blijven herinneren' Pleidooi raadslid voor gelijktijdige vakanties scholen in meimaand Wij geven u de helft cadeau! f Bedrijf zoeken?! www.ilocal.nl Herdenkingen van de doden Z pzc Donderdag 3 mei 2007 2 7 Herdenkingsmonument voor de gevallenen op het Szydlovskiplein in Axel. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaarartie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ,f net alfabet van Zeeland foto Wim Kooyman Hulde voor twee leden PvdA in Terneuzen terneuzen - De Partij van de Ar beid in Terneuzen heeft haar le den E. Dooms-Ortelee en H.J. Stenvert-Legeer gehuldigd, omdat zij zestig jaar onafgebroken lid zijn van de partij. PvdA-wethouder J. van Schaik en voorzitter J. Spren kels overhandigden de jubilarissen eergisteren (Dag van de Arbeid) twee speciaal ontworpen spelden. De trouwe leden kregen ook een dankbetuiging van voormalig par tijvoorzitter M. van Huiten. Terneuzen moet voorbeeld nemen aan situatie in België. door Raymond de Frel terneuzen - De meivakanties van alle scholen in de gemeente Ter neuzen moeten gelijk worden ge trokken. Dat voorkomt een hele boel problemen bij ouders, verzor gers en bedrijven, stelt gemeente raadslid Giel van Boom van TOP Gemeentebelangen. Hij vraagt het Terneuzense college van burgemeester en wethouders daarom een bemiddelende rol te spelen in een overleg tussen de scholen. „Veel gezinnen hebben kinderen op verschillende scholen, die uiteenlopende vakantietijden hanteren. Hierdoor wordt de perio de dat een familie samen op vakan tie kan zó kort, dat er bij werkge vers bezettingsproblemen ont staan. Te veel werknemers moeten namelijk in dezelfde periode va kantiedagen opnemen. Dat heeft tijdens vakantiepieken weer prijs opdrijvende gevolgen", zegt Van Boom. Hij benadrukt dat dit pro bleem niet alleen in Terneuzen speelt, maar een bovenregionaal karakter heeft. Om de vaak autono me schoolbesturen tot actie te sti muleren, moet de gemeente over wegen de subsidies aan de scholen te beperken, vindt Van Boom. „Daarnaast moeten we eens een studiereis naar België maken. We hoeven het wiel namelijk niet meer zelf uit te vinden. In België liggen ze op dit punt mijlenver op ons voor." In Zeeuws-Vlaanderen zijn er morgena vond in achttien plaatsen plechtigheden in het kader van Nationale Dodenherden king. Om 20.00 uur worden twee minu ten stilte in acht genomen. aardenburg 19.15 uur herdenkingsdienst in St.Baafs; 19.45 uur stille tocht naar Markt; 20.05 uur stille tocht naar begraafplaats, bloe menhulde bij oorlogsgraven. axel 18.45 uur vertrek vanaf De Halle naar be graafplaats Burchtlaan, afroep namen ge sneuvelden en kranslegging; 19.30 uur ontvangst genodigden in voormalig ge meentehuis; 19.45 uur stille tocht naar Pools monument Zeestraat; 20.02 uur bloem- en kranslegging, aansluitend her- denkinsgdienst in hervormde kerk. biervliet 19.45 uur samenkomst bij monument Paulinahaven; 20.03 kranslegging, voor dracht, oplaten van vredesduiven. breskens 19.10 uur samenkomst bij Sa- men-Op-Wegkerk; 19.40 uur stille tocht; 20.05 uur rondgang langs oorlogsgraven en bloemlegging. cadzand 19.30 uur samenkomst in Zwingebouw; 19.45 uur stille tocht naar begraafplaats; bloemlegging, défilé langs oorlogsgraven. graauw 19.30 uur stille tocht vanaf dorpsplein. hoek 19.00 uur samenkomst in SOW-kerk; 19.50 uur tocht naar monument en vrij heidsboom; 20.03 uur bloemenhulde. hoofdplaat 19.30 uur samenkomst in dorpshuis; 20.03 kranslegging bij gedenksteen hulst 18.30 uur kranslegging in Stadskantoor, aansluitend herdenkingsdienst in her vormde kerk; stille tocht naar De Geval len Krijger aan Glacisweg; kranslegging. koewacht 19.30 uur herdenkinsgdienst in rk-kerk met bloemlegging en aansluitend défilé langs gedenkplaat en graf van Poolse sol daat op de begraafplaats. kloosterzande 18.30 uur herdenkingsdienst in hervorm de kerk; 19.15 uur plechtigheid op Hof te Zandplein, gevolgd door bezoek aan begraafplaats aan Hulsterweg; kransleg ging bij graven gesneuvelde militairen. oostburg 18.40 uur herdenkingsdienst in hervorm de kerk; 19.30 uur stille tocht naar be graafplaats aan de Oudestad; 20.03 kranslegging en bloemendefilé bij het Monument 1944. philippine 19.00 uur bloemlegging bij monument Canadese gevallenen aan Isabellasluis. retranchement 19.30 uur samenzijn in d'OuweSchoole; 19.40 uur herdenkingsplechtigheid bij monument, aansluitend bloemlegging. sas van gent 19.45 uur samenkomst in rk-kerk; 20.02 uur voorlezen namen oorlogsslachtoffers; 20.20 uur rouwmars naar monument voor de gevallenen op Keizer Karelplein; kranslegging, défilé langs monument. schoondijke 19.15 uur dienst in protestantse kerk, daarna stille tocht naar monument op be graafplaats; bloemlegging. sluis 19.00 uur herdenkingssamenkomst in raadzaal Belfort; 19.45 uur bijeenkomst op Groote Markt; 20.03 bloemenhulde bij oorlogsmonument Groote Markt. terneuzen 18.45 uur bezinningsbijeenkomst in Gro te Kerk; 19.25 uur stille tocht vanaf Markt naar monument aan de Nieuwe Sluis; 20.00 uur kranslegging. zaamslag 19.30 uur samenkomst op Plein West en stille tocht naar Poolse brug; 20.00 kranslegging, zingen Wilhelmus en Pools volkslied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69