarige man uit Breda en een man van 36 die in het Vlaamse Beerse woont. De Ne derlandse politie deed huiszoekin gen in Krabbendijke, Zaandam en Teteringen. De vier zouden de smokkel van 3 kilo cocaïne hebben geregeld. De drugs, afkomstig uit de Domini caanse Republiek, zijn gevonden in Antwerpen. Volgens de Bel gische politie betrof het een 'proef zending'. Bij succes wilde de ben de grotere partijen uitvoeren. De vier zouden leiding hebben gege ven aan een criminele organisatie die bezig was met mensenhandel, witwassen en wietplantages. Hoe meer Duitsers bij doden herdenking, hoe beter reageer op www.pzc.nl Hardlopers zijn doodlopers gHHHHI 57% 43% De Navigator of the Seas is het grootste zeecrui seschip dat ooit de haven van Amsterdam heeft aangedaan. foto Cynthia Boll/GPD ÉN 22 Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 t/m 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47 water om gewassen te kunnen be regenen. De afgelopen dagen heeft het waterschap de vergunningen daarvoor in de omgeving van Aar denburg en Hoofdplaat, bij Axel en in Oost-Zeeuws-Vlaanderen evenwel moeten intrekken, omdat het peil in de sloten te laag dreigde te worden. pagina 2 en 3: mogelijkheden voor beregening zijn beperkt pagina 7: extreme droogte in Italië Word ook abonnee! Zie hon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1