Buitenland Bush spreekt zijn veto uit over aftocht in Irak Spanning Turkije neemt af Franse presidentskandidaten kruisen degens Nu of nooit! Profiteer tijdens het spectakel van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy S Boch. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. PZC Donderdag 3 mei 2007 Voorstel van Congres om per 1 oktober de vlag te strijken, strandt. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - President Bush heeft zijn veto uitgesproken over een voorstel van het Congres om per oktober troepen terug te trek ken uit Irak.'In een rechtstreeks op televisie uitgezonden toespraak noemde Bush het wetsvoorstel 'on acceptabel'. „De terroristen hoe ven alleen maar hun agenda erbij te pakken en ze kunnen de overna me van Irak plannen." Het veto van Bush vormt de voorlopige apo theose van de nu al twaalf weken durende machtsstrijd tussen het Witte Huis en het Congres over de financiering van de oorlog. Presi dent Bush waarschuwde nogmaals dat het leger in geldnood komt als het budget van 124 miljard dollar niet snel wordt goedgekeurd. Aan de voorwaarden van de Democra ten kon hij niet voldoen, omdat het 'onverstandig is om aan de vij and te vertellen wanneer je ver trekt'. Het veto van Bush kwam precies vier jaar nadat de president op een vliegdekschip de missie in Irak als voltooid verklaarde. De Democrati sche meerderheid in het Congres had speciaal een dag gewacht met het sturen van het wetsvoorstel om het te laten samenvallen met het jubileum van die veel te voor barig gebleken conclusie. Bush is bang dat als de Verenig- de Staten zich terugtrekken ter roristen precies zullen weten wanneer ze Irak kunnen 'overne men'. Het was pas het tweede veto in het presidentschap van Bush. De Democraten hebben een tweeder de meerderheid nodig in het Con gres om het machtswoord van Bush ongedaan te maken, maar dat redden ze niet. Een compro mis lijkt daardoor onvermijdelijk. Veel Democraten willen niet dat de machtsstrijd ten koste gaat van de troepen. Waarnemers verwachten dat in een nieuw wetsvoorstel geen ver trekdatum meer wordt genoemd. Wel zouden de Democraten be paalde voorwaarden willen verbin den aan het budget. Zo zou de Iraakse regering gedwongen moe ten worden om snel tot een verge lijk te komen over de verdeling van de olie-inkomsten tussen de verschillende etnische groepen. Ook veel Republikeinen zouden daarvoor voelen. PARIJS - Aanhangers van de UMP, de centrumrechtse partij van Nicolas Sarkozy volgen gespannen het televi siedebat met diens socialistische tegenstreven Ségolène Royal. Een recordaantal van 35 televisiezenders zond gisteravond laat het debat uit tussen beide presidents- door onze correspondenten Fidan Ekiz en Hans de Briiijn ISTANBOEL - De politieke crisis in Turkije lijkt (voorlopig) bezworen. De afgelopen dagen liepen de span ningen hoog op na onenigheid over de vraag wie de volgende pre sident wordt. Het constitutionele Hof verklaarde dinsdag de eerste ronde van de presidentsverkiezin gen ongeldig. De grootste opposi tiepartij CHP had daartoe een ver zoek ingediend omdat bij de eerste ronde in het parlement niet het vereiste quorum van tweederde van de leden aanwezig zou zijn ge weest. Om de impasse te doorbreken, diende premier Erdogan gisteren in het parlement een voorstel in voor vervroegde verkiezingen. Zijn islamistische AK-Partij wil die op 24 juni of 1 juli houden. Erdogan zei ook dat hij de grondwet wil aanpassen zodat het mogelijk wordt dat de president direct wordt gekozen, en niet - zoals nu het geval is - door het parlement. Op 6 mei doet de regering de eer ste ronde van de presidentsverkie zingen over, maar het is vrijwel ze ker dat de AK-partij het benodigde aantal parlementsleden opnieuw niet haalt. „Het is slechts een for maliteit om de presidentsverkiezin gen officieel af te sluiten", zei mi nister van Justitie Cicek gisteren. President Ahmet Necdet Sezer blijft aan als staatshoofd tot de vol gende presidentsverkiezingen. De grote vraag is nu of de AK-partij voor die tijd de grondwet zo kan wijzigen dat het staatshoofd recht streeks wordt gekozen. Oppositie kandidaten. Het twee uur durende steekspel werd on der meer in Rusland en Portugal uitgezonden, met si multane vertaling. De beslissende tweede ronde van de presidentsverkiezingen wordt zondag gehouden. foto Christophe Karaba/EPA partij CHP liet gisteren weten daar tegen te zijn, de kleinere oppositie partijen zijn voor. Erdogan uitte zware kritiek op de beslissing van het Constitutionele Hof de eerste ronde van de presi dentsverkiezingen ongeldig te ver klaren. Hij noemde het 'een kogel gericht tegen de democratie'. De Europese Commissie waar schuwde Turkije gisteren in nau welijks verhulde termen dat de ge beurtenissen van invloed kunnen zijn op de kansen van Turkije om tot de EU toe te treden. Brussel is vooral bezorgd over de groeiende invloed van het Turkse leger. De EU vindt dat de parlements- en presidentsverkiezingen democra tisch moeten verlopen, zonder 'on gepaste inmenging', waarmee de rol van het leger wordt bedoeld. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-)" 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hiippe en Wilux etc.1 Voorbeeldkorting: Kranen 'MppttieoeMeiVOOf Sani-Dump korting 25% Extra leverancierskorting 10% Extra Ballonkorting max 10% H Ruime showrooms met de nieuwste 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal. Sanijura, Riho. Hagon. Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermï, Samo, Riho. Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravlt, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch. Ri-Jo, Wilux en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9