Zweten en rillen in basisschool Oostdijk Dreischor stoort zich aan jeugd Programma Nationale Dodenherdenking op de Colijnsplaat Goes Hansweert 's-Heer Arendskerke 's-Heer Hendriks kinderen Heinkenszand Kapelle Kloetinge 26 Donderdag 3 mei 2007 PZC B De jeugd in Dreischor verveelt zich stierlijk. „Er is hier helemaal niks te doen." foto Marijke Folkertsma Jongeren in dorp vervelen zich en zorgen voor overlast. door Cornelleke Blok dreischor - Het gonst in Dreischor. Dorpsbewoners ergeren zich kapot aan een tiental jonge ren, die flinke overlast veroor zaakt. De groep laat afval slinge ren, schiet met carbid en stookt vuurtjes. Regelmatig schakelt een omwonende de politie in. De jon geren, op hun beurt, vervelen zich stierlijk en voelen zich onbegre pen. Ze willen een eigen hang plek. „Het gaat van kwaad tot erger", klagen oe omwonenden. Nee, lie ver geen naam in de krant. „Men sen die er wat van zeggen, worden bewust gepest." Een Dreisterse: „Soms schieten ze om half twaalf 's avonds nog met carbid. Nou, dan trillen de ramen hoor. En als ze een vuurtje stoken, komt al die rook naar binnen." Haar buur vrouw: „Ze zitten regelmatig op het dak van de school. Op zich niet erg, maar ze moeten hun rot zooi opruimen. In de zandbak ligt overal glas. Ik heb twee kleine kin deren die hier ook willen spelen." Inwoners van Dreischor ondervin- den veel overlast van een groep jongeren. Er komt een werk groep die samen met de jeugd gaat zoeken naar een oplossing. De jongeren zijn zich bewust van de overlast die ze veroorzaken. „Ja, dat snappen we wel, maar er is hier helemaal niks te doen", zucht Elroy (16). „Als we uit willen gaan, is er niet eens een bus, die langs Dreischor rijdt." Samen met As- win (15), Arjan (16) en nog wat vrienden hangt hij daarom regel matig rond in het dorp. De jon gens drinken wat en pingelen op hun gitaar. Af en toe slaat de verve ling écht toe. „Tja, wat doe je dan? Gewoon, een beetje mensen pes ten. Als de politie komt, dan ma ken we dat we wegkomen. Het is spannend. Dan heb je tenminste weer wat te doen. Het liefst willen we een eigen ruimte, die we zelf kunnen opbouwen. Beetje feesten, muziek maken en zuipen." De dorpsraad van Dreischor voelt de onrust. „Ik ben zelf ook jong ge weest, maar de overlast neemt nu een te grote vorm aan", zegt secre taris K. van der Werve. „We zijn bang dat de ergernissen zich opsta pelen en dat de boel straks esca leert." Een eigen ruimte voor de jongeren is geen oplossing, vindt dorpsraadslid D. van de Velde, die zich bezighoudt met de jeugd. „Over twee jaar is er een nieuwe groep. Die willen wéér iets anders. Dan is zo'n ruimte zonde van het geld." De Dreisterse dorpsraad heeft de hulp ingeroepen van jon gerenwerker J. Portier. Hij gaat een werkgroep opzetten om een oplos sing te zoeken. Nieuwbouw voor De Bornput laat nog even op zich wachten. door Luc Oggel OOSTDIJK - 's Zomers zitten ze te zweten, 's winters te rillen. Voor leerlingen en onderwijzers van christelijke basisschool De Born put in Oostdijk zal het voorlopig nog behelpen blijven in het ern stig gedateerde schoolgebouw. Nieuwbouw is dringend nodig, maar in de kadernota staat die pas voor 2011 gepland. „We onderkennen de urgentie en willen zo snel als mogelijk nieuw bouw realiseren, maar je zit wel met planologische procedures. Die kosten nu eenmaal tijd", zegt wet houder J. de Kunder (onderwijs). Het grootste probleem op dit mo ment is de klimaatbeheersing in de school. Doordat het gebouw veel raampartijen heeft - enkel glas in stalen kozijnen - is het 's zo- Veel bekeuringen bij controle illegaal vissen SCHARENDIJKE - Tijdens acties te gen illegaal vissen op de Brouwers- dam zijn vier personen aangehou den en 64 bekeuringen uitgeschre ven. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Bij de acties dins dag en zaterdag waren twintig man van politie, AIVD, provincies, justitie en gemeente betrokken. Vier personen zijn aangehouden omdat ze niet de benodigde papie ren hadden. Begin bouw nieuwe school 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - Het is volgende week woensdag feest in 's-Heeren- hoek. 's Ochtends om 11.00 uur be gint officieel de bouw van de nieu we Don Bosco-basisschool aan de Pastoor FronhofFstraat. Deze komt niet zo ver van het huidige school gebouw aan de Deken Thomas straat. In de nieuwbouw komt ook ruimte voor de peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. mers veel te warm en 's winters juist veel te koud. Voor leerlingen en leerkrachten is het, gezien de voor de tijd van het jaar extreem hoge temperaturen, nu al niet meer uit te houden. „Er zijn al wat maatregelen getrof fen, zoals ventilators aan het pla fond, maar de situatie is niet accep tabel", aldus De Kunder. Volgens hem wordt momenteel in samen spraak met het schoolbestuur beke ken hoe de problemen op de korte termijn kunnen worden aange pakt. „Je zou dan bijvoorbeeld kun nen denken aan een verplaatsbare airco. Maar het blijft een gebouw dat 'op' is, dus we willen daar ook weer niet te veel geld in steken." De