Zeeland PZC Contact met burger moet beter ^EEUWS-VLAANDEREN 41 25 36 en 37 Bst - Het college van burgemees- B en wethouders van Hulst wil Kt werkgroep in het leven roe- Bi die zich buigt over voorstellen het contact tussen de politiek n de bevolking te bevorderen, ertegenwoordigers van de acht ge- ïeenteraadsfraaies zouden daar tmen met de raadsgriffier een uit- ewerkt plan voor moeten opstel- ■n. Maatregelen op Westerschelde Terneuzen laat tanden niet zien' Hulst beperkt samenwerking Stenen beschermen vooroever De Wielingen tegen sterke getijstroming José Mourinho trots op missende Arjen Robben .onderdag 3 mei 2007 Schrijven is voor Abdelkader Benali r een mooie vlucht Tip? redtern@pzc.nl urgemeester Hulst eeft voorzetten aan .meenteraad. K t Harold de Puysseleijr Om de kloof tussen politiek en burger te verkleinen, experimen teerde de gemeenteraad al eerder met onder meer een spreekuur. Dat bleek niet of nauwelijks te wer ken. In een voorstel aan de leden van de commissie Algemeen Be stuur vraagt burgemeester Jan-Frans Mulder zich overigens af of het inderdaad wel zo slecht ge steld is met het contact tussen in woners en politiek. Volgens hem weet iemand die iets op zijn lever heeft de weg naar de gemeente raad over het algemeen heel goed te vinden. Niettemin geeft hij de politiek een aantal voorzetten om het directe contact met de bevolking op een andere manier tot stand te brengen. De dorps- en wijkraden worden daarin 'een cruciaal instru ment' genoemd; in de nieuwe op zet kunnen ze een uiterst belangrij ke rol spelen als een soort door geefluik. Door voorafgaand aan de jaarver gadering een wandeling door het Een werkgroep met daarin verte- genwoordigers van alle acht raadsfracties moet voorstellen formuleren om het contact met de burger in Hulst te verbeteren. dorp te maken, kunnen de leden van de gemeenteraad bijvoorbeeld kennis nemen van de voornaam ste knelpunten die in de gemeen schap leven. Ook de jeugd is misschien beter te bereiken voor de gemeenteraad als er binnen de wijk- en dorpsraden aparte jeugdcomités functioneren, of als jongeren lid zijn van de dorpsraad. Verder is een 'VlP-be- handeling' waarbij een bepaalde groep burgers voorafgaand aan een raads- of commissievergade ring wordt geïnformeerd over de werking van de gemeente een mo gelijke manier voor intensiever contact. Het opzetten van een in ternetforum of een weblog van de gemeenteraad blijft buiten be schouwing in de discussie. Dat wordt overgelaten aan de indivi duele fracties en politici. De genoemde mogelijkheden zijn overigens niet nieuw. Ze komen uit de reeks aanbevelingen die stu denten van de Hogeschool Zee land eerder deden in hun afstu deeropdracht. Het contact met de burger komt maandag 7 mei ter sprake in de ver gadering van de commissie Alge meen Bestuur. Aanvang 19.30 uur in het stadhuis. door Wout Bareman terneuzen - De projectgroep die zich buigt over de veiligheid van de scheepvaart op de Westerschel de legt de laatste hand aan een pakket maatregelen om de binnen vaart en de zeevaart uit eikaars vaarwater te houden. Het rapport wordt binnenkort aangeboden aan de Permanente Commissie voor Toezicht op de Scheldevaaxt De maatregelen passen in het pro gramma Nautische Veiligheid Wes terschelde. De scheepvaartdeskun digen hebben vooral gekeken op welke plaatsen een scheiding van zee- en binnenvaart mogelijk is. Rijkswaterstaat heeft in dat kader besloten de nevengeulen tussen Hansweert en Bath door beton ning en baggeren beter toeganke lijk te maken voor de binnenvaart. Daar waar binnenschepen de zee vaart