alleen kamperen bij de kerk PZC Boekenmarkt in Middelburg Themafietstochten in Fietsmaand Vermiste duiker nog steeds niet gevonden s PZC Donderdag 3 mei 2007 27 Horecavisie komt wel in gemeenteraad zierikzee - De ontwikkelingsvisie horeca Schouwen-Duiveland van het dagelijks gemeentebestuur wordt 31 mei wel degelijk aan de raad voorgelegd en komt niet op nieuw in de commissie openbare ruimte, zoals gisteren abusievelijk in deze krant stond, In de visie stellen b en w onder meer voor disco's uit het centrum van kernen weg te halen en bed and breakfast-gelegenheden niet meer dan vijf bedden toe te staan. Rommelmarkt in Looperskapelle looperskapelle - Inwoners van Looperskapelle houden zaterdag 19 mei de tweejaarlijkse rommelmarkt/braderie. Naast de marktkramen is ook gedacht aan de inwendige mens. De inwoners hebben een terras ingericht met eten en drinken. De opbrengst van deze rommelmarkt annex braderie is voor de dorpskas, waaruit ver schillende dorpsactiviteiten wor den bekostigd. Schuurfeest met 7 op de schaal van Richter poortvliet - De afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de vereni ging Plattelands Jongeren Zuid (PJZ) houdt zaterdag 12 mei een schuurfeest. De band die komt op treden is '7 op de schaal van Rich ter'. Ze spelen pop, rock, top 40-hits en Hollandse meezingers. Het feest is in de schuur van Joop van Leijsen aan de Bitterhoekse- weg in Poortvliet. Aanvang 21.00 uur. Schilders- en afwerkingsbedrijf APON V.O.f SCHILDER-, GLAS- BEHANGWERKZAAMHEDEN Informeer naar ons Industrieweg 39-4 M/i HuisSdeleter huisschilderplan Zierikzee rlJMwwww.apon.nl Telefoon: 0111-417576/450211 I H Ml ERKENDE VAKMAN middelburg - De jaarlijkse boeken markt van Middelburg beleeft zon dag 6 mei zijn achtste editie. In en rond het centrum van Middelburg staan zo'n 130 kramen van boek handelaren uit Nederland en Bel gië. Naast particuliere Standhouders met hun eigen aanbod is er een groot aantal gespecialiseerde anti quariaten, met als hoofdassorti ment onder meer scheepvaart, eso terie, kinderboeken, Zeeuwse boe ken en kaarten. Ook de langste mo biele boekenkast van Europa, Kees de Vos met zijn boekenwand opge bouwd uit gestapelde kisten met boeken, is weer van de partij. Ver der zullen twee debuterende au teurs hun roman onder de aan dacht brengen en zijn er muzikale optredens. In De Drukkerij is er 's middags een kinderprogramma. Kinderboe kenschrijfster Anneke Wiltink leest voor en Stern Nijland tekent ter plekke bijpassende illustraties op een groot scherm, leder half uur wordt er een boek van Wil tink verloot. De markt begon in 1999 met veer tig kramen en is inmiddels de grootste van Zuidwest-Nederland. De markt opent officieel om 10.00 uur, maar de organisatie meldt dat vroegkomers de meeste kans ma ken op 'zeldzame en bijzondere aankopen'. scharendijke - Een 30-jarige sport- duiker uit Dendermonde (België) is nog steeds vermist. De vrouw verdween dinsdag tijdens een duik in het Grevelingenmeer. De politie gaat er van uit dat ze verdronken is. Gisteren hebben twee boten van de waterpolitie de hele dag tevergeefs naar de vrouw gezocht met sonarapparatuur. 's Ochtends was de politie nog vol goede hoop dat het lichaam snel gevonden zou worden omdat de plek waar de vrouw onder water is gegaan bekend was. De vrouw verdween kort nadat zij met haar buddy (een begeleider) tot 26 meter diepte was afgedaald. De duikers raakten de bodem en daardoor werd het zicht minimaal en verloren de twee oogcontact. De buddy is daarop naar boven ge gaan, de vrouw is niet meer ge zien. Vandaag wordt verder gezocht. terneuzen - Het VW-kantoor Zeeuws-Vlaanderen speelt met een aantal speciale thematochten in op de landelijke Fietsmaand. In heel Nederland gaan deze maand naar verwachting zo'n 150.000 fiet sers op pad. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de mooiste routes voorzien van be wegwijzering. Daarbij gaat het om de Zwinroute, de Panoramaroute, de Cathalijneroute en de Maag van Gentroute in het westen, de Mau- rits- en Fortenroute in Mid den-Zeeuws-Vlaanderen en de Hof te Zande- en Hulsterloosroute in het oosten. De routes, waarvan kaarten be schikbaar zijn bij de VW-winkels in Breskens, Cadzand, Hulst en Sluis, variëren in lengte van 35 tot 44 kilometer. De thema's natuur, cultuur en historie staan centraal in de Fietsmaand, maar er zijn ook leuke stops aangegeven, om even bij te komen van de inspanning. In de Fietsmaand is de derde route kaart gratis. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Twee jongens treffen voorbereidingen voor een nachtje kamperen zonder vader en moeder bij de kerk in Renesse. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55