opties zijn, zegt de wethouder, nieuwbouw of gedeeltelijke nieuw bouw. Het schoolbestuur heeft eer der al aangegeven te hopen op nieuwbouw. „We moeten nog be kijken waar we dat dan gaan doen", zegt De Kunder. „We zou den naast de kleuterschool kun- SP opent meldpunt WMO in Goes GOES - De SP-afdeling Goes in op richting opent in mei een meld punt waar mensen en instellingen hun ervaringen met de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) kwijt kunnen. Eerder opende partij een meld punt in Vlissingen. Daar kwam één (positieve) opmerking binnen. In Hulst bereikten wel klaagzan gen de SP. In Goes kan ieder zijn verhaal sturen naar goes@sp.nl. Bewegen vermindert sombere gevoelens GOES - Christa Offringa, psycho- motore therapeut bij Emergis, houdt maandag 7 mei een lezing over het belang van bewegen bij een depressie. De lezing is vanwe ge de Nationale Hersenweek. Door bewegen worden stoffen aan gemaakt in de hersenen die som bere gevoelens kunnen verminde ren. Aanvang om 13.30 uur in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. nen bouwen (de groepen 1 en 2 krijgen les in een dependance, red.), maar die grond heeft een landbouwbestemming, er staat een boomgaard en is bovendien nog niet in ons bezit." Op de plek van het huidige ge bouw aan de Vreijenpolderstraat is volgens de wethouder eigenlijk te weinig ruimte. „We hebben ook gekeken naar de Rabeelshoek, (een straat in het jonge wijkje aan de Nieuwlandse Binnendijk), maar we houden het liever wat centraler." De Bornput is de enige school in Oostdijk. Het hoofdgebouw da teert van 1957 en telt drie lesloka len en een handwerlokaal. Tijdens de raadsvergadering-op-lo- catie in Oostdijk, een kleine ander halfjaar geleden werd door dorps bewoners al aangedrongen op nieuwbouw. Op De Bornput zelf was gisteren, vanwege de vakantie, niemand be reikbaar voor een reactie. Tasjesrover actief op Walcheren VLISSINGEN - In Middelburg en Vlissingen is een tasjesrover actief Zo goed als zeker gaat het om een en dezelfde man die het gemunt heeft op tasjes van vrouwen. De laatste slachtoffers zijn twee vrouwen die maandag en dinsdag werden beroofd. Het signalement van deze dief is verspreid door de politie. Het gaat om een ongeveer 1,95 meter lange man met een hele donkere huidskleur. Schuurfeest met 7 op de schaal van Richter POORTVLIET - Afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de vereniging Plattelands Jongeren Zuid (P)Z) houdt zaterdag 12 mei een schuur feest. De band die komt optreden is '7 op de schaal van Richter'. Ze spelen pop, rock, top 40-hits en Hollandse meezingers. Het feest is in de schuur van Joop van Leijsen aan de Bitterhoekseweg in Poort vliet. Aanvang om 21.00 uur. 19.30 uur: herdenking in N.H. kerk 19.55 uur: verzamelen bij monu ment 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Last Post 20.05 uur: kranslegging 20.10 uur: koffie 20.15 uur: toespraken, aansluitend uitreiking van oorkonde en button aan schoolkinderen groep 7 en 8. 19.15 uur: verzamelen gemeentebe stuur en genodigden in de Grote of Maria Magdalenakerk 19.20 uur: orgelspel door E. Zwiep 19.35 uur: toespraak burgemeester D. van der Zaag. 19.39 uur: voordracht gedicht door leerling 't Noorderlicht 19.40 uur: gezamenlijk vertrek naar monument Stadhuis 19.47 uur: aankomst monument en optreden fanfare Euphonia 19.50 uur: kranslegging 19.59 uur: taptoe signaal 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Wilhelmus 18.45 uur: verzamelen dorpshuis Kaj Munk 19.40 uur: vertrek stille tocht 19.59 uur: Last Post 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Wilhelmus 20.06 uur: toespraak wethouder Sinke 20.11 uur: kranslegging 20.16 uur: terug naar Kaj Munk 19.15 uur: verzamelen in zorgcen trum Poelwijck 19.30 uur: welkom 19.40 uur: toespraak wethouder J. Adriaanse 19.45 uur: vertrek naar monument 19.55 uur: kranslegging 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: taptoe signaal 19.30 uur: verzamelen bij christelij ke basisschool De Poeijeugd 19.40 uur: welkom door D. Kruijs 19.45 uur: toespraak gemeente raadslid H. Hoogerland 19.50 uur: vertrek naar monument 19.55 uur: kranslegging 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: taptoe signaal 18.15 uur: ontvangst in De Stenge 18.35 uur: welkomstwoord 18.40 uur: film Sophie Scholl 19.50 uur: tocht naar de plaquette 19.57 uur: voorlezen memoran dum 'wie we herdenken' door B. Jille van de Seniorenraad 19.59 uur: taptoe signaal 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Wilhelmus, gevolgd door kranslegging. 18.45 uur: mars vanaf het station naar de N.H. kerk in Kapelle 19.00 uur: herdenkingsdienst 19.50 uur: stille omgang 19.59 uur: taptoe signaal 20.00 uur: twee minuten stilte 20.02 uur: Wilhelmus en kransleg ging 19.30 uur: verzamelen in vereni gingsgebouw Amicitia 19.35 uur: welkomstwoord J. Hoste 19.36 uur: toespraak wethouder M. Dieleman 19.39 uur: voordracht gedicht door leerling Kloetingseschool 19.40 uur: vertrek naar monument

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60