noodgedwongen moeten kruisen - bijvoorbeeld bij Hans- weert - zullen ze voortaan actief worden begeleid door de verschil lende verkeersposten. oor Wout Bareman erneuzen - De fractie van de hristenUnie in de Terneuzense ■meenteraad vindt dat het colle- van burgemeester en wethou- -ts de bouw van het vrijetijdscen- um in de Koegorspolder niet ob- 'Ctief en neutraal beoordeelt. Het allege moet - 'gelet op de voorge- hiedenis en de politieke discus- es' - veel nadrukkelijker de vin- ■r aan de pols houden, zeker ■aar het gaat om de naleving van verstrekte bouwvergunning. Al- ■n op die manier kan in een ieg stadium worden vastgesteld of de betrokken projectontwikke laar, Leisure Development Zee land, in de fout gaat met de vesti ging van ongewenste detailhandel, oordeelt fractievoorzitter D. Oggel. Hij is opgeschrikt door recente op merkingen van wethouder C. van Schaik (tijdens een vergadering van de winkeliersvereniging Axdu- sief in Axel), die vaststelde dat de gemeente geen invloed heeft op 'wat er zich achter de muren af speelt', maar pas in actie kan ko men bij de daadwerkelijke exploita tie. Oggel is benieuwd of het colle ge daar net zo over denkt. hulst - De gemeente Hulst wil de samenwerking met de gemeenten Terneuzen en Sluis en waterschap Zeeuws-Vlaanderen niet verder uit breiden. Hulst wil eerst de resulta ten van de huidige werkgroepen af wachten. Momenteel hebben de partners een stuurgroep geformeerd, die tien werkgroepen overkoepelt. Hierin toetsen bestuurders en spe cialisten de mogelijkheid tot krach tenbundeling op diverse gebieden zoals belastinginvordering, glad- heidsbestrijding, milieubeleid en onderhoud. Hulst wil het hier graag even bij laten en eerst inven tariseren hoe de gemeente de gro te projecten in eigen beheer (Nieu we Bierkaai, Plan Perkpolder Mor- res) in het vat gaat gieten. Ook wil Hulst voorrang geven aan het op orde brengen van de eigen ambte lijke organisatie en het financieel beleid. De gemeente benadrukt wel dat ze blijft participeren in de huidige werkgroepen waar ze al deel van uitmaakte. Participatie van de ge meente Hulst in de lopende werk groepen en projecten blijft onge wijzigd. Tip? redactie@pzc.nl Wiet Ook het leven van een wietkwe- ker gaat niet altijd over rozen. Neem nu die Middelburger. De zaken gaan op zijn zachtst ge zegd ais een dolle. De lampen kunnen de plantjes nauwelijks aangelicht krijgen en de energie meter draait overuren. Inmiddels is het een heuse wietfabriek. Van naam. Dat wel. Want steeds meer mensen ontdekken het niet aan de grote klok gehangen adres. Vroeger kon je er gewoon aanbellen. En sneaky je stuff ha len. Maar dat is er niet meer bij. Tegenwoordig is het opstellen in rijen van twee. In de brandgang. Ongedurig wachtend totdat je je deal kunt maken. Soms raken de gemoederen ver hit. Laatst nog, toen iemand dacht dat hij het spul voor een prikkie kon meenemen. De kwe ker raakte er helemaal van over zijn theewater. „Als je niet oprot, bel ik de politie." RESKENS - Rijkswaterstaat en het waterschap eeuws-Vlaanderen zijn deze week begonnen iet de versteviging van de vooroever van de Relingen in de Westerschelde tussen wooncom plex Port Scaldis in Breskens en Nummer Een. Aan de vooroever worden stenen gestort. Dit is nodig om de vooroever te beschermen tegen ver dere uitschuring door de voorlangs trekkende ge tijstroming. Metingen tonen aan dat de geulwand langzaam in landwaartse richting opschuift, waar door een instabiele situatie kan ontstaan. De klus wordt eind juni afgerond, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67