Niks zo fijn als een lapje langs het spoor, maar wel met 1000 liter water L111u111.1I11.1d Bevelanden en Tholen ilocal Soos in en over Vismijn Kloetinge gaat voor jongeren 1 1 Bedrijf zoeken? 1 Nieuwdorp Rilland Tholen Waarde Yerseke BPZC Donderdag 3 mei 2007 27 Lauw Minnaar geeft nog even de sneljuin op het stukje tuin wat aan kleinzoom Tim is toebedeeld water. foto Mechteld Jansen KLOETINGE - Van het dorpenbud get dat de gemeente Goes voor Kloetinge nog van jaren heeft lig gen, krijgen Kloetingse jongeren bij het Wesselo-sportpark zo goed als zeker een skatebaan en voetbal- kooi. De gemeente is nog aan het uitrekenen hoe hoog de hele inves tering is. Het wachten is daarop, al dus M. Vuijk van de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge. Het zan derige trainingsveld van voetbal vereniging Kloetinge is aangewe zen als plek voor de voetbalkooi en skatebaan. Het is met name de vraag hoeveel het kost om dit veld te verharden. Oostmolenpark, de Kloetingse wijk ten zuiden van het spoor, wordt niet vergeten. Er komt in elk geval een tafeltennista fel. Het dorpenbudget Kloetinge is 64.000 euro groot. De dorpsvereni ging wilde een muziektent plaat sen, maar de bevolking wees dat idee vorig jaar afin een enquête. Met een kunststof vat en een afdak zit de volkstuinder gebeiteld. door Mieke van der Jagt 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een staalblauwe lucht, een vlagerig oos tenwindje en de aardappels al meer dan twee decimeter boven de grond. Lauw Minnaar uit 's-Heer Hendrikskinderen kijkt te vreden naar zijn volkstuin. Hij heeft zojuist wat plantjes begoten, spul dat hij pas heeft gezet. Als de plantuien in het tuintje van klein zoon Tim hun slokje hebben ge had, gaat de gieter naar binnen en het kotje op slot. Morgen weer een dag en weer van die dorstige plant jes. Al is het al zo lang achtereen droog, Lauw Minnaar kan dat niet deren. Het kotje op zijn volkstuin tje langs het spoor bij 's Heer Hen drikskinderen heeft een dak van krap anderhalve vierkante meter maar er is deze winter toch een vat van duizend liter mee volgere- gend. „Dat moet je wel hebben, zo'n vat, want anders blijf je met water sjouwen." Sinds vorig jaar huurt hij de 200 vierkante meter aan de noordkant van de spoorlijn. Perceeltje num mer elf is het, nummer tien ligt braak, dat is nog te huur. „Ik heb al meer lapjes gehad, vroeger. Maar nu ben ik met de vut en heb ik meer tijd. Iemand van het dorp, die samen met zijn vrouw tien en elf deed, hield ermee op omdat hij wat ging mankeren. Ze vroegen of het niks voor mij was. Tja, waar om eigenlijk niet. Ik kon kiezen, dus heb ik het lapje met het kotje genomen. Het kotje nam ik over met alle gereedschap erin. Een nieuw vat ernaast, en kijk eens wat een fijne tuin." Onder een rek heeft Minnaar een doornloze braam geplant, die wel wat dorst heeft elke dag. In het rek wapperen cd'tjes om de vogels op afstand te houden. Niet dat de bo nen al gelegd zijn, want die mogen de meimaand niet zien. Boven dien heb je kans dat het leggoed in de grond verdroogt. De bamboe stokken waartegen de snijbonen mogen klimmen, staan echter al klaar. Zo kun je zien hoe het van de zomer wordt. De aardappels hebben geen water nodig. „Die heb ik meteen gepoot nadat iemand de boel is komen fre zen. Het was nog lekker vochtig. Het zijn Frieslanders, die hebben we hier allemaal. Het is een vroege soort, die het op deze grond erg goed doet." Achterin de tuin groeien de fram bozen, er komen al peentjes boven en uien, en ook de kroten laten zien dat ze er zin in hebben. De jonge plantjes van pompoenen en een komkommer hebben juist hun dorst gelest en ook de grond van de rijtjes aardbeien ziet don ker van het vocht. Het is een zeld zaam keurig lapje: geen onkruidje zie je staan. Dat komt omdat Min naar het elke dag goed bijhoudt. Bovendien neemt hij zijn maatre gelen: pvc-buisjes met slakken- dood en een stuk folie langs de spoorwegberm. Voor de sla die hij vroeg onder een broeiraam ge zaaid heeft, kwam dat te laat: opge vreten. „Als dat alles is, mag ik niet mopperen. Dit is echt het fijn ste lapje wat je hebben kunt." Lente op boerderij Akkerwinde in Nisse NISSE - Werk- en leerboerderij De Akkerwinde in Nisse houdt zater dag 12 mei een lentefair. De medewerkers van De Akker- winde laten zien hoe er op de boerderij wordt gewerkt. In de winkel zijn lentedecoraties te koop. Daarnaast verkopen bedrij ven uit de Zak van Zuid-Beveland hun streekeigen en handgemaakte producten. Aanvang om 11.00 uur. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland 19.55 uur: kranslegging 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: taptoe signaal 19.45 uur: klokgelui 19.59 uur: taptoe signaal 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: kranslegging, voor dracht gedicht en défilé langs het monument 19.20 uur: bijeenkomst bij de Rei- gerbergschool. Aansluitend ver trek naar monument op de be graafplaats en toespraak wethou der Knuit. 20.00 uur: twee minuten stilte Bij herdenkingsteken in het wan delpark bij de Vossemeersepoort 19.15 uur: dodenwacht korps Natio nale Reserve 19.45 uur: muziekvereniging Con cordia 19.59 uur: Last Post 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Wilhelmus 20.05 uur: bloemen leggen 20.30 uur: einde 19.40 uur: verzamelen in dorps huis Waarde 19.55 uur: vertrek naar monument 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Last Post en Wilhelmus Aansluitend kranslegging en toe spraken burgemeester Huisman en vertegenwoordigster van basis school Den Bogerd. Terug naar dorpshuis Waarde 19.00 uur: genodigden verzamelen bij verenigingsgebouw De Haven 19.20 uur: vertrek stille tocht naar het oorlogsmonument 19.45 uur: aankomst 19.58 uur: erewacht 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Last Post en Wilhelmus 20.07 uur: toespraak wethouder H. de Kunder 20.12 uur: kranslegging en bloe men bij monument COLIJNSPLAAT - De Sociëteit Noord-Beveland houdt donderdag 10 mei een soosavond in De Vis mijn in Colijnsplaat. De Vismijn biedt meer dan vis alleen, is het thema, en de Stichting Promotie Colijnsplaat en Kats komt uitleg gen wat er allemaal rondom de Vismijn kan gebeuren om inwo ners en recreanten cultuur, plezier en verdieping te bieden. Johan van Nieuwenhuijzen van United Fisch Auction komt spreken over de vraag of er in de toekomst ook vis gemijnd blijft worden in Colijns plaat. Aanvang 18.00 uur. Dorpenbudget onder meer voor voetbalkooi en skatebaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61