Campers welkom op parkeerterreinen Mezen als middel erger dan kwaal Covra breidt opslag radioactief afval uit van de reepe PZC Donderdag 3 mei 2007 31 Terneuzen en Hulst lopen voorop met camperplaatsen. door Joeri Wisse en Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het parkeerterrein achter zwembad Scheldorado in Terneuzen was gisteren voor even minicamping Stuvesande. Klap- stoelen en campingtafels gevuld met blikken bier, wijn, pinda's en blokjes kaas stonden uitgestald tus sen de twaalf kampeerauto's. En zoals dat op een camping gaat, zijn de lekkernijen door alle aanwezi gen bijeengebracht. De kampeerautobezitters hadden reden voor een feestje: ze vierden dat in de gemeente Terneuzen vier parkeerterreinen gedeeltelijk ge schikt zijn gemaakt voor kampeer auto's. Behalve Stuvesande is dat bij de watertoren in Axel, bij de jachthaven van Sas van Gent en aan de Bernhardstraat bij Westdor- pe. „Prachtige locaties", vindt Gerry Raaijmakers van de zuidwes telijke afdeling van de Nederland se Kampeerauto Club (NKC). Op die plaatsen mogen maximaal vier campers 72 uur gratis staan. De locaties voor gemeentelijke kampeerplaatsen zijn door leden van de NKC aangedragen; de ge meente bepaalde welke als zoda nig werden ingericht, zegt wethou der Co van Schaik. „Sommige plaatsen waren niet geschikt, om dat ze bijvoorbeeld te dicht in de buurt waren van bestaande cam pings." Raaijmakers benadrukt dat de vere- 'Hangjongeren vertrekken spontaan als er een camperplaats komt' niging zorgvuldig te werk is ge gaan bij het selecteren van de loca ties. „Ik heb overal proef-geslapen om te ervaren hoe het 's nachts is." Ook zijn alle plekken zo uitge zocht dat de campers niet het straatbeeld domineren. „Omwo nenden willen geen wit vlak voor de deur." Een camperplaats kan zelfs gunstig uitwerken voor de buurt. Raaijmakers „We hebben meegemaakt dat hangjongeren en druggebruikers niet meer terug kwamen als er regelmatig campers op 'hun' terrein staan." In de gemeente Hulst, waar sinds augustus 2004 een gemeentelijke camperplaats is, slaat de voorzie ning aan. Wethouder Paul Wee- maes heeft onlangs toegezegd dat de gemeente het aantal plekken aan het Havenfort uitbreidt van vier tot acht Vanwege de gestegen interesse benadrukte WD'er Georges d'Haens dat de gemeente er goed aan zou doen voorzienin gen als water en elektriciteit aan te brengen in de-nabijheid van de camperplaatsen. De plaatsen zijn nu sober ingericht. Zo zijn er geen extra lantaarnpalen geplaatst, zijn er geen tappunten voor drinkwa ter en ook geen voorzieningen om vuil water te lozen. Maar die extra service wil de gemeente niet bie den. „We gaan geen dure voorzie ningen aanbrengen want dat jaagt de gebruikers van de kampeer plaatsen ook alleen maar op kos ten", zegt Weemaes. Wel zegde hij toe, dat er bij de camperplaatsen een verwijsbordje naar campings komt te staan, voor reizigers die be hoefte hebben aan meer comfort. wS» foto Wim Kooyman De opening van het parkeerterrein voor kampeerauto's in Terneuzen werd direct met wat versnaperingen gevierd. door René Schrier BORSSELE - De Centrale Organisa tie voor Radioactief Afval (COVRA) in Borssele breidt uit. Morgen wordt het hoogste punt bereikt van een vierde opslagruim te voor laag- en middelradioactief afval. De bestaande drie opslagruimten voor laag- en middel radioactief af val zijn bedoeld voor een periode van ongeveer dertig jaar. Daar ligt het afval dat sinds 2982 is ontstaan bij alle gebruikers van radioactieve stoffen, zoals de kernenergiecentra les van Borssele en Dodewaard, de onderzoeksreactoren van Petten en Delft, ziekenhuizen, universitei ten, onderzoekscentra, industrieën en dergelijke. Daarnaast beschikt de COVRA over de zogenoemde HABOG, een in het oog springend oranje gebouw voor de opslag van hoogradioactief afval. De nieuwe module die nu ge bouwd wordt, krijgt een grond maat van veertig bij zestig meter. De vrije hoogte in het gebouw is zesenhalve meter. Deze opslagruimten - de COVRA spreekt over modulen - bestaan uit een dikke betonvloer waarop een prefab betonskelet staat, dat is bekleed met betonnen dak- en ge velplaten. Het nieuwe gebouw wordt naar verwachting in juli 2007 opgele verd. Van Bommel Hugo Boss Giorgio Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl door René Schrier GOES - Onderzoek in boomgaar den heeft uitgewezen dat de mees te schade aan appels en peren wordt aangericht door mezen. Die mezen hebben de fruitkwekers in veel gevallen zeifin hun boomgaar den gebracht, als biologische be strijders van insecten. Het Nederlands Instituut voor Ecologie deed observaties in de na zomer van 2006 om de aard van de schade aan appels en peren te onderzoeken. Kooiproeven met pe ren en appels die aan verschillen de soorten zangvogels werden aan geboden, om de pikschade te docu menteren, bevestigden dit beeld. Suikerbepalingen aan verschillen de perenrassen lieten zien dat de mezen een voorkeur hadden voor de zoetere perensoorten. Ook windsingels zijn van invloed op de intensiteit van de schade. Door windsingels minder geschikt te ma ken voor mezen kan op langere ter mijn de schade mogelijk worden beperkt, meldt Faunabeheer. Overigens is landelijk vorig jaar fors meer vergoeding uitgekeerd als gevolg van fruitschade. Het Fau nafonds keerde in 2006 bijna 600.000 euro uit aan schadevergoe dingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73