WD haakt in op kwestie sirenemast Permanente bewoning vakantiehuis sterft uit Tholen zoekt oplossing ambulance Stavenisse Oranje Label Dagen Uitvaartbedrijf krijgt de ruimte Geen taakstraf, puur eigen initiatief Zaterdag 5 mei verschijnt deel 4! B PZC Donderdag 3 mei 2007 29 Collegebesluit roept behalve bij buurt ook bij fractie vragen op. door Frank Balkenende GOES - De Goese WD-fractie wil van het college van burgemeester en wethouders weten waarom er niet verder met het Goese Lyceum is gesproken over de mogelijke plaatsing van een sirenemast. De WD stelt vragen over de kwes tie nu omwonenden van het plant soen, hoofdzakelijk een speelplaats- je, zich keren tegen de komst van de sirenemast. Ze vinden het acht tien meter hoge gevaarte niet pas sen in de buurt. De omwonenden, die inmiddels fracties hebben benaderd en zich beraden op andere stappen, heb ben tevergeefs geprobeerd het col lege op andere gedachten te breng en. Er zijn volgens hen twee goede alternatieven: een veldje aan de Bergweg en op het terrein van het naastgelegen Goese Lyceum. Vol gens hen kan de Veiligheidsregio Zeeland met elke locatie leven. Burgemeester Van der Zaag be streed dat deze week. Hij liet we ten dat de Vogelzangseweg de bes te locatie is van de drie. Ook de Veiligheidsregio zou die plek warm hebben aanbevolen. Van der Zaag maakte tevens duidelijk dat het collegebesluit onwrikbaar is. Bewoners kunnen geen be zwaar maken, want voor sirene- masten is geen bouwvergunning nodig. De WD wil echter weten of je dan vooraf toch niet eens met de buurt zou moeten praten. In dit ge val is er pas overleg geweest op aandringen van bewoners. Daar naast bevreemdt het de fractie dat het college niet verder heeft gespro ken met het Goese Lyceum, dat eventueel bereid is de sirenemast op zijn terrein te laten zetten. De VVD voelt daar wel voor, omdat mensen daar minder last hebben van de alarmpaal. De fractie heeft ook de indruk dat de gemeente weinig mededeel zaam was over de plaatsing, ter wijl de Veiligheidsregio direct alle informatie verstrekte. door Emile Calon KOUOEKERKE - Nee, het opknappen van het bushokje in het centrum van Koudekerke is geen taakstraf, bena drukt Justin van de Velde onder gelach van enkele vrien den en vriendinnen. De zes Koudekerkse jongeren knap pen geheel vrijwillig het hokje op. Sterker nog. De witte en groene verf hebben ze zelf gekocht. Toch denken veel passanten dat de zes daar verplicht aan het klussen zijn, begrijpen ze uit de reacties. Dat is volgens een van hen ook niet zo vreemd, omdat enkele jaren terug ande ren het hokje wel als taakstraf moesten opknappen. Justin, Mike, Joren, Eline, Linsey en Alyssa vervelen zich nogal. Voor jongeren van vijftien en zestien jaar is in hun dorp nauwelijks iets te doen, zeggen ze in koor. Afgelopen dinsdag ontmoetten de zes jongeren oud-in woner Bram van der Hoeve die momenteel de Koude kerkse kerk ook een beetje aan het opknappen is. Tij dens dat gesprek ontstond het idee om ook het bushok je eens onder handen te nemen. De zes zitten daar vaak en in de loop van de jaren is het wat verloederd, onder meer door graffiti. De jongeren gingen aan de slag en nu staat het er weer spie en span bij. foto Lex de Meester Enkel huidige bewoners worden nog gedoogd door gemeente Tholen. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil het permanent bewo nen van vakantiehuizen langzaam laten uitsterven. 22 mensen kregen weliswaar een gedoogvergunning, maar die is persoonsgebonden. Zo dra een huis wordt verkocht, is het afgelopen met de constante bewo ning ervan. KORTINGEN OP DIVERSE ARTIKELEN 0 O z Z O O X 15 25 GIMBRERE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG KOOPZONDAG 6 MEI BOBBE MODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN (geen koopzondag) De 22 vergunningen waarmee de permanente bewoning wordt ge doogd, zijn verstrekt aan mensen die konden aantonen dat van die vaste bewoning al vóór 31 oktober 2003 sprake was. Dat is de datum waarop de toenmalige minister van Vrom haar beleidslijn met be trekking tot de permanente bewo- Wl 22 gezinnen mogen hun vakantie- woning van de gemeente Tholen permanent blijven bewonen. In nieuwe gevallen zal dat echter niet meer worden toegestaan. ning kenbaar maakte. Vanaf die dag zou bij iedereen bekend moe ten zijn dat in ons land niet perma nent in een vakantiehuis gewoond mag worden. 21 mensen konden niet aantonen al vóór de genoem de datum in de woning te bivakke ren en kregen dan ook geen ver gunning. De mensen die er wel één ontvingen, werd duidelijk ge maakt dat hij niet mee verkocht kan worden. De vergunning is per soonsgebonden. Bij het verstrek ken werd ook gekeken of het huis bouwtechnisch in orde was. door Rob Paardekam STAVENISSE - De gemeente Tholen werkt aan een oplossing voor het probleem met de aanrijtijden van de ambulance in Stavenisse. Dat liet wethouder M. Velthuis gis teren weten, nadat ze vanuit het dorp negenhonderd handtekenin gen had gekregen. In Stavenisse is beroering ontstaan over het plan van de Regionale Ambulance Voor ziening Zeeland (RAVZ) om de Thoolse post naar Tholen-stad te verplaatsen. In vrijwel alle dorpen zal de ziekenauto daardoor vaker op tijd aankomen. Alleen Stavenis se is de klos. Daar gaat hij iets va ker te laat komen. De Stichting Actief Stavenisse door Harmen van der Werf •s-GRAVENPOLDER - Uitvaartonder neming Van der Hooft in 's-Gra- venpolder krijgt de ruimte. Het be drijf mag zich van het Borselse col lege van B en W vestigen aan de rand van 's-Gravenpolder, aan de Schoorkenszandweg tussen num mer 8 en 10. C. W. de Kok, mede-eigenaar van Van der Hooft, is blij met de beslis sing. Zijn bedrijf is momenteel aan de Bosseweide in hartje 's-Graven polder gevestigd. In de omgeving is niet altijd voldoende parkeergele- (SAS) is daar erg boos over en be gon een handtekeningenactie. Vrij wel elk huishouden tekende, even als de nodige toeristen. Wethouder M. Velthuis benadruk te nog eens dat de gemeente in z'n geheel erop vooruit gaat, maar ze kan de emotie in Stavenisse begrij pen. „Daarom werken we aan een oplossing", zei ze. „Daar hebben we wel enkele andere partijen bij nodig en die zijn nog niet allemaal benaderd. Daarom kan ik er nog niets over zeggen." Een uitnodi ging om mee te praten sloeg voor zitter F. de Rijke van de SAS voor lopig in de wind. Hij wil eerst zien hoe de RAVZ aan haar cijfers over de toekomstige aanrijtijden komt. genheid. Aan de Schoorkenszand weg zijn achter het te bouwen uit vaartcentrum honderd parkeer plaatsen gepland. De Kok heeft ook binnen behoefte aan meer ruimte om groepen te ontvangen. En hij kan op de nieuwe locatie het kantoor van zijn bedrijf vesti gen. Dat is nu nog aan huis bij zijn moeder. Het is de bedoeling aan de Schoorkenszandweg tevens een bedrijfswoning te bouwen. De Kok hoopt dat het werk eind dit jaar kan beginnen, als de verdere procedures snel verlopen. Zr/ >0 Suske en Wiske, ook op tabloid! S r Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De dolle Musketiers" voor 1 euro in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63