A Stoombrouwerij Sluis leeft nog voort in groothandel S PZC Oranje Label Dagen TERNEUZEN IPZC II Expo batikwerk 0 O O z Z Z p P P cc cc cc s 15 s 25% 35" NABEZORGERS GEZOCHT IN Zaterdag 5 mei verschijnt deel 4! Kippenboer mag niet uitbreiden z pzc Donderdag 3 mei 2007 29 hoek - Kunstenaar Rita Buijsse uit Hulst exposeert deze maand haar batikwerk in Galerie aan de Lein aan de Molendijk in Hoek. Buijsse laat onder de noemer 'droomvormen' zowel batik (een laag papier) als collages (meerdere lagen papier) zien. Haar werk is in de Biervlietse gale rie tot 1 juni te bezichtigen op de donderdag van 14 uur tot 17 uur, de vrijdag van 13 uur tot 17 uur en op de zaterdag van 13 uur tot 16 uur. KORTINGEN OP DIVERSE ARTIKELEN GIMBRÈRE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG KOOPZONDAG 6 MEI BOBBE MODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN (geen koopzondag) w (torvsete SsS vV;', De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Groothandel Horeca Totaal in Sluis viert vijftigjarig bestaan. door Joeri Wisse sluis - Aan het begin van de vori ge eeuw kon je aan de toog van een Sluis' café nog bier drinken dat binnen de wallen was gebrou wen. Eén van de drie vooroorlogse brouwerijen, Stoombrouwerij De Stad Sluis is al lange tijd verdwe nen uit de Vrijstraat in de binnen stad maar leeft nog voort in zijn opvolger: groothandel Horeca To taal. Het bedrijf is springlevend en levert nog steeds bier aan de eta blissementen in de vestingstad. Precies vijftig jaar geleden nam de toen 27-jarige André D'Hoore de oude brouwerij in de Vrijstraat over. „De bedoeling was om de brouwerij, die behoorlijk bescha digd uit de oorlog kwam, weer in werking te stellen. Zo ver is het nooit gekomen. Het was een tijd waarin de grote merken als Heineken aan een opmars in de ca fés bezig waren." D'Hoore ver kocht de koperen ketels en legde zich toe op het verhandelen van dranken. Ruim vijftien jaar later, in 1971, werd het gebouw van de oude brouwerij ingeruild voor een leegstaande schoenenfabriek aan de Sint Annastraat. De verhuizing was hoognodig, kan D'Hoore zich herinneren. De ongelijke vloeren en de nauwe straten zorgden voor veel ergernissen. De tijd dat de horecagroothandel alleen een vaatje bier en een paar flessen wijn afleverde, is voorbij. Kinderdagverblijf Hoek viert tienjarig bestaan hoek - Kinderdagverblijf Duimelot- je in Hoek viert zaterdag 12 mei zijn tienjarig bestaan met een open huis. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen de dertig huidige kinde ren van het verblijf en alle voorma lige Duimelotje-bezoekers tijdens een reünie aan het Fresiaplein ge nieten van een hapje en drankje én de kunsten van een ballonnen clown. Toonbeeld houdt open huis in Terneuzen terneuzen - Instituut Toonbeeld houdt zaterdag 12 mei van 13.30 tot 17.00 open huis in zijn gebouw aan de Bellamystraat in Terneu zen. Er zijn demonstraties beeld houwen, keramiek maken, teke nen, schilderen, fotograferen, fil men, toneel en muziek. Ook staan een expositie en kunstquiz op het programma. Een aantal docenten muzikale vorming sluit de dag om 16.00 uur af met een miniconcert. De Berenburcht treedt op in het Ledeltheater oostburg - De kinderen van ba- sischool De Berenburcht in Oost burg verzorgen donderdag 10 en vrijdag 11 mei een avondvullende voorstelling in het Ledeltheater in Oostburg. Kaarten zijn aan de kas sa van het theater en op school in de voorverkoop verkrijgbaar. „Het begon met een koekje voor bij de koffie", weet de oprichter nog. Het assortiment is uitgebreid tot bijna alles wat je kunt aantref fen in een horecazaak. Ook het ver zorgingsgebied van Horeca Totaal is uitgebreid, en wel naar België. „Ik had al snel in de gaten dat ik 'Oude schoenenfabriek was een prachtlocatie voor snel groeiende grossier' daar kon groeien. Bovendien wil de ik voor mijn twee zoons een ei gen zaak hebben." Inmiddels wer ken er meer dan 75 mensen bij de vestigingen in Brugge en Sluis. Vol gens D'Hoore is er wel een ver schil tussen die twee filialen. „In Sluis worden relatief gezien min der luxe producten verkocht, ter wijl aan onze Belgische klanten juist meer exclusieve producten worden verkocht." Horeca Totaal koopt die artikelen zoals bijzonde re vissoorten, kaviaar en ganzenle- vertjes bij Rungis ('de grootste versmarkt van Europa'), nabij Pa rijs. D'Hoore mag dan al 77 jaar zijn, werken doet hij nog graag. „Ik heb graag iets omhanden. Ik had er geen moeite mee om de zaak over te dragen aan mijn zoons, maar ik heb gezegd dat ik wel wat te doen moet hebben." Met de bedrijfsvoering bemoeit hij zich niet meer zo, 'dat kunnen an deren veel beter'. Maar D'Hoore mag nog graag met een vrachtje op en neer rijden naar Rungis of tussen de vestigingen. door Sheila van Doorsselaer vogelwaarde - Een groot kippen- bedrijf aan de Provincialeweg in Vogelwaarde krijgt van de gemeen te Hulst geen toestemming voor een forse uitbreiding. Momenteel worden ongeveer 25.000 kippen gehouden in diver se opstallen op het terrein. De kip pen hebben nu zo'n 2200 vierkan te meter tot hun beschikking. De kippenhouder wil de stallen graag uitbreiden met circa 1235 vierkante meter met de bedoeling het aantal te houden kippen ruimschoots te Groothandel Horeca Totaal in Sluis viert dit jaar het vijftigjarig bestaan. Op verdubbelen tot ongeveer 52000 de foto een vriesbunker van het bedrijf. foto Camile Schelstraete stuks. Hij heeft hiervoor onlangs een aan vraag ingediend bij de gemeente Hulst maar die maakt nu bekend geen medewerking te verlenen aan het verzoek. Volgens de gemeente is de gewens te uitbreiding niet mogelijk op grond van het geldende bestem mingsplan. Daarnaast stuit het voorstel van de kippenboer uit Vogelwaarde ook op provinciaal niveau op grote be zwaren. In het zogenaamde Omge vingsplan 2006-2012 wordt geen ruimte gelaten voor het uitbreiden van de kippenstallen op die loca tie. Suske en Wiske, ook op tabloid! Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De dolle Musketiers" voor 1 euro in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71