Binnenland Meer mensen onverzekerd Oude betonbruggen onderzocht de voordeligste KeuKenspecialistl Rijksmuseum verwerft schilderij van NSB-leider Anton Mussert EIGEN MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK KIJK OP WWW.PELMAKEUKENS.NL 6 Donderdag 3 mei 2007 pzc Aantal onverzekerden kan door wanbetalers groeien tot half miljoen. voorburg - Ongeveer 241.000 mensen zijn niet verzekerd tegen ziektekosten. Dat is 1,5 procent van de Nederlandse bevolking. Onder hen zijn relatief veel allochtonen, zo blijkt uit cijfers, die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren heeft gepubliceerd. Ook blijken veel gezinnen met kin deren niet verzekerd tegen ziekte kosten, aldus het CBS. Het aandeel onverzekerden onder mensen met een uitkering is daarentegen be trekkelijk laag, 0,7 procent. Vorig jaar juli werd het aantal on verzekerden nog geschat op 182.000. Nu is een nauwkeurigere methode gebruikt om het aantal vast te stellen en valt het aanmer kelijk hoger uit. Daarnaast zijn er volgens minister Ab Klink (Volksgezondheid) 240.000 wanbetalers. Zij hebben langer dan een half jaar hun zorg premie niet betaald en dreigen daardoor ook onverzekerd te ra ken. Tweede-Kamerlid Pieter Omtzigt (CDA) roept minister Klink op ac tie te ondernemen, nu beter be kend is waar de problemen zitten. Over drie weken wil de Kamer met de bewindsman in debat over wanbetalers en onverzekerden. Voor die tijd wil Omtzigt weten welke maatregelen de minister neemt. Van de allochtonen in Nederland is ruim 4 procent niet verzekerd, tegen krap 1 procent van de au tochtonen. Vooral allochtonen uit andere landen dan Turkije, Marok ko, Suriname, de Antillen en Aru ba zijn onverzekerd, aldus het CBS. Verder is het percentage onverze kerden onder allochtonen van de eerste generatie viermaal zo hoog als dat van de tweede generatie. Het gaat volgens Omtzigt vaak om vluchtelingen die niet weten dat ze zich moeten verzekeren, zodra INN Bijna een kwart miljoen mensen blijkt niet verzekerd tegen ziekte kosten. Kamerlid Omtzigt wil we ten wat minister Klink van Volks gezondheid daar aan gaat doen. ze een officiële status hebben om in Nederland te blijven. Dat kan Klink volgens hem oplossen door te zorgen dat de Immigratie- en Naturalisatiedienst die mensen op tijd informeert. Onder de niet-verzekerden zijn 40.000 kinderen. Zij komen vooral uit gezinnen waar ook de ouders geen verzekering hebben. Omtzigt wijst erop dat kinderen gratis ver zekerd zijn en daarom moet minis ter Klink ervoor zorgen dat toe gang tot de zorg voor hen gegaran deerd is, ongeacht of hun ouders nalatig zijn. Van de mensen met een uitkering heeft 0,7 procent geen ziektekos tenverzekering. Ongeveer de helft van de mensen zonder verzeke ring is tussen 20 en 40 jaar. Meer onverzekerden Aantal onverzekerden tegen ziektekosten in 250 -Nederland (xl000) 1995 '96 '97 '98 '01 '02 '03 '04 '06 Onverzekerden naar herkomst in 2006 infographic ANP/bron: CBS Oude exemplaren zijn niet berekend op intensief vrachtverkeer. den haag - Rijkswaterstaat komt volgende maand met een rapport over de kwaliteit van betonnen bruggen die voor 1975 zijn ge bouwd. De dienst denkt dat de constructie van een aantal brug gen moet worden verstevigd. Dat liet Rijkswaterstaat gisteren weten. Tussen i960 en 1975 zijn veel be tonnen bruggen gebouwd. Die zijn volgens Rijkswaterstaat niet berekend op het intensieve vracht verkeer van tegenwoordig. Volgens de Delftse hoogleraar alge mene constructieleer Leo Wage- mans hielden bruggenbouwers tus sen i960 en 1980 onvoldoende re kening met de 'vermoeiing' van het asfalt. Wagemans stelt dat vrachtwagens tegenwoordig veel zwaarder beladen zijn dan vroeger. Daarnaast is de intensiteit van het verkeer enorm toegenomen. Het afgelopen weekeinde is de Hol landse Brug in de A6 over het Gooimeer voor onbepaalde tijd voor vrachtverkeer afgesloten. Dat gebeurde uit vrees dat er gaten in het asfalt ontstaan waarin de wa gens wegzakken. Aangezien deze brug 'uniek is in zijn soort', zoals een woordvoerster van Rijkswater staat het uitdrukt, is de afsluiting geen reden tot extra zorg. amsterdam - Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft een schilderij ge kocht dat jarenlang in de werkka mer van NSB-leider Anton Mus sert hing. Het gaat om het doek 'De Nieuwe Mensch' dat NSB-schilder Henri van de Velde (1896-1969) rond 1939 maakte. Het schilderij van 2,30 meter hoog en 1,75 meter breed is vanaf 30 mei voor het publiek te zien, liet het museum gisteren weten. Het schilderij verheerlijkt de na zi-ideologie. Op het doek is een blonde man afgebeeld met ont bloot bovenlijf. Hij kijkt in de toe komst en draagt een zwaard, dat uitmondt in vlammen. Het werk raakte na de Tweede Wereldoorlog zoek, maar dook een paar jaar gele den op bij een particulier in Bel gië. Het is gemaakt voor een NSB-er en niet in opdracht van Mussert, zoals lang werd gedacht. Bij aankoop van een keuken Amundsenweg 47, Goes, tel. 0113-219770 Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Tevens 's avonds geopend op afspraak Afbeeldingen kunnen afwijken, prijs- of zetfouten onder voorbehoud. Prijzen excl. verwijderingsbijdrage. 56400-090 voor de helft van de prijs Greeploze keuken opstelling met apart werkgedeelte, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. Rechte nostalgische keukenopstelling, incl. apparatuur en multiplex werkblad met spoelbak. CBW-erkend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6