Zeeland PZC DLF investeert in vestiging Kapelle BEVELANDEN-THOLEN 41 25 36 en 37 Bushalte bij fietsenstalling Kleine ondernemers in de Zak bundelen krachten Zes jaar en tbs voor brandstichter Rechter is mild voor veroorzaker dodelijk ongeval bij Wissenkerke José Mourinho trots op missende Arjen Robben Donderdag 3 mei 2007 Schrijven is voor Abdelkader Benali een mooie vlucht Tip? redgoes@pzc.nl Bouw loods is gevolg van reorganisatie bij Deens graszadenbedrijf. door Harmen van der Werf kapelle - Graszadenbedrijf DLF Trifolium investeert in de vesti ging in Kapelle. Op het terrein van het vroegere Van der Have komt langs de spoorlijn een grote moder ne opslagloods. De investering is het logische ge volg van een reorganisatie bij DLF Trifolium in Nederland. Het Deen se concern nam oktober vorig jaar de graszadentak in Kapelle van het Franse Limagrain over. DLF Trifo lium had al eerder in het Brabant se Vlijmen de ook in graszaden ge specialiseerde Cebeco Seeds Group overgenomen. De Nederlandse bedrijfsonderde len worden nu door DLF Trifo lium in elkaar geschoven. De ope rationele activiteiten, zoals het schonen, verwerken en opslaan van graszaden, worden in Kapelle geconcentreerd. In Vlijmen blijven het hoofdkantoor en de commer ciële afdelingen. „Omdat we operationele activitei ten in Kapelle concentreren, heb ben we extra magazijnruimte no dig", verklaart algemeen directeur G. van Straalen van Innoseeds (de Nederlandse naam van DLF Trifo lium). Hij spreekt van 'een eigen tijds palletmagazijn voor gereed product'. Van Straalen hoopt dat 'in de loop van dit jaar de bouw kan beginnen'. De gemeente Kapelle staat in prin cipe positief tegenover de bouw- aanvraag, maar, laat wethouder G. rav Nieuwe eigenaar laatste stukje vroegere Van der Have in Kapelle concentreert Nederlandse ver werking graszaden in Zeeland en heeft meer opslagruimte nodig. Burger (CDA, economische zaken) weten, 'we zijn nog in overleg'. „Wij hanteren op bedrijventerrein Smokkelhoek 12 meter als maxima le hoogte. DLF wil naar 14 meter." De loods - 115 meter lang, 36 me ter breed - komt langs het Spoor- pad, op het terrein van het vroege re Van der Have. De reorganisatie bij DLF Trifolium in Nederland gaat gepaard met ba nenverlies in Kapelle en Vlijmen. In Kapelle is sprake van achttien ontslagen en in Vlijmen van ruim twintig. Een aantal productiemede werkers uit Vlijmen gaat in Kapel le aan de slag. Met de vakbonden is over de reorganisatie een sociaal plan afgesproken. Wethouder Burger betreurt het dat opnieuw werkgelegenheid ver loren is gegaan bij het vroegere Van der Have. Hij put van de ande re kant hoop uit de geplande DLF- investering. „Ik ben daar bijzonder blij mee. Een stuk werkgelegen heid blijft toch behouden in Kapel le." Zo'n zeventig arbeidsplaatsen zijn overgebleven. DLF Trifolium heeft in Vlijmen de grond vèrkocht voor woningbouw. In Kapelle staan de kantoren leeg. Directeur Van Straalen zegt die te willen verhuren. door Emile Calon middelburg - Een 39-jarige Thole- naar is gisteren veroordeeld tot een celstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging. De man probeer de begin dit jaar in Tholen zijn twee bovenburen om het leven te brengen door brand te stichten in het trappenhuis van de gezamenlij- j. ke woning. De officier van justitie had twee weken geleden dezelfde straf ge- ir eist, met de toevoeging dat de tbs v» pas mocht ingaan nadat de man i tweederde van zijn celstraf had uit- 1 gezeten. Die bijzondere eis heeft de Middelburgse rechtbank niet overgenomen. De advocaat van de man zei twee weken terug dat de Tholenaar ge provoceerd was door de bewoon sters en dat een van hen, dankzij haar medische kennis, wist hoe ze hem zo kon treiteren dat hij door het lint zou gaan. Volgens de rechtbank blijkt uit niets dat die vrouw zo gehandeld zou hebben. Tijdens de rechtszaak was ze zelf ook zeer verbolgen over die beschuldiging. In een reac tie stelde ze dat ze was opgeleid om te helpen, niet om te kwetsen. door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank is aanzienlijk milder voor de veroorzaker van een dode lijk ongeval bij Wissenkerke dan het Openbaar Ministerie. De rech ters veroordeelden de man (49) uit IJsselstein tot 120 uur werkstraf en een voorwaardelijke rijontzeg ging van één jaar. Twee weken gele den eiste het OM nog 240 uur dienstverlening en een rijontzeg ging van twee jaar waarvan één voorwaardelijk. De man zag 23 juni vorig jaar op de Emelissedijk bij Wissenkerke niet dat een zestienjarige bromfiet ser uit Colijnsplaat van rechts kwam. Die botste tegen zijn auto en overleed een dag later in het zie kenhuis in Antwerpen. Volgens de rechtbank had de auto mobilist die dag niet roekeloos ge reden. Wel onvoorzichtig, want hij had af moeten remmen bij het naderen van de kruising om er ze ker van te zijn dat er niets of nie mand van rechts zou komen. tholen - De gemeente wil de bus halte aan de Postweg in Tholen verplaatsen naar de even verderop gelegen fietsenstalling. Daarmee zou het probleem van de overlast door fietsen zijn opgelost. De kwestie werd vorig jaar aange kaart door de fractie van de Chris tenunie. Die stelt dat het feit dat de halte en de fietsenstalling zo'n veertig meter van elkaar verwij derd liggen voor problemen zorgt Buspassagiers die op de fiets naar de halte komen zijn kennelijk niet bereid die korte afstand te lopen en zetten hun tweewieler op het trottoir bij de halte. Dat geeft over last voor de gebruikers van het voetpad. In een brief aan de partij laat het college nu weten dat de bushalte bij de fietsenstalling geplaatst zal worden. Die stalling wordt tevens uitge breid, zodat er meer fietsen kun nen staan. De Christenunie is zeer tevreden over de aangekondigde maatregelen. kwaoendamme - Twaalf kleine ondernemers in de Zak van Zuid-Beveland hebben de krachten gebundeld en een eigen fiets- en autoroute uitge stippeld: 't Wienkeltjespad. De tocht leidt over 45 kilometer langs allerlei winkeltjes die precies bij de schaal van de Zak, kleinschalig dus, passen. Vooral de laatste jaren is het aantal bedrijfjes gegroeid. Startende ondernemers hebben de Zak ontdekt, nu nog (extra) klanten. Dinsdagmiddag 22 mei is de feestelijke presenta tie van 't Wienkeltjespad bij melkschapenbedrijf De Zwaakse Weel, Siguitsedijk in Kwadendam- me. foto Mechteld Jansen mm Wiet Tip? redactie@pzc.nl Ook het leven van een wietkwe- kergaat niet altijd over rozen. Neem nu die Middelburger. De zaken gaan op zijn zachtst ge zegd als een dolle. De lampen kunnen de plantjes nauwelijks aangelicht krijgen en de energie meter draait overuren. Inmiddels is het een heuse wietfabriek. Van naam. Dat wel. Want steeds meer mensen ontdekken het niet aan de grote klok gehangen adres. Vroeger kon je er gewoon aanbellen. En sneaky je stuff ha len. Maar dat is er niet meer bij. Tegenwoordig is het opstellen in rijen van twee. In de brandgang. Ongedurig wachtend totdat je je deal kunt maken. Soms raken de gemoederen ver hit. Laatst nog, toen iemand dacht dat hij het spul voor een prikkie kon meenemen. De kwe ker raakte er helemaal van over zijn theewater. „Als je niet oprot, bel ik de politie